bugün

yadsınamaz gerçektir. islam yüzünden isimlerimizden tutun da, yaşam stilimize kadar tepeden tırnağa araplaştık. gerçekten acıdır. abdurrahman, abdulkerim, abdullah, hatice, fatma vs. bu ne lan? arap mıyız türk müyüz amk?
http://www.facebook.com/photo.php?v=2907030165396
doğru önermedir. islamiyetle arap kültürünü birbirine karıştıran tonla insan mevcuttur ülkede.
türkçe kelimede w harfini kullanıp türklüğü savunmaya çalışan ve bunu da arapça isimlere karşı çıkarak yapmaya çalışıp iyice komik duruma düşen kişi zırvasıdır.

(bkz: entry nick çelişkisi)
islamı arap kültürünün yada arap kültürünü islamın değişmez bir tamamlayıcısı olarak gören zihniyetin sıçıntısıdır.
mal adam söylemidir. Eski Türk bilim insanlarının ilhamlarını islam'dan aldığı bilinmektedir. ayrıca istanbul'u Allahu ekber nidalarıyla kazandığımız gerçektir.
atsızcı düşüncesinden ziyade gerçek bir türk'ün düşüncesidir. elle tutulur kanıtlar ile çürütülmesi gereken gerçektir efendim. öyle sallamayla olmaz.
aslolan türkçülüğün ve dinciliğin verdiği zarardır.
doğrudur. minimal seviyede zarar vermektedir. bu zararı ingilizce de vermektedir. lakin asıl zararı islamı götünden anlayıp, kendini halife zannedip, müritler oluşturup, milletin özgürlüğünü sorgulayanlar, ülkenin amına koyanlardır.*
islam'ın ırkar üstü olduğunu bilmeyen kişi söylemidir. bunu inançsız bir ırkçı söylüyorsa edecek alf zaten yok. ama bunu müslümanım diyen biir adamın söylemesi ilginç oluyor.
tüm ırklar eşittir demek türklüğe zarar vermez.
islam dinini arapçılık zanneden fukaranın, nasipsizin iddiası. islam dini arabı da, türkü de endonezyalısını da rusu da müslümanlaştırır ancak. hayatını düzene sokar, bu dünyaya geliş amacını öğretir, rabbine itaat etmeyi ve onu sevmeyi öğretir. peygamberini ona anlatır.. neyse ben kime anlatıyorum ki..

not: ölüm var ey dostlar, cahil cesur olur derler ya, umulur ki bu fikirdekiler ölmeden, yani son pişmanlığın fayda vermeyeceği ana gelmeden, kendilerine yazık etmekten vazgeçerler.
sürekli eksilemekle çürütülemeyecek olan gerçektir. hadi birazcık elle tutulur kanıtlarla savunun düşüncenizi. hep hakaret hep hakaret aaa.
bir şekilde yüzyıllarca görülememiş durum.an itibariyle ben de bir illuminati yaşamaktayım.en yakın nüfus müdürlüğüne gidip 'furkan' olan adımı 'aprunçur tigin' olarak değiştireceğimi beyan ederim.sözlük kullanıcılarından da bu arap kültür emperyalizmine alet edilmiş isimleri olanları nüfus memurluklarını birlikte yıkmaya davet ediyorum.
deve de arap hayvanıdır diyerek uzaklaşırsın olur biter.
(bkz: entry nick uyumsuzluğu)
yalandır! bir kere anadolu'ya olan serüvenimizde neredeyse benliğimizi islamiyet korumuştur. bakınız Bulgarlar başta olmak üzere islamı seçmeyen türk boyları benliklerini unutmuşlardır.
türkler islamı araplardan öğrenmiş ama onlardan daha iyi yaşamışlardır. kendi milli benliklerine zaten ters düşmeyen dini kolayca benimsemişlerdir. osmanlının yaptığı islamiyetin değil osmanlı padişahlarının suçudur.
imkansızdır. isimlerden ne gibi bir zarar ortaya çıkabilir anlam veremedim açıkçası..
zaten artık bu zamanda batı şehirlerimizde pek abdurrahman, abdullah gibi isimlere başvurulmuyor.
islamiyet türklere kılıç zoruyla kabul ettirilmiştir. iddia edildiği gibi gök tengri dini tek tanrılı bir din değildir. çok tanrılı yani politeist bir dindir.

(bkz: erlik han)
(bkz: umay ana)
(bkz: karlık)
(bkz: suyla)
(bkz: ayızıt)

vs.
tam tamına öyledir. islamiyet bir arap dinidir, ne söylenirse söylensin. islamı seçip de araplaşma imaresi göstermeyen millet yoktur.

--spoiler--
tek bir tanrıya inanç ulus kavramının yok olması demektir.*
--spoiler--
yanlış önermedir. Türk Milleti’nin yükselmesi iki temelde değerlendirilmiştir: “Türklük gurur ve şuuru ile islam ahlak ve fazileti. islam ile türklük iç içe geçmiştir. birbirinden bağımsız düşünülemez. milliyetsiz bir yükselmenin, ahlaksız bir kalkınmanın imkanı yoktur.

Türklükle islamiyet bin yıldan beri aynı mukaddes potada kaynaşmış, etle tırnak misali ayrılması imkansız bir hale gelmiştir. Türk Milleti, Müslüman olmakla ictimai nizamın ve dini hayatın en yüce değerlerini kazanmış ve islam, Türk Milleti ile emsalsiz yiğitlik ve iman aşkına sahip bir mücahit bulmuştur… “Türk müsün, müslüman mısın?” gibi sorular cehaletten ileri geliyorsa aptalcadır. Aksi taktirde haincedir. Milliyetçiliği reddeden bir “dincilik” anlayışı ve islamiyete düşman bir milliyetçilik anlayışı bize yabancıdır, bizim dışımızdadır..” ayrıca; islam sadece araplara ait bir din değil, tüm insanlığa gönderilmiş bir dindir.

türklük bedenimiz, islamiyet ruhumuzdur. ruhsuz beden, ceset olur.

Başbuğ Alparslan Türkeş
insanlığın genel ahlak anlayışında olduğu gibi islam ahlakında da doğruluk ve dürüstlük, insan onurunun ve sağlıklı toplum yapısının vazgeçilmez şartlarından biri olarak telakki edilmiş ve insanın kendi kişiliğine karşı en önemli ödevleri arasında gösterilmiştir. hz. muhammed, kendisinden güzel bir nasihat isteyen kişiye, "allah'a inandım de, sonra da dosdoğru ol" (müslim, "iman", 13) buyurmuştur. kur'an-ı kerim, bu şekilde iman edip doğru olanların üzerlerine meleklerin ineceğini ve onlara ahiretle ilgili müjdeler vereceğini ifade eder (fussılet 41/30). kant ahlakının temelini oluşturduğu kabul edilen "kategorik imperatif" (şartsız buyruk), "sana buyurulduğu gibi dosdoğru ol!" şeklinde daha önce kur'an'da yer almıştır. (el-hûd 11/112; eş-şura 42/15).

doğruluğu ve dürüstlüğü benimseyen bir dinin türklüğe hiçbir zararı olamaz. islam'ın türklüğe zarar vereceğine inanan düşünce, türklüğü de anlamamış demektir.
eğitim sisteminden öğrendiğinin üstüne hiçbir şey katmayan insanların savunduğu durum.bunlar islam'ın kılıç zoruyla kabul ettirildiğini de savunmaktadırlar an itibariyle.buyrun bakın altta bir 2007 veya 2008 öss sorusu.

"3. Türkler uzun süre direndikten sonra, ancak X. yüzyıl-
da topluca islamiyet'e girmişlerdir.
Aşağıdakilerden hangisi bu direnmeyi doğuran
nedenler arasında sayılamaz?
A) Din değiştirmenin toplumsal değişikliği de bera-
berinde getirmesi
Müslüman olmayanlardan haraç ve cizye vergi-
sinin alınması
C) islamiyet'in kılıç zoruyla kabul ettirilmek isten-
mesi
D) Emevilerin güttüğü Arap milliyetçiliği
E) Bağımsızlığı kaybetme korkusu"

Cevap B şıkkı.

yani C şıkkı direnmeyi doğuran nedenler arasında sayılıyor.özet:islamiyet türklere kılıç zoruyla kabul ettirilmiş.sorarsan o devirde türkler öyle mükemmel at sürer öyle deli savaşçıdır ve araplar onların yanında öyle ezik kalır ki türklere hiçbir şey zorla kabul ettirilemez.ee bu nasıl bir çelişki ?
islamiyeti benimsemeden önce bu millet elleri dizginde bozkıra hakim ve çin ülkesini de vergiye bağlardı.
islamiyet benimsendikten sonra da elleri kılıç kabzalarında viyana önlerine kadar türklük ve islamı götürdüler.
görünen o ki değişen pek bir şey yok. hala gururlu hala güçlüyüz.
Türklük tek başına hiç bir şey değildir. Türk denildiğinde akla islamda gelmektedir. ve hatta osmanlı zamanında Türk kelimesi müslüman kelimesi ile eş anlamlı olarak kullanılmıştır. Türk milliyetçiliği yapılarak ülke yönetildiğinde olacaklar türkiyenin aynen şimdiki durumunu yansıtmaktadır. Biri çıkar ben Türk değilim gürcüyüm der, öteki çıkar ben boşnağım der, öteki ben kürtüm der. Ülkenin birliği, beraberliği ve bütünlüğü için bu ülkede yaşayan tüm halkın ortak bir paydasını bulmak gerekir o payda ateizm, kominizm değildir. o payda islamdır.
(bkz: Hepimiz din kardeşiyiz)
doğrudur. bazı konularda islamdan çok Arapların kültüründen etkilendiğimiz bir gerçek. işte bu yüzden bazı toplumlar bizi elimizle yemek yiyor sanıyor ve benim gibi normal bir Türk gördüklerinde 'Müslüman mısın?'diye soruyorlar.