bugün

ben müslümanım diyen herkesin bilmesi gereken gerçektir. siyah ve kahverengi gibi koyu renkler dışında kalan açık renkli rengarenk giysiler giymek karşı cinse mesaj vermek anlamı taşıyacağından kesinlikle islami geleneklere uygun değildir. gerçek bir müslüman açık renkli giysiler giyerek sokağa çıkmaz. zaten çarşafın siyah olmasının sebebi de budur.

beyaz ise bilimsel olarak siyah ile birlikte renk değildir.dikkat çekici de değildir.saflığı temizliği simgeler.

rengarenk giyindikten sonra başınıza türban takmanınızında anlamı yoktur. önemli olan dikkat çekmemektir. açık renkler giyerek dikkat çektiğiniz sürece şeytana uyuyorsunuz demektir.
eee bizim first lady cennete giremicek mi ki şimdi diye kafamı karıştıran sorunsaldır.
Baş kapamamak günah, göz zinası şu bu sacmalıkları bittiiii, bi de ne renk giyindiğimiz günah oldu değil mi? Peygamberimiz ve ondan sonra ki yakın süreçte yahudiler islamı bozmak, insanları islamdan uzaklastırmak adına ne yaptıysa, bu söylem de bunun modern versiyonudur hic bir farkı yoktur.
olay dikkat çekmekse çarşafın günümüzde daha çok dikkat çektiğini söylememiz yanlış olmaz.
bu ve bunun gibi saçma salak söylemler, iddialar yüzünden bir çok insan islamdan soğuyor ya ben ona üzülüyorum.

simsiyahlara bürünmeyin. türban da takmayın. alkol de içebilirsiniz. şu bir kere geldiğiniz dünyanın tadını çıkarmaya bakın, ot gibi yaşamak allah'ın emri değil.

ama namusunuzla, şerefinizle, haram para yemeden, kul hakkına girmeden yaşayın.. bu kadar basit.
(bkz: aklına her geleni başlık açan yazar)
islamı çok önemseyen insanların ortaya attığı hededir. ona bakılırsa sigarada mekruh ama anasını bile sikiyorsunuz. nasıl olcak şakirtler.
islamın bugünkü duruma gelmesine vesile olmuş cahil cühela yobaz takımının uydurmasıdır.
islam zorlama dini değildir, giyim şu bundan öte, islamda nefsin eğitilmesi vardır, ne ararsan kendinde ara, kara çarşafı giyiyor aynı zamanda, haseti, gıybeti gönlünden uzak tutmuyorsan için kapkara demektir. Anlamı yoktur giydiğinin.
provokatör uydurmasıdır.
yazarın islamda giyinmekte haram deme ihtimalini düşünüyorum. tamam herkes siyah giysin ama transparan olsun bari dediğini düşündürten durum.

edit: yazarın ateist olduğu düşünülürse dikkate alınmamalıdır. onun kendini ispatlama çabalarına he denilip geçilmelidir.
Evet zaten bu yüzden hacca giderken bile beyazlara bürünüyorlar. Biliyordum zaten kötü niyetli olduklarını. Pis sapıklar. dedirtebilecek durum. *
(bkz: kafasına göre içtihat veren yazar)
zorlaştırmayınız , kolaylaştırınız ,nefret ettirmeyiniz sevdiriniz
hadis- i şerif
bilmem hatırlayabildin mi?
aynı insanlar siyah renginin günah olduğunu da söylerler. neymiş şeytanın simgesi bir renkmiş.

yıl olmuş 2011 hala bu kafada yaşıyorsanız durun bir dakika hepimiz beynimizi çıkarıp gelelim şartlar eşit olsun.
sokayım mekruhunuza da açık renginize de. insanı zorla ateist yaparsınız lan siz. götünüzden günahlar mekruhlar uydurup duruyor bazıları böylelerinin allah bin belasını versin diyorum
yanlış bi önermedir. müslümanın kıyafeti içini göstermesin vücut hatlarını belli etmesin yeter.
(bkz: kuyruklu yalan)
öyle bir şey yoktur. içini göstermemek şartıyla istediği renk giyinebilir, istediği kadar dikkat çekebilir, istediği kadar "en güzel" olabilir, sorun yoktur.
(bkz: punk ve rockçı kızlar cennete)
dostum kendin demişsin "islami geleneklere uygun değildir"diye. demek ki böyle bir zorunluluk yok. Bir farz değil sadece gelenek. Terki mümkün. Zaten mekruh da tam olarak yasaklanmamış ama hoş görülmeyen şey anlamındadır. O dönemde hoş karşılanmamış bu demekki.
peki hacılar neden kabede beyaz giyiniyorlar diye düşündürüyor insanı, bu da mekruh mu ?
"her şey mesaj olmuş lan" diyesim geldi sözlük.
(bkz: beyaz yatak çarşafından tahrik olan şakirt)
renkten tahrik olmadığı kalmıştı erkeklerin zaten. bi durun, bi tahrik olmayın artık. saç, kol, bacak, ayak bitti renge geldi demek sıra. hayır yani islamda herkes pembe giyecek dense herkes pembe mi giyecek? hani kafa, hani zeka, hani akıl? bulana aşk olsun.
arap güneşi altında koyu renk giyinmenin nasıl bir etki doğuracağını bilmeyen mantıksız, yanlış yorumlanan yasak. o kadar yanlış youmlanmıştır ki bedir de peygamberin müminlere beyaz giyinin dediğini aynı zamanda beyaz sancak açtığından bihaberdir.