bugün

Hem Müslüman hem milliyetçi
Olunmaz fetvasını verene bak.
Hem Müslüman değil
Hem milliyetçi değil
Aynı zamanda yaş ve zeka olarakta akıl bali değil.
islam, ırkı milliyeti inkar etmez, çünkü insanı, ırkı, dili zaten yaratan Allahtır. Yani Allah islama giriyorsan milliyetini reddedip gel demiyor. Yasak olan şudur ırkçılık yapıp diğer ırklardan üstün olduğunu ve diğer ırklara hayat hakkı tanımamak gibi bir fikri tamamen reddeder.
araplar dünyanın en büyük emperyalistleridir.
çokda acımasızca yaparlar bu emperyalleme işini.
tarihte çok büyük imparatorluklar kurmuşlar, istanbul u bile kaç kere kuşatmışlar, ispanyayı emüklemişler.
emperyalizm nasıl olur?
yaşam tarzını diğer milletlere enjekte edersin.
tıpkı şimdi amerika nın yaptığı gibi.
ingilizce konuşuyoruz, çoğu terim ingilizce,
amerikalı gibi yaşıyoruz. hamburger vazgeçilmezlerimizden.
amerika ya gitmek veya yerleşmek en büyük arzulardan.
araplar da millete arapça empoze etmiş mi?
etmiş.
arap yaşam tarzını empoze etmiş mi?
etmiş.
arabistan a gitmek çoğu kişinin arzu mu?
evet.
fark var mı?
var tabi.
birinde, içten gelerek imanımızla yapıyoruz ama amerika nın ki zorlama.
O yüzden mi ülkemizde Arap milliyetçiliği var?
bunlara cahiliyetçilik, beyinsizlik, çöl kumculuk verin oynasınlar yeter onlara...
islamda Arapça.
Arap milliyetçiliği neden var o zaman.
arabın dini ve milliyetçiliği bizi alakadar etmez. islamı reddettiğimiz için sıkıntı yok. atatürk'ün izinde türk milliyetçiliği tek davamız ve inancımızdır. biz gökten indiği sanılan kitapların dogmaları ile düşünüp ona göre hareket etmiyoruz. biz ilhamımızı doğrudan doğruya hayattan almaktayız.
yayılmacı olduğundan ötürüdür. hrıstiyanlık ta milliyetçiliği ret eder aslında. o da yayılmacı bir dindir.
islamda millet yoktur, çünkü herkes arap olmak zorunda. arap olarak doğmadıysan arapça öğrenmelisin ve konu dine gelince bütün terimler arapça olacak.
Siyasal Islamcı yalanı...
islam ırkların üstünlüğünü reddeder. Türklere yutturulmaya çalışılan ümmetçilikle alakası dahi yoktur. Bu sebeple Arap götü yalamak isteyen yalasın, onun fantazisi beni ilgilendirmez ama bana dayatma yaparsa işler karışır. Bu kazık yüzünden Yunanistan nüfusuna denk bir nüfusu besliyoruz. Nedeni bile yok artık...
amk sığırı!
1400 sene önce millet ulus kavramı mı vardı?
hadi vardı diyelim...
kur'an da geçen ümmet kavramıyla günümüzde millet kavramı aynı mı?
hadi aynı diyelim... allah yolladığı dini bilmiyor veya eksik yollamış (haşa) hucurat suresinde 13. ayetinde allah ben sizi kavimlere kabilelere ayırarak yarattım demesi ve bir birinizi daha iyi tanıyın demesini ne yapacağız?

hadi allah din yollamayı bilmiyor (haşa) insanları yaratmayı da bilmiyor, öyle ya; tek bir ümmet yaratmamış ve kavim kavim insanı yaratmış da bizi faşist yapıyor allah (haşa) o zaman senin yolladığın ortaya çıkardığın din nasıl?
bizim allah bizi humanist yapmıyor senin allah bizi humanist yapar mı?
yok yani, aklımıza yararsa uyarız yani, bize her yol laylaylom yani.

edibüdü: mübarek pazar günü günaha girdim.
resulullah'ın veda hutbesi sana gerekli cevabı 1400 sene önce vermiş !..
- Batı’da “millet” dinle alakayı kesmeyi ifade eden bir şey iken bizde millet dinle kenetlenmeyi gerektiren bir şeydir. Milliyetçi kimdir? Aşılması gereken bir engel olarak milliyetçiyi bulan kimsedir. Yani birileri milliyetçilik yapıyorsa mecburen ona karşı milliyetçilik yapma zarureti doğmuştur. Başka birileri bir milleti kendi milliyetçilikleri dolayısıyla zarara uğratıyorsa o millet de kendi milliyetçiliğine sarılmak durumundadır. Ben milliyetçiyim diyorsa birisi, birileri onun milletine bir şeyler yaptığındandır. Milliyetçilik milletin uğradığı zararla izah edilebilecek bir şeydir. Türk milliyetçiliği dediğimizde islam’ın Türklerden başka sığınacak yeri kalmaması sebebiyledir. Haçlı Seferleri Müslümanlara karşı değil, Türklere karşı yapılmıştır. Tarih kitapları da Haçlı Seferleri’nin başarısızlığının mimarı olarak Türkleri göstermektedir. Türk varlığı dünyadaki istismar ve gasp düzenine karşı bir blokaj idi. Türk milliyetçileri bu sisteme; gasp tecavüz ve yağmalama sistemine karşı insanlardır.”

"Kâfirler ve Türk Milliyetçileri" panelinden;
(8 Kasım 2014 - Konya)
o zaman niye paso arap götü yalıyor bu sözde dindarlar.
gerçek islam bu değil...
(bkz: )https://www.uludagsozluk.com/e/46326942/
Türk Milliyetçiliği, islâmı istismar eden "melun münafıkuna karşı!" Bir maksada mebni olarak doğmuştur, başkaca bi vasfı yoktur. -Her hangi bir müstesmiri değil- er kişiyi ihata eder.
modern dünya da bağnaz bir milliyetçiliği reddediyor. islam da elbette ki milliyetçi olmak vardır. vatanını korurken ölen şehittir. ama kavmiyetçilik yani sırf türk ya da arap diye haksız olsa bile kendi milletinin yanlışlıklarına ortak olmayı doğru bulmaz. ama kavramlar konusunda orta yol bulunmadan sağlıklı bir tartışma imkansız.

"Zulüm bizdense ben bizden değilim" sözünün sahibi Rachel Corrie Uluslararası Dayanışma Örgütü) gönüllüsü Amerikalı bir barış aktivisti bir yahudi idi. ama şiddet karşısında milliyetçi duygularla değil evrensel hukuk normları ile hareket etti. sonunda israil tarafından buldozer ile katledildi.

muhammed ali de ülkesinin vietnam savaşına karşı durdu. bunun gibi bir çok örnek var.

görsel
görsel
görsel
görsel