bugün

malesef hıristiyan misyonerliği ile kıyaslandığında daha eli kolu bağlı bir misyonerliktir. nedeni islama sadce teşvik vardır zorlama veya maddi imkanlarla aşılama olamaz fakat ne yazıkki hıristiyanlarda bu var özellikle afrika ülkelerinde hatta bir ara türkiyede bile 100 dolar gibi bir para verip misyonerlerin hıristiyanlık dinlerini anlattıkları bilinen bir hadise malesef.
Fetullah sayesinde en az hristiyanlık kadar aktiftir.Avrupa ülkelerinin hemen hepsinde kurdukları okul ve yurtlar ile islam misyonerliği yapmaktadır. Iğne çuvaldız meselesi.
bizzat ninem ve dedem tarafından bana yapılan. allah razı olsun.
müslümanlar tarafından, misyonerlik değil, tebliğ yapılır.
sözlükte birisi çıkıp ben müslüman değilim çünkü... temalı bir yazı yazınca mille bir tarafına bir şey kaçmış gibi ötüyor. bir de üzerine başkaları gelip paragraf paragraf kuran'dan bölümler koyuyor sözlüğe. benim için ikisinin de sakıncası yok fakat bu ülkede tek bir din hatta mezhebin diğerlerinden üstün görmesi can sıkıcı bir durum ve gelişimi açısından sakıncalı. fakat yine de, özgürlük diyorsak samimi olmalıyız, o yüzden beni rahatsız etmez islam misyonerliği. tek isteğim sizden, bir antitez görünce ağzınızdan köpükler çıkararak hakaret etmeyin insanlara. unutmayın, dine inanmayan bir insan sizden daha rahat konuşur o konu hakkında, size hakaret gibi gelen şeyler onlar için normal konuşmalardır. bunu bilmek lazım.
böyle bir şey gerçek olsaydı yüzyıllarca islam egemenliği altında bulunan hindistan'da hindu kalmazdı.