bugün

2002de şeriat falan geldiği yok aq çay tabağa seni. Yaa. Ya ne salak salak so.. Ya ne salak salak sorular bunlar ya. Ya feridun aaabi.

islam hukuku diyor bide bak bak şekillere hallere bak. iran'da darağacında sallandırılanlar ne peki. Onlar mandalina çaldığı için mi sallandırıldı aq. ( iran'da ki şeriat başlı başına bi tartışma konusu ya gerçi. Neyse onu başka başlık altında çekiştiririz )

Senin demek istediğin şuydu herhalde ben düzelteyim;

Islama hizmet ettiğini sanan islamcıların hukuku tecavüzcüleri koruyor.

Heh şimdi güzel oldu işte bak.
Sadece tecavüzcüleri korumakla kalmaz tecavüz kurbanına da ölüm cezası verir.
Çünkü bu inançta fakir kadın ve çocukların hiçbir hakkı yoktur.
görecekleri muamele kuran'da nisa 34 gibi ayetlerde belirtilmiştir ve buna şiddet de dahildir.

(bkz: tecavüze uğrayan bir kadını recm eden zihniyet)
islamın huzur dini deil sex dini olmasanın sonucu.
islam hukuku tecavüzü hiçbir şekilde korumaz.

hatta zina için cezalar mevcuttur. ağzınızdan bok fışkırtmadan önce biraz araştırın bari gerizekalılar.

edit: ahaha ezik islam düşmanı yobazlar kudurmuş.
Bi bitmediniz.
doğrudur.

islam'da kadının şahitliği sayılmaz. yani tek başına sayılmaz. 1 erkek şahitliği 2 kadının sözüne bedeldir. tek kıstırıp tecavüz etmeyi bir nevi serbest kılıyor ya da yasal boşluk ya da bug. kim bilir?

"Erkeklerinizden iki şahit tutun. Eğer iki erkek bulunmazsa şahitlerden razı olacağınız bir erkek; biri unuttuğunda, şaşırdığında diğeri ona hatırlatacak iki kadın olabilir..." (bkz: bakara suresi 282 ayet)

dayı yorumlamış bak: https://sorularlaislamiye...e-iki-kadin-sahit-istenir
yanlıştır.

islam hukukunda tecavüzün cezası ölümdür, zina taşlama taciz kırbaçtır.

türk adalet sistemi ibnelik yapıyor şu aralar.
bilginiz yok ama fikriniz mi var ?
konu neydi ?
din, futbol, siyaset...
https://youtu.be/GPI_TAeCFPs
Laik hukukta tecavüzcüleri salıveriyor buna ne diyecen peki mini şortlu kız saldırıya uğradı saldırgan niye serbest kaldı boş yapma git başka yerde öt .
Fıkıh(islam hukuku) kuralları bir erkeğin şahitliğine 2 kadının şahitliğini eş tutar. Yani kadın ulu orta tecavüze uğramadı ise ispatlaması neredeyse imkansızdır ki buda tecavüzcüye dolaylı bir koruma anlamına gelir.
tecavüz edene hem zina hem de kul hakkından ceza verilmesi, tecavüz edilene hiçbir yaptırım uygulanmaması gerektiği düşüncesindeyim.
modern kanunlarda tecevüzün cezasıda yok ki bazı durumlarda. eğeri kadın dar kot giyiyorsa ve fazla darp izi yoksa (psikolojik baskı ile) tecavüz mağduru ise modern ceza kanunda kendi rızasıyla ilişkiye girmiş sayılır. Önce bir kendi çöplüğünüzü soruştur sonra islam, hristiyanlık, museviliği soruşturun cahil birey.

kısaca sen dar kot giyerek bir yanıma gel bakayım ben sana neler öğretecem : )
bir anlamda şeriat gelsin diyorum lan. Evet kurunun yanında yanacak yaş çok ama o kurular yok mu sırf onlar için yanalım aq.

Ülkedeki şeriat isteyen karılarla tartışırsanız direk bunu söyleyin." Bir kadın da getir yanında.. "

Savunduğun hukuka göre benim sözümün yanında senin sözün geçmez...

işlerine gelmez tabii..

Ama demokrasiyi kullanarak şeriat istemek de aynı şey değil mi?

Buna beyinsizlere yapılan kapak denir.
görsel