bugün

tarihin gördüğü en büyük haçlı ordusu olan 3. haçlı ordusunu yer ile yeksan eden, alayını kudüs' ten don atlet defeden, saçtığı dehşetle aslan yürekli richard' ın nehre atlayıp boğulmasına vesile olan, hala batılıların saygı ve hayranlık beslediği adalet timsali, şanlı sultan selahaddin eyyubi' nin bir kürt olmasıdır.
olayın ironik yanı ise, selahaddin' in ordusunun büyük kısmının türkler' in en savaşcı ve en asil boyu olan kıpçak türkler' inden müteşekkil olmuş olmasıdır.
birlikten kuvvet doğar, hadi öpüşün barışın şimdi, hadi.

edit: tamam lan aslan yürekli richard ölmedi, yüreğimizde yaşıyor.
he, kürttü...
kürt olsaydı hıttın muharebesi nasıl sonuçlanırdı acaba?

http://tarihturklerdebasl.../01/31/selahaddin-eyyubi/
bunu diyen bunu da dedi;

hitler' kürttür.
ancelina coli kürttür.
abraham linkoln küttür.
olmayan kürt tarihine örnek bir şahsiyet yerleştirme çabası. nafile bir çaba beyhude bir girişim.
arslan yürekli richard'ı boğularak öldü sanan bir kişinin tespiti. ulan adam yafa ve arsuf'da selahaddin'i yendi ülkesine döndü normandiya'da öldü.

cahil.

bir yorum. bu da tanım.
o öyle olmazdı zaten.Yok yok hepimiz kürdüz hepimiz ermeniyiz hatta hepimiz hrank dink'iz... Amaç ne anlayamıyorum... Sevmediğimizi sempatik gösterip, yan dairemize alıp sonra da ülkeyi bölmek mi... Neyim olursa olsun o şahıslar ama... Benden birkaç adım ötede dursun.. Çok muhabbet tez ayrılık getirir.. Olmayınca olmuyor... Sevmiyoruz, istemiyoruz... Açıklıyorum evet. Hepimiz ayrımcıyız! Dağdaki askerimiz için! Topraktaki şehidimiz için...

Edit : bir müslüman için elbette türk kürt farketmez.. Asla ayrımı yapılmaz.. Alevisi sunnisi hepsi kardeşimizdir.. Ancak, senin o taraflardan gelenler benim vatanımda bozgunculuk yaparsa, terör tohumlarını şehirlerimin göbeğinde patlatırsa, senin çocuk yaştakilerinin bile ellerinde taşlar, benim polisimin üzerine yürürse, köydeki öğretmenimi kaçırırsa, mecliste bir de parti kurup, dağdaki teröristin hakkını savunursa, kusura bakma ama ben dinden imandan çıkarım arkadaş. Müslümanlık tamam hoşgörü dini, kardeşlik dini ama burası da aptallar memleketi değil.. insanlık muamelesi de bir yere kadar.. Biz de biliriz onların dilinden konuşmayı ama damarlarımızdaki asil kan buna izin vermez! 2 gün önce 23 pkk lının türk askerine teslim olma haberini internetten izlemenizi öneririm.. işte benim vatanımın pırlanta gibi askeri, subayı, nasıl insanca muamele yapıyor.. Bozgunculuk çıkarana..
yanlış bir düşüncedir. kendisi okuma yazma bilmeyen bir araptır.

(bkz: hz muhammed)
hz. muhammed, hz. ömer, halid bin velid varken selahaddin eyyübi'ye 'en büyük komutan' demek yanlış olur.

ayrıca hz. muhammed dünya tarihinin en büyük komutanı ve lideridir zira kendisi küçük bir şehirden başlayarak bir kıta kadar yere 13 yıl gibi bir sürede lider olmuş ve devletinin onca hazinesine rağmen öldüğünde geriye maddi olarak iki parça giysi ve birkaç kilo sebze alınacak kadar para bırakmıştır. adaleti ve merhametiyle de tarihi kendisine hayran bırakmıştır.
beyhude bir tartışma ve argüman ifadesi. selahaddin'in sonradan kürtleşmiş bir kabileye mensup olduğu konusunda görüşler varsa da bunu ısrarla doğrulamaya ya da yanlışlamaya çabalamak gereksiz zaman ve enerji kaybıdır. selahaddin'in etnik kimliği kendi döneminde hiç te önem taşıyan bir konu değilken ve hem o zaman, hem de günümüzde neredeyse tüm islam alemi, etnik kimliklerinden bağımsız olarak, onu takdir ederken yok kürttü yok değildi gibi tartışmalar çıkarmaya çalışmak en hafifinden abesle iştigaldir.
yanılıyorsunuz bayım, halid bin velid araptı.
Diyelim ki öyle, eee? Adem ve Havva'dan gelmedi mi? Enteresan bir şey mi yani? Hayır öyleyse bilelim.
şimdi de bu çıktı. amazonlarda yaşayan bu ne yaygara diye diye niyegara ismini oluşturan türkler tezine bakarsak selahaddin başkan da kürttü tabe.
işiniz gücünüz yok mu arkadaş, diye isyan ettiren önermedir.

sanırım ırkçılık yeryüzünün en büyük sınanma sebebi.

tamam evladım seni çok ezik görmüşler, cehennemde kürtler dairesinde yanıver, türkler kısmına almicaklarmış, ingilizlerin dairesi daha sıcak, çinlilerin ki cennet manzaralıymış.
bir kürt düşünün ki kardeşlerinin adı turan şah, tuğtekin, şehinşah, Tacilmulik börü. bilmeyenler için, hepsi has türk ismidir. selahattin eyyubi'nin babası Necmettin Eyyüp Azerbaycan'daki kesif Türk boylarından olup Türk'tür.Annesi de türk olduğu gibi,kızkardeşini de bir türk ile evlendiren büyük türk hükümdarı selahattin eyyubi, bizzat kendisi de evlenmek için bir türk kızını tercih etmiştir.
yani; boşuna uğraşmayın ibneler, kaynak yalama bir göt olunca uyduracağınız tarih osuruktan teyyarenin ötesine gidemiyor.
evet. açıklıyorum sivas'ta tuvaletler yıkılınca belediyenin önüne sıçanda kürttü. *
Baba tarafı kürt asıllı, anne tarafı ise türktür. Hatta ya babasının ya da annesinin soyunda araplıkta vardır.

link http://www.zaman.com.tr/s...em-de-turktu/1198979.html
cumhurbaşkanı cemal gürsel' de kürttü o da başkomutandı( genel kumay başkanı )buna rağmen kürtlerin kıçı kalktığından yapacak bişi yok artık.
selahaddin eyyubi- devlet komutana bahmiyır.
doğru olduğu takdirde kim niye rahatsız olur anlamadığımdır. kürttü. e? sorun ne bunda. niye kürt olmasın?
bu mu prens!
(bkz: selahottin kürttübbi)
medieval 2 total war kingdoms ek paketini çok oynamış bünyenin saçmalığı.
NE MUTLU BiZE.YAPTIĞINIZ BÜTÜN PiSLiKLERi TEMiZLER ARTIK SELAHATTiN EYYUBi. ONA BAKARSAN TARiHiN EN BÜYÜK CANiLERiNDEN, BEBEK KATiLLERiNDEN BiRi DE KÜRT. (bkz: ABDULLAH ÖCALAN)
merhaba ben nureddin mahmud zengi bütün bir haçlı dünyasının en büyük korkusu türk komutanım işim gücüm yok mısırdaki ayaklanmayı bastırmak için selahaddin adında bir kürdü görevlendirdim emrine de ordumu verdim hem de o dönemim siyasi yapısında böle birşey yaptım?? ben bile kendime inanmadım siz neye inandınız?
eyyubi kürt değil.olsa bile en büyük islam komutanı hiç deği.