bugün

albüm kapaklarıyla beni ayar etmiş metal grubu.
solistin sesi de beni ayar eder ayrıca.
(bkz: #13283639)
ayrım yok, ayrım heavy ve death-black arasında olur. hepsi babadır bunların metalin babası gibi, ama iron maiden'in yeri başkadır. helede bruce dickinson gibi bir babayiğidin yeri başkadır. o sesi yok mu sker adamı, kendinden geçirir.

al kanıt : (#13236044)
bu grubu böyle uzun süre dinlemiyorum, sonra bir dinlemeye başlıyorum, en az bir hafta başka bir şey dinleyemez oluyorum. öyle bir grup.

metal müzikten nefret eden bir insana alın bu grubu dinletin, beğenmezse gelin beraber dövelim. hak eder çünkü o dayağı.

yani sonuç olarak dünya üzerindeki en müthiş, en harika gruplardan bir tanesidir, belki de en iyisidir.

dip not: illuminaticiymiş lan ayrıca bunlar. beyler :(
psikopat bir işkence aletidir. aynı zamanda efsane bir hard rock/ heavy metal grubudur.
haziran ayında konserine gitme şerefini üstlendiğim grup.
sayısız enfes parçaya sahip harika ötesi grup. demet akalın hande yener tarkan felan dinleyen arkadaşların çok şey kaçırdıklarını bize hatırlatan grup. takıcaksın kulaklığını açıcaksın mp3 çalardan hallowed be thy name i saat gece yarısını geçmiş yürüyceksin şehirde. olay budur arkadaş.
alışıyorum bu gruba bir arcticsever olarak.metal olarak sadece black sabbath dinlemekteyim fakat çok severek ve saygı duyarak.
tek tük iron maiden parçası dinlerdim önceden de.ancak insanların bu kadar üstüne düşmesiyle baktım ki özellikle run to the hills parçası saygıdeğer bir yapıt.
phantom of the opera live at the rainbow

kadar daha iyi bir performans, ...
yeni dinleyenlerin ilk 5 albümüyle başlaması gereken grup. kesinlikle albüm albüm dinlemelisiniz. en bilinen şarkılarının yanı sıra hak ettiği değeri görmediğini düşündüğüm bazı şarkıları için;

(bkz: tailgunner)
(bkz: judas be my guide)
(bkz: sign of the cross)
(bkz: children of the damned)
(bkz: look for the truth)
(bkz: the mercenary)
(bkz: fear of the dark iron maidencısı)
Başlamak isteyenlerin 1989'a kadarki külliyatı hatmetmesi "elzem" gruptur. Ötesini bilmek, Maiden'ı bilmek değildir zira...
dünya'nın en seksi solistini bünyesinde barından enfes bir grup. her şarkısı dillerde pelesenktir.
Carmageddon 2: carpocalypse now! oyununun müziklerini yapmış grup. Rock müzik denilen şeyle ilk bu oyundaki iron maiden şarkılarını dinleyerek tanıştım ve 13 yıldır rock dinliyorum. Aces hight, man on the edge, seventh son of the seventh son gibi enfes parçaları vardır.
Metalin popvari türünde parçaları olan grup. Merak neticesinde yeni çıkan bir albümünü alıp tüm parçaları arka arkaya tek seferde dinlemeye kalkanın bunalıma girmesine neden olan, bunalımda olanı ise intihara sürükleyebilecek gruptur kendileri. Şekilde tasvir edilen kişiyi tek paklayacak tür Heavy veya Death Metal'dir.
Müzik tarzını bozmamışlardır. Sürekli çizdikleri yolda başarılı bir şekilde ilerleyen ve ilerlemeye devam eden favori heavy metal grubumdur. içlerinde en beğendiğim isim bana göre dünyada sayılı bas gitaristlerden olan steve harris'tir.
mart ayının sonunda yeni konser dvd'leri ' En Vivo ' yu satışa sunacak olan gruptur.
tüm albümlerini orjinal kaset, cd, dvd şeklinde arşivi yaptığım yegane gruptur. içlerinde benim açımdan* en değerlisi ankara dosttan aldığım 3 dvdlik death on the road boxtır. bir de ed hunter var. onu da kadıköyde bi yerden almıştım vakti zamanında.
en iyi şarkıları şüphesiz küstüm olan grup. solistleri latif doğan bir röportajında ''bir gün orhan baba gibi olmak en büyük hayalim'' demiştir.
adana konseri sırasında konseri yarıda kesip dürüm yemeye gitmiş bir vokali var.bruce açıklamasında ''eğer bir gün geri dönücek olursam adana'ya kesinlikle az acılı yiyeceğim demiş.
Gelecek dönemde efsanevi seventh son of a seventh son turnesinin ürünü maiden england muadili bir turneye hazırlanarak hayranlarının yüreciklerine heyecan katan gruptur.
bugün bile şirkete gelirken kulağımda onun şarkılarıyla halen çoşabiliyorsam, sanatçı tabiri onlar için yerinde bir tabirdir. attıkları sololar, yazdıkları sözler ve o atmosfer! sadece yaşanır.
Tanrı'nın maradonaya değil, 4 gitarist ve 1 adet davulcuya el verdiğinin en büyük ispatıdır! Bruce Dickinson için ise tanrının ta kendisidir demek yanlış olmaz heralde! Flight 666 turnesinde kendi özel uçakları ile turneyi yapan bir gruptur. Uçağı da Bruce abimiz kullanmıştır. Gündüz pilot, gece rock tanrısıdır! 53 yaşında olmasına rağmen sahnede hala ceylan gibi sekerek şarkı söylemesi ise cabası!
ailem ölmüş,sınavlar kötü hepsi sıfır,herkes mutlu mutlu resimler çektirir sırıtarak,herkesin elinde bi kız tutar elini dolaşır,bende depresyondan ölmüş bir haldeyim,silah olsa tek el ateş etcem ama silah kiralıcak dahi param yok,hayattan bir umudum kalmamış,derken youtubeda geziniyorum,iron maiden adlı grubun 2002 rio daki konserinde söylediği bir şarkıya tıkladım,ilk 30 saniye açıkçası bişey anlamadım,o sırada kapı çaldı gittim baktım vs geri geldim oturdum,pc açık çaldığından bile haberim yok,derkennnnnn bir sessizlik oldu,ve ruhun derinliklerinden bir ses yükseldi sanki bir anda aldı götürdü seyirciyle birlikte "FEARRR OF THE DARK,FEAR OF THE DARK OOOOOO OOOOOOO OOOOOO" aman allahım hala unutamam,ondan sonra anladımki iron maiden bir müzik grubu değil,yaptıklarıda müzik değil,bu çok ayrı bişey,ruh tamamiyle bir ruh...
gece vakti yolda yürürken fear of the dark gibi dinlenilmesi farz olunmuş şarkıyı besteleyen gruptur.