bugün

evet efendim bugün denk geldiğim durum.

yine her cuma olduğu gibi geleneksel olarak mahalle camisinde toplanmış vaaz dinliyoruz. hoca anlattı anlattı. baktım sol tarafımdaki ufak çocuk uyuyor. çaktım kafasına bi tane.

-ulan pezemenk hoca konuşuyo burda sen de uyuyon dedim. çevredekiler beni ayıpladı haliyle. dayının teki dedi.

+lan amuha goduum ne küfür ediyon abdesti bozdun git abdest al. bir elinde tespit bir yandan da kendi kendine okuyarak söylüyor bunları.

neyse aldım abdesti geldim. çocuk biraz tırsıyor. ön saftaki arkadaş da bizim piç ali.

a: ali t: tövbekar

a: hacı yeni telefon aldım
t: e napayım
a: ama dokunmatik anadın mı
t: lan bak şurda kılacağımız 2 dakikalık cuma namazı. 3. kez abdest aldırtcan küfür edecem.
a: ama aga görcen bak on numara. 5 mp kamera var

içimden sayıyorum tabi. dedim hay sokucam telefonuna. sağ cepte maden varmış gibi birşey arıyorum. hazine bulmuş gibi sırıttım bi an ama çıkmıyor meret. en sonunda yakaladım ve çıkarttım.

t: al a.. bundan daha mı iyi ?

evet. anladığınız gibi. telefon iphone ama 3gs.

baktı baktı 'vay mk' diyebildi anca.

arkadaki dayılar da bize bakıp susun demekten geri kalmıyorlar. hepsi telefona bakıyor. bu yaşta nerden bulmuş bu telefonu gibisinden.

diğer tarafımda da benim yaşlarda bi şakirt. şalvar çember sakal falan. sakalı sil aynı ben. ama pezemenk sakal bırakmış ya benden abi dememi bekliyo.

-hayırdır kardeşim ne bu şamata
+yok birşey hafız. şunları susturuyorum
-o telefonla mı ?
+beğenemedin mi ?

hmph yptı ve piç bir gülüş attı. şalvarından ağır ağır birşey çıkartmaya başladı.

+ne o lan laptop mı zor çıkıyo

derken..

iphone 4 ü gösterdi.
-gel hadi gel yarıştıralım mı telefonları bak bu daha yeni daha hızlı hahahahahaah

dünyayı ele geçirmiş şıreydır gülüşü yapıp pis pis gülüyordu o derece.

+lan ipne cemaatten almadım ben telefonu kendim para topladım da aldım
-malsın olum mal. bedava varken. bi sakal bırak bi cumaya git iphone 4 cebinde.
+sen şimdi iphone 4 için bekaretini de satarsın
-hadi lan sus şimdi hocayı dinle

bu kavgalar devam ederken arkadaki küflü suratıyla bize bakan dayı şakirtin tipine aldandı bana çemkirdi. sonra beni camiden attılar. ben de onlra inat bahçede tek başıma cuma namazı kıldım.

bu da böyle oldu işte.
(bkz: bsg)
zengindir. ya da gecesini gündüzüne katarak çalışan asgari ücret alan ama iphone ile hava atmak isteyen kişidir.