bugün

görsel
Artık benim de kullandığım işletim sistemidir *
insan dedikleri kanalı harika hıza sahip ios işletim sistemindeki uygulamaların nasıl kullanılacağı hakkında bilgi vermektedir.
Rica ediyorum fakirler kullanmasın şunu. Eğreti duruyor.
ios çok güvenli len mq!

görsel
apple mobil ürünlerinin pahalı olmasının tek sebebi.

ios dışa kapalı akıcı ve akıllı bir işletim sistemidir.

anlamayanlar gitsin çayomi ile oynasın.
1 şubat 2020 itibariyle ios 7 sürümünün altındaki telefonlarda whatsapp desteği kesilecek mobil işletim sistemi.
Android'in yan sanayisi.
uzun yıllar android kullanmış biri olarak nisan ayında amerika'dan aldığım iphone 6 ile kullanmaya başladığım işletim sistemi. tek kelimeyle şunu diyebilirim (bkz: inanılmaz)
Android işletim sistemine göre çok daha güvenli ve bug sayısı daha az olan işletim sistemidir.
Not: şu an android kullanıyorum.
istanbul gibi.. nerde o eski istanbul dedirtiyor. .
ios 6 efsanesini geri isteyen bir tek ben miyim?
engelliler için tasarlandığını düşündüğüm android'in yan sanayisi olan işletim sistemidir.
Sinir bozucu işletim sistemi. Çok karışık yahu, bayağı vakit kaybediyorum bir ayarı değiştirmek için ki böyle şeyleri kolay çözerim normalde. elimin altında olmuyor hiç ulaşmak istediğim şey, hep arıyorum.

Android ne kadar pratikmiş, sevmedim ben bunu.
millete her yıl kakalanan kapitalizmin simgesi.
Bataryan olmus jimmy yazilima kufur etme. Tak cikar anasini sikmissin telefonun.

Tanim; bir 4s'im ve bir 7'im (para vermedim manyak misin sirket telefonu) ile cok mutlu oldugum isletim sistemidir.

Ha hala favorim 4s yalniz dunyanin en guzel telefonu.
Android kullandığım dönemler haz etmediğim, bir hafta iPhone kullandıktan sonra android kullandığım günlere lanet olsun dedirten sistem.
(bkz: ios 10 0 3)
bu işletim sistemi için temizlik programı varsa tavsiyelerinizi beklediğimdir.

tam da yukarıdaki entry'deki sebepten dolayı hafıza sorunum var. 60-70mb'lık uygulama oluyor sana 300 mb. sürekli kaldır yükle de olmuyor.

sanırım ios temizlik programı gibi programlara izin vermiyor ama bir şansımı deneyeyim dedim.

not: ios 10, 6s plus, 16 gb ( hediye geldi yoksa 16 gb'ın yanına yaklaşmayın ).
8gb ve 16gb olan iphone ürünlerinde bir zaman sonra uygulama boyut şişmesi yaratan işletim sistemi.

bunun sebebi sık kullandığınız uygulamaların önbellekte şişme yaratmasıdır. örneğin facebook çok kullanırsınız. aslında 80mb olan uygulama sistemde 300mb hatta 1gb görünür. uygulama içinde ön belleği boşalt olmadığı için,

bunun yerine ayarlar/uygulamalar/kullanım dan söz konusu uygulamayı silip tekrar yüklerseniz özüne dönecektir.

telefon satın alırken de satış danışmanının:

"efendim yüksek gb alın yetmez" demesinin sebebi budur. aslında yeter yani...
Bu kadar stabil olmasının sebeplerinden birinin de tek marka tarafından kullanılıyor olması olan işletim sistemi.

(bkz: android)
(bkz: windows phone)
(bkz: symbian)
görsel
bir arkadasimin androidi siker bayiltir iser ayiltir diye tanimladigi isletim sistemi.
Son zamanlarda iyice Taklitçi olmuş firmanın işletim sistemi. Son tanıtılan ios 9 işletim sisteminde apple her zamanki gibi müthiş şeyler geliştirmiş gibi uzun uzun en iyisi biziz derken iphone kullanıcıları hayranlıkla izlemiştir. Android kullanicilari ise o sırada gülmekten kendilerini alamamaktadırlar zira apple ın buyuk bir marifetmiş gibi tanıttiğı yeni özelliklerini yaklasik 2 yıldır zaten aktif olarak kullanabilmektedirler. Kısacası bu işletim sistemini kullaniyor iseniz bir kaç yıl geriden geleceksiniz demektir. Aynı apple ın büyük ekranlı telefon üretmesi, akıllı saat çıkarması, yazılım güncellemelerindeki özelliklerde oldugu gibi android kullanıcılarından 2-3 yıl sonra bu özellikleri kullanmaya alışmanız gerekir. Ayrıca eski telefonunuzda da kullanamazsınız bu özellikleri yenisini almalısınız. Zira son çaldığı ekran bölme özelliği ipad air e de ios 9 gelmesine rağmen sadece ipad air 2 de kullanılabiliyor. Telefonlari mi? Onlarda zaten kullanılamıyor. Yani eski telefonlarınız yazılım güncellemesi alsa dahi yeni özellikleriyle gelmiyor bu güncellemeler. Kötü olansa kullanıcılarının bir çoğunun bunlardan haberi yoktur. Aslında normal bir kullanıcının bunların hiç birini bilmesine ve takip etmesine gerek yok fakat daha iyisi varken daha fazla para verip kötü bir ürün almaya katlanmaları gerekiyor. Gerçi onlar en iyisini kullandığını sanıyor, ah şu reklamlar.
bok atan varsa fakirdir. çünkü fakirler bilmez. zaten telefonu çıktıktan fiyatı yarıya düştükten sonra alıyolar.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar