bugün

"the world's most advanced mobile operating system" sloganıyla bugün çıkması beklenen en son ios sürümüdür.
Bugün çıkmayacak sadece yeniliklerden bahsedilecek fasilitedir kanımca kararımca. Rivayetler, ios 6'nın iphone 5 ile eylül ekim gibi çıkacağını belirtiyor. Kuvvetlide ihtimal.
tanıtımı yapılan ve pek çok yeni fonksiyonu barındıran ve birinci nesil ipad, iphone 3g gibi cihazların kullanamayacağı işletim sistemi: http://www.sosyotrend.com...likleri-seveceksiniz.html
2009'da çıkan külüstürcük bir nokiam da var evde, o zamanlardan beri bu telefonda olan, "internet'e kendi browser'ı üzerinden resim yükleme" özelliği, bu sene ios 6 ile iphone'a geliyor, ah tanrım çok mesudum!
henüz beta ları çıkan, ekim gibi final sürüm ü çıkacak ios versiyonu. en büyük özelliği kanımca, apple maps ve 3 boyutlu harita.
Yarin aksam indirilebilecek olan yeni ios surumu.
an itibari ile beta sını kullandığım,i 1 saat sonra ise download a açılacak final versiyonunu kullanacağım sistem. ios 5 den biraz daha farklı yanları var. farklı ve güzel. twiter ve facebook un eşzamanlı yüklemeleri hoş olmuş. 3 boyutlu haritayı söylemiyorum bile.
20:00 gibi çıkması beklenen sürüm.
türkiye saati ile, yaklaşık 14 dakika önce piyasaya sürülmüş yeni ios versiyonu.
türkiye saati ile hala çıkmasını beklediğimiz yeni nesil iOS sürümü. umarım update işlemlerinde bir aksilik yaşanmaz.
bugün türkiye saati ile 20 de yayınlanacaktır. beta sürümünü kullanan biri oalrak beğendiğim sistemdir.
ios 5.1.1 kurup üstüne download edilebilecek olan sistem. ios 6 beta 4 kullanıcılarının dikaktine.

not: denedim olmuyor çünkü.
ios 6 beta 4 deki sorunların çözüldüğünü umduğpum hede. daha 5.1.1 kurup upgrade edeceğim.
apple'ın yeni sürümü iOS 6 vatana millete hayırlı uğurlu olsun. indirenlerden yorum bekleniyor.
türkçe klavye için geçilmemesi gereken şey.
türkçe klavyeye hali hazırda ios 5.1.1 içinde ulaşılabilmekte.
cydia dan türkçe klavye indirilebilmekte.

youtube gidiyor , jailbreak yok , zorunlu facebook entegrasyonu.
eee? ne işe yaradı? cloud mloud demeyin kalbinizi kırarım. cloud kullananların sayısı nedir biliyormusunuz? hani %002 gibi bir şey. 16gb/8gb/32gb vs yetmeyecekte netten sanal ortamdan arsan olacak falan. gereksiz.

getirdiği tek şey iphone 4leri kasmak , yeni model micro sim aldırtmak(eskisini tanımayabilir). pozitif olarakda sadece arayan kişi için reddet ve daha fazla seçenek eklenmesi. ki bu da muhtemelen cydia da vardır hali hazırda.
bu gün itibariyle indirmiş olduğum, yeni ciddi özellikleri beraberinde getiren (navigasyon, panoromik resim çekme ve s.), apple firmasının yeni ios kararlı sürümüdür. iDevice'cılara hayırlı olacağını düşündüğüm işletim sistemi.
Bok gibi olmuştur. Özellikle haritası hiç olmasa daha iyi. Akmerkezi bulamıyor yav, eskişehir diye bambaşka bi yer gösteriyor o kadar boktan. ipad için youtube app i zaten yok iphone a yüklenen de arama yapmıyor telefonun dilini değiştirmek gerekiyor. Google'a karşı bu tutumla tekelleşme yolunda ilerlese de kullanıcılarını kaybeder küçük vadede kazandırır bunlar.. Yakında kendi arama motorunu da yapar apple. Bi dönem arama.com falan tarzı motorlar vardı onlar tadında olur artık. Beni rahatsız etme özelliği açıkken arayan olunca karşı tarafa meşgul sesi gitmesi de nasıl bi zekanın ürünüdür. Ben arasam birini meşgul çalsa arayıp dururum. Çenesini sikiyim bu herif ne konuşuyo bu kadar derim öyle saçma bi özellik.
türkçe klavyesiyle benim gibi türkçe karakterleri kullanarak mesaj yazanları fena şekilde rahatlatmış bir sürümdür. diğer özellikleri siktir et.
işte açılış ekranı.

görsel

3 haftadır kullanan birisi olarak beğendiğim hede. klavyede yazı yazarken kelime düzeltmeleri bazen sıkıntılı oluyor onun dışında güzel.türkçe klavyeyi eski orijinal haline getirmek isteyenler, Ayarlar genel kısmına gelip Klavyeler bölümünden, QWERTY-türkçe ile Türkçe -Qwerty pc seçmeli.
iyidir hoştur. 4s sahibi olarak merak bekledim sabrettim ve gecenin şu vaktinde anca kurabildim. ortalama bir iphone kullanıcısı olarak şunları diyebilirim;

türkçe klavyeye alışılınır sıkıntı yok,
numara yazma kısmı baya baya soğuk olmuş,
uygulamalar ios6'ya uygun güncellemeleri yaptıkça daha da zevk verecektir,
panaroma desteği geldiği için mutluyum,
youtube gitmiş, işiniz mi yok amk iphone'dan youtube'a giriyosunuz.
map değişmiş, bize yine giren çıkan yok. amerikada veya avrupada yaşamak varmış.

fazla yüzeysel ama sonuç olarak budur, iyidir hoştur, ha bide hızlanmıştır biraz daha. güle güle kullanın efenim.
iphone 3gs kullanıcıalrının ios 6 kurmaları, 2013 ocaktan itibaren 2$ ücretine tabi olacak.
itunes app store'dan satın almak mümkün olacak.
yorumları okuduktan sonra ilk kez upgrade edip etmeme arasında kararsız aldığım yeni ios sürümü.

eskiden hep yeni ios'la gelen yenilikleri konuşurduk, şimdi gidenleri konuşuyoruz.

google maps nasıl olmaz, youtube nasıl olmaz? ah apple'cığım senin bu kavgaların kullanıcılarına ne kadar zarar veriyor haberin var mı?

en yenilikçi özelliği gelen aramalarda çıkan seçenek fazlalıkları, "don't disturb" özelliği olan yeni ios sürümü. bir de gidenler var tabi.

edit: tamam, tamam youtube app store'den hala indirilebiliyormuş, sadece default uygulama olmaktan çıkmış. bir an youtube'suz bir iphone kullanacağım diye çok korktum sözlük.
dün gece indirilen yeni ios sürümü. başta alışamadım ama şu an 4s imde takır takır çalışmakta. biraz daha hızlandı sanki ama şarj konusunda bir ilerleme var mı gün içinde göreceğiz. rahatsız etme modu muhteşem olmuş. gereksiz insanların aramalarını meşgule atmakla uğraşmaktansa direk bu özellikle kesebiliyoruz. panorama da fevkalade başarılı. siriye gelecek olursak cafeler, dükkanlar, restorantlar herşeyi buluyor. haritada bir sıkıntı göremedim. iTunes çalışmıyor telefondaki, zaten ülkemizde indirme yok. onun dışında telefon çevirme ve menü arayüzlerinin rengi daha bir hoş olmuş sanki. yorumlar geldikçe daha detaylı yazabiliriz sanırım. bu arada facebook entegrasyonu da çok iyi hatta siriye tweet attırabiliyorsunuz ama facebook mesajı atamıyor ne yazık ki. kısacası apple öyle beklediğimiz gibi çok devrimsel bir yazılım yapmış olmasa da yine kendini sevdirmeyi başardı. ayrıca telefonda istediğiniz tarzda titreşim oluşturabiliyorsunuz bu da hoş bir detay olmuş. tek sorun şu passbook denen zımbırtıda sadece ekran var tıklanmıyor hiçbir yere bu ne zaman açılacak çok meraklardayım. şimdilik ilk izlenimlerim böyle.

edit: sesli navigasyonu nasıl yapıcam hiçbir fikrim yok hacılar. sadece yazılar çıkıyo karı konuşmuyo.
çok büyük bir değişim hissettirmeyendir. tek meraklı bekleyişim şarj konusunda, umarım olumlu bir gelişme vardır.

düdüt: şarj daha çabuk bitiyor sanki.
rahatsız etme özelliği dışında pek bir değişiklik olmayan güncellemedir. hayırlısı.
güncel Önemli Başlıklar