bugün

En zor anında yanında olunan ve hep yanında olunmak istenen insanın zorluğun içine bırakıp gitmesi.
istenmediğini anlamaktır. Hem de öyle bir anlamaktır ki alnından vurulmuşa dönmektir.
Zamanında çok sevmiş birinin bi zaman sonra 'sen benim en büyük pişmanlığımsın' demesidir. Öylede bi güzel gider ki zoruna.
Aslında boş beleş olan birisinin sırf torpille devlet memuru olması.
Değer verdiğin herhangi bir insanın aslında bunu haketmediğini anlamak.
hergün bu saatlerde işe gitmek.
Sabahın şu saatlerinde kalkmak.
üniversite çağında kaygı dolu gezen gençlerin sesinin duyulmaması.
okumuş ama adam olmamış kişilerle çalışmak.

ben hayatım boyunca bunları mı çekecem amk.
işsiz olmak.
Tanrı'nın adaletsizliğinin insanlara da sıçramış olması.
çok istediğiniz ve eşek gibi çalıştığınız bir bölümü 1-2 puanla kacırmak ve başkasının hiç çaba sarf etmeden buna sahip olması.
Dünya da var olup da yok görünmek.
Dedemi kaybedeli 4 yıl oldu bu martın 23'ünde ve acısını hala yaşıyorum. 7 yıllık arkadaşım geçen yıl intihar etti ve intihar ettiği yerde ve o anda ben de vardım fakat onun olduğunu bilmeden ordan geçip gittim ve ertesi gün arakadaşımdan gelen mesajla dünyam başıma yıkıldı ilk inanmadım şaka yapıyolar sandım evlerine gittiğimde olduğum yerde kala kaldım. Ve her ay mezarına gidiyorum. Fakat onun orda olması zoruma gidiyor işte. Dedemin orda yatıyo olması zoruma gidiyor... ve ikisinin vermiş olduğu acıyı artık kaldıramıyorum...
Hukumetin yolsuzluk yapmasi.
Kısıtlanmak.

Ulan daha napayım da serseri olmak istemediğime ikna edeyim? ya minik zevklerim var, arkadaşlarımla vakit geçirmek gibi, akşam yürüyüş yapmak gibi. kendimi yırtıyorum.en başımdan beri mükafat olarak tırnak kadar şey yapmadılar. Zoruma gidiyor artık. Ulan karnesine beş getiren çocuğa bile hediye falan alınıyor ben bi aferin bile duymadım. Offff..
(bkz: sevgisizlik)
görsel
Realizm.
vatana ihanet edenlerin adını yurdunu bilip birşey yapamamaktır net.
çok inandığı bir şeyden gelen başarısızlık.
Çulsuzluk.
çok güvendiği bir insan tarafından yarı yolda bırakılmak.
az önce, 15 yıllık kardeşim dediğim kişinin nişanlandığını sosyal medyadan öğrendim.

haber vermeye tenezzül etmediği gibi, onun yüzünden kavga ettiğim insanla can ciğer kuzu sarması olması var bir de.

insanın zoruna gidiyor moruk.

Böyle böyle büyüyoruz, insanların gerçek yüzünü görüyoruz işte...
Türk lirası.

Elalemin piçi bir ürünü hakkı olan x fiyatına satın alabiliyorken benim 43256179392x fiyatına satın almam köpek gibi zoruma gidiyor. Çünkü ederi o değil ve bu ülkede doğarak bu parayı kullanmak zorunda bırakılmayı ben seçmedim.

Kazanıyorum. Maddi gücüm yerinde. ki ben işin kuruşunda değilim. Sadece enayi, köle, vergi fahişesi muamelesi görmek istemiyorum.
babanızla aranızda geçen büyük bir tartışmadan sonra babanızın size bu evden defol git demesi. insan ne diyeceğini bilemez, çok koyar, içine oturur. hele ki 20 yaşında hayatının baharında bir gençseniz.
güncel Önemli Başlıklar