bugün

Geç olur genelde.
hata yaptıktan sonradır. çünkü insan deneyimlemeden neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayabilecek kapasitede bir canlı değildir.
eskiden ota boka mutlu olan ben artık olamıyorum. yaşadığım şeyler beni melankolik bir ruh haline itiyor. sosyal medyadaki o herkesin yaşadığı 'mükemmel' hayatlar beni benden alıyor. her gün aynı şeyleri yapıp o lanet kısır döngüde sıkışıp kalıyorum. çıkmak istedikçe daha çok battığım bir bataklıkta buluyorum kendimi. düşünüyorum, düşünüyorum ve yine düşünüyorum. bir çıkar yol yok sanki. böyle yokuş aşağı düz vites ineceğim ve sonunda bir duvara çarpıp uyanacağım bir rüya olsun bu. artık uyanayım!
Çünkü gerçeklerin acı olduğunu bilirler. Acı çekmek istemezler. Bilmezden gelirler. Ya da varmak istemezler.
sahte-yapmacık bir hissi yaşamak ve yalanlarla avunmak yerine gerçeği bilerek ve ne hissetmemiz gerekiyorsa, o an gerçekten de o hisleri yaşamak çok daha iyi bir şey neticede.
genelde heyecan ve hayallerin azaldığı 30 - 35 yaş arasına denk gelen aydınlanma. bazı şeylere geç kaldığınızı anlıyorsunuz.
Kendi kendine farkina varmasi zor. Ha fark eder mi eder gec de olsa eder ama iş işten geçmistir.
Aşkın olmadığı Gerçeğini fark ettiğimde Yalancının bayrak sallayanını yere serdim..
Sanıldığı kadar önemli değildir. Önemli olan, insanın nasıl biri olarak gerçeklerin farkına vardığıdır.
iş işten geçmiştir.
(bkz: farkındalık)

(bkz: uyanma/ayıkma/silkinme)
(bkz: herkesten ve her şeyden nefret etmek)
Kalabalıklar uzaklaşıp kendi içine dönmesine yol açar.
Umarım AKP'ye oy verenler ,AKP'nin belli bir kesim için çıkar sağladığının farkına varırlar.
geç kalınmışlıkların aq. evet. teşekkürler.
Hepimizin boynunda ışıl ışıl ama görünmez bir yanılgı kolyesi var canlarım. Hepimiz bu kolyelerden ibaretiz. Her yanılgıya bir boncuk. Gerçek diye bir şey yok. Sıkmayın canınızı. Hadi bay.