bugün

kindir birader kin. bak tam olarak ne olduğunu anlamazsın sadece hissedersin. birisinden hem nefret edip hemde ona karşı saygı duyabilirsin. seversin - unutursun . ihanete uğrarsın affedersin vesaire diye uzar bizim köye yol olur da kin duyduğun adamı ne unutabilir, ne affedebilir , ne de tekrardan sevebilirsin. ben kindar adamım siz olmayın sözlük. kindar adam geleceğe dair hiç pozitif yaklasmaz.
Masum olduğun halde suçlanırsın ya işte o an ki hissettiklerin...
Aşık olunan kızı yıllardır saplantı haline getirmek.

Sadece bende mi var bu duygu bilmiyorum.
Ilgiye doymayip paylasimsiz olması.
(bkz: ego)
memnuniyetsizlik, şükretmemek, elindekilerle yetinememek.
merak. hatta bizim oralarda bi deyiş vardır insanın başına ne gelirse ya meraktan ... diye. sözün devamında duygu yok ondan yazmıyorum *
Taktir edilme ve beğenilme arzusu.
intikam.
Sıcak soğuk farketmeksizin.
arzusur. arzu edilen seyler yer bitirir, kötü kişi yapar, paranoyaklaştırır. arzulanan olunca da haddini bilmeyenlerde ego olur :/.
Kibir...
Ne de gülünç olurlar halbuki...
Şüphe duygusundan hiç bir zaman arınamayacağım.
Narsizm.
Hisse hükmeden değil, hisle hükmolunan kimlik duygusu.

ilgili olarak, bir bilge şöyle der:
"insan, bastırdığı duygunun esiri olur."
tatminsizlik.
elimizdeki ile yetinememenin kavgasıdır koca dünya.
Farklı olma kompleksi de bunlardan birisidir.
Var olan bütün insanları içimizde taşıdığımıza inanıyorum. Daha doğrusu, kalan bütün insanların benliklerinin parçalarıyla oluştuğunu düşünüyorum her insanın ruhunun. Yani onların ruhlarının bütününü değil de, parçalarını. Yaşayan ya da yüzyıllar önce ölen.
Ayrıca Bizim gibi düşünen, bizim gibi hisseden milyonlarca insan varken böyle bir komplekse kapılmak hastalık değil de nedir? Ne yazık ki hepimiz kapılıyoruz bu hastalığa. Kimimiz çok, kimimiz az.
Bir kızdan red gelince onu asla rahat bırakmayıp rahatsız etmek. Onları vurasim gelir. Bir erkek olarak onlardan nefret ediyorum
negatif şeylere çabuk kapılmak. kapıldıkça negatif düşünmek. git gide mutsuz olmak ama bunu durduracak dürtüyü bu döngüde hepten yitirmek.
Narsistliktir baskasi olamaz bence.
Melankoli.
kibirdir kibir.
Bağımlılık ( Her türlü şeye ).
(bkz: Anksiyete bozukluğu)

Allah acil şifa versin.
Yazık kendim.
Bencil olma durumu bencilliktir
O etrafınızda döndüğünü sandığınız dünya girsin size bencil pislikler.
kıskançlık sanırım.
hayatın her alanında baş etmesi, çözüm yolları üretmesi en zor duygu gibi gelir hep. ya da diğer pek çok, kötü diye addettiğimiz duygusunu gizleyebiliyor da kıskançlığının üstünü bir türlü örtemiyor insan fikrimce.