bugün

kira parasını bir türlü denkleştiremediği, rüyasında ev sahibini gördüğü andır.
kızları cinsel obje olarak görmeye başladığı andır. başka bir deyişle sikinin kalkmaya başladığı andır. evet.
aşk acısı çekip ağlamaya başladığı andır.
karşısındaki bir insanın herhangi bir duruma verdiği tepkiyi çocukça bulduğu an.
hayatın sadece ikili ilişkilerden ibaret olmadığını anladığı andır.
babanın gözlerindeki duyguyu anlayabildiğin zamandır.
babaevindeyken hunharca kullandığı su,elektrik,internetin,faturalarının artık kendi adına geldiği ve gece kabus olarak rüyana girdiğini farkettiği andır.
artık gerçekten aşık olunan, hoşlanmadan ya da beğenmeden ibaret olmayan gerçek aşk acıları yaşadığı andır.
Tek korkumuzun gece tuvalete giderken öcülerin bizi yemesi olmadığını anladığımız zamandır.
kendisini büyümüş hissettiren herhangi bir şeyi yaşadığı andır. sürekli büyür zaten.
bir kıza aşık olur ben büyüdüm der.
ilkokulu bitirir ben büyüdüm der.
bankada parası birikir ben büyüdüm der.
cinsel organında kıl çıkar ben büyüdüm der.
ev sahibi olur ben büyüdüm der.
evlenir ben büyüdüm der.
çocuğu olur büyüdüm lan ben der.

büyür durur işte.

ama bir türlü adam olamadığını farkına varamaz.
sokakta yürürken top oynayan çocukların senin önüne gelen topu atman için amca/teyze topu atsana dedikleri an.
Vize basvurusunu kendi basina yaptigi zamandir. Yurt disina yalniz basina ciktigi zamandir -kötüdür-.
yanlışlıkla ıslandığını görüp aynaya baktığında sakallı bir herif gördükten sonra bir an olsun çalışması gerektiğini görmektir. ilk 2 durum çok rastlansa da çalışması gerektiğini farketme durumu pek rastlanmaz.
bayramlarda harçlık verilmediği zaman.
dumur bir olay sonucunda serin kanlılıkla durup, 'peki madem şimdi bunu yapmalıyım' diyebiliyorsan sakince benim gözümde bin yaşındasındır. hiç bir şey seni şaşırtamıyorsa, hayata pratik cevapların varsa, her şeye hazırlıklıysan, büyümüşsündür sen.
Üzerinizdeki sorumlulukların arttığı andır.
cebindeki para ile ay sonunu göremediği andır.
geriye dönüpde bu yaşıma kadar neler yaptım da diyebilmelidir.
bir akrabasının mezarına toprak attığı andır.
gökyüzünde patlayan havai fişeklere kalkıp büyük bir şaşkınlık ve mutlulukla bakmadığın an.

ben dün bunu gördüm.
Genç yetenek diye izledigin futbolcuların jübilesini yaptığı andır.
artık kimsenin size bir şey vermediğini tam tersine herkesin sizden bir şeyler beklediğini,talep ettiğini gördüğünüz andır.
babanın artık dayak at(a)mamsı.
saçlarınızda beyaz tellerin çıkmaya başladığı andır.
öğle vakitlerinde,'' hadi uyu '' sesinin kesilmesiyle, uyumaya vaktinin olmaması. uyku senin için giderek azalan bir dinlenme eylemsizliğine dönüşüyorsa bil ki artık büyüyorsun, uyku senin için giderek sonsuzlaşan bir durağanlık eylemine dönüşüyorsa bil ki ölüyorsun.