bugün

hayır. benim gibi kitap alma hobisi olan deliler de var.
insanları bilmem ama ben şahden okuyorum.
Beş senedir bitiremediğim kitabım var. Cebabım hayır.
oblomov mağduru olarak hayır diyorum.
Hayır okumuyor ama bu okumayacağı anlamına gelmiyor 1 gün elbet...bakışıyoruz.
Şahsım adına artık evet. Beni örnek alan miniğim var.
Türkiye'de kitap okuyan insan sayısı kaç ki aldığı kitabı okusun?

Geneli instagram gibi yerlerde fotoğrafını çekmek için ya da toplu taşıma araçlarında okuyormuş gibi gözüküp atalarından yadigar cehaletin verdiği ezikliği kapatmak için kitap alıyor.
fazla kitap okumam ama alırsam bir kitap kesinlikle okurum.
Bazıları baysa bile sonunu getirene kadar okuyorum. Bu sayede 'deneme' türüne bulaşmamam gerektiğini öğrendim.

Kitabın kötüsü bile bir şey öğretiyor. Muazzam.
maalesef, okunmayanlar mevcut, bir gün okumak, umudu hep var.
insanlar kitap okuma ihtiyacı duyduğu için kitap satın alırsa evet diyeceğim durumdur.
Okumayacaksanız bana verin lan.
Şayet kafaya göre kitap almıyorsa, bir okuma listesi doğrultusunda hareket ediyorsa okuyordur. Örnekleri var: mesela ben.
görsel
Okumuyorlar maalesef. Onlar da kitaplıkta ya da bir yerlerde tozlanıp gidiyor. Önceden ben de her gördüğüm kitabı alıp sonra okumayı unutan biriydim. Şimdi artık okuyacağım kitapları alıyorum, onları okuduktan sonra yenilerini alıyorum. Problem çözüldü.
Bence hayır *
Kütüphane kurmak ve güncel okuduğun kitapları ayrı tutmak gerekir.

ilerde miras olarak bırakabileceğim nadir müzik kitapları, ilk basım, tek sayı çıkmış dergiler, seri müzik dergileri gibi bir kütüphanem var ve üzerinde titizlikle çalışıyorum. Açsam ciltleri kopacak kitaplar var.. onları da bi bakıma aldırmam lazım neyse, o kütüphanenin içinde okuyamadıklarının mevcut. Emeklilik hayatı dingin bir yaşam sürebilirsem üzerinde çalışmayı ve önemli bir kitap bırakmayı düşünüyorum ana dilde. Onun dışında ise okuyacağım kitabı alıyorum. Böylece dengeliyorum.. yani insanın koleksiyonu var ise şu an okuyamayacağı kitabı satın almakta problem görmez. Ancak günlük rutin içinde alıp alıp okumuyorsa sıkıntı. Paranıza yazık.
yokya hepsini okumuyorum sırf story paylaşıyım diye aldığım populer kitaplar oluyor bazılarını nihale olarak kullanıyorum. kapı tutucu olarak kullanıyorum. soba tutuşturmak için kullanıyorum. elbet bir işe yarıyor. saka saka okumadığım bugüne kadar bir kitap var konusu sarmadı birde briket gibi bende arada açıp azar azar okuyorum.
Şahsen okumayacağım kitabı almam.