bugün

(bkz: homo sapiens sapiens)

Evet, ikili.
allah'ın yarattığı mahlukattır. şuur sahibbidir.
Beşerliği aşmış olana insan denir.
Hayvani dürtülerle yaşayana da beşer denir.

Edit; beşerlerin zoruna mı gitti anlamadım. insan olmak bir seviyedir. Emek ve çaba gerektirir. Herkes insan suretinde olduğu için insan olduğunu zannediyor ama değil. Yaşanan bunca şeyden sonra bile hâlâ mı anlamadınız kıııız.
hayvandır.ewed
insan eşrefi mahlukattır derdi babam, benim gibi entry okur okumaz ismet özelle tamamlayan var mıdır acaba? *
1. Toplum hâlinde bir kültür çevresinde yaşayan, düşünme ve konuşma yeteneği olan, evreni bütün olarak kavrayabilen, bulguları sonucunda değiştirebilen ve biçimlendirebilen canlı.
2. Âdemoğlu, âdem evladı.
3. Huy ve ahlak yönünden üstün nitelikli (kimse).
Tdk.
Dediğiyle yaptığı aynı olmayan.
insan, şikayetçi hayvandır.
insan, “bir şeyin ortaya çıkması” demektir; insana “insan” denmesi, kemâl mertebesine yatkınlığı ve “ünsiyet” ile ilgili olmasıdır.

insanın hakikati, allah'ın kendisini gördüğü bir aynadır ve bu görme sadece insan vasıtasıyla gerçekleşir.

salih mirzabeyoğlu - insan 2
görsel
Insan insanın kurdudur derler. Çok anlamlidir bu söz.
A-------------------------------------------------b

Madde alanda titreşim esastır, titreşim tür sanrılarında da devam eder. Soğuma ve zaman tür sanrısı oluşturur, böylece insan sanılan en ilerideki titreşim alanı da sanrıda göya varolur.
Xy kromozomuna sahip canlıdır. Ve ekliyorum; bence erkeklerin "insan" olduğu dünyada kadınların "insan" olması imkansızdır. Xx kromozomlu canlıların araştırılmasını arz ediyorum.