1. 1.
  polonyaprogressive metal grubu. 2004 çıkışlı s.u.s.a.r. adlı bir albümleri * bulunmakta. riverside'ın vokalisti mariusz duda'nın da konuk olduğu bu albüm kesinlikle dinlenmeli.

  moriybund sez.
  ... moriybund zoblivion
 2. 2.
  özellikle kemanların kullanımıyla muzik içinde progresif noktaları zorlayan grup..bu polonyadan normal bir cıkmazsa zaten olmaz..yok olmaz..

  bu grubun cıft yumurta ıkızi ıcın:riverside
  1 ... romendal
 3. 3.
  ancak bu şekilde formülize edebildiğim grup:

  tool+yaran bir melodisellik+keman+riverside ın su gibi vokali+deli gibi aksak ritimler+3 günden bu yana sadece bu müziğin dinlenilmesi=indukti
  1 ... romendal
 4. 4.
  2009 Idmen albümleri çıkmıştır. 8 şarkı bu kadar güzel olabilir. dinlendikçe dinlenesi bir gruptur.
  ... wings for marie part 2
 5. 5.
  idmen albümleri bomba olan gruptur. şarkıların her biri çok uzun olmakla birlikte, kişiyi tam anlamıyla müziğe doyurmaktadır. şarkıların bazılarının girişleri çok ürkütücü ve sonradan deli gibi coşmaktadır. kesinlikle fazlasıyla dinlenesi, tavsiye edilesi ve sarıldı mı da bırakılamayası bir gruptur..
  ... ozpandora
 6. 6.
  riverside'la birlikte düşünüldüğünde 'var bu polonya'da bi şeyler' diye düşündürten grup. polonya'lı grup arayışına giresim geldi.
  ... arson
 7. 7.
  ...and who's the god now?! şarkıları kanımca en iyi ürünleridir. kesinlikle dinlenilebilecek bir progressive metal/rock yapan gruptur.
  1 ... the root of all evil