1. 1.
  türkiye nin en kuzey noktası.
  1 ... worldlike
 2. 2.
  sinop tadır.
  1 ... rommel
 3. 3.
  eskiden * sovyetler birliği ni gözetlemek için abd üssünün yer aldığı kuzey noktamız.
  1 ... serander
 4. 4.
  sinoplular olarak gurur duyduğumuz türkiyenin en kuzey ucu. ayrıca eski nato üssünün olduğu yer
  ... hbugra
 5. 5.
  inceburun, Anadolu'nun en kuzey noktası. Sinop ilinin Karadeniz'e uzanan ucunda, 42°06' kuzey enlemi ve 34°58' doğu boylamında yer alır.

  Burun, katılaşmış lav ve aglomeralardan oluşur.Üst Kretase (Tebeşir) Döneminde (Kretase Dönemi, y. 136-65 milyon yıl önce) ait volkanik yüzeyde lavlar, aglomeralara oranla daha geniş yer tutar.Lavlar, sütun biçiminde ve çok çatlamış bazaltlardan oluşur.Bazaltlar ve aralarındaki aglomeralar bu kesimde genellikle kuzey ve kuzeybatıya doğru tabakalı biçimde bir eğim gösterir.

  Dik falezli kıyılarla çevrilen inceburun'un açığında bulunan ve aynı volkanik kayaçlardan oluşan Davşan Adası, küçük bir kaya parçasıdır ve en kuzey nokta orasıdır. Burna en yakın köy Kurtkuyusu mezrasıdır. Köyün önünden başlayıp, kuzeye, inceburun'a gidersek, oradan doğuya dönüp kıyıdan Başkaya Burnu'na, ardından güneydoğuya dönüp kıyıyı Hamsilos'a kadar takip edersek kıyının kayalık ve girintili çıkıntılı olduğunu görürüz. Hatta Hamsilos'un başında yüksek kayalar olması nedeniyle herkes burayı Türkiye'nin tek fiyordu olarak bilir ama bunun doğru olduğu söylenemez. inceburun'da deniz yüzeyinden 38 m yükseklikte inşa edilmiş bir deniz feneri vardır. Sinop il merkezine 19 km uzaklıktadır.
  1 ... kotu ogretmen
 6. 6.
  şu sıralar yapılacak olan nükleer santral yüzünden içine edilen doğa harikası.
  ... blackeagle57
 7. 7.
  (bkz: on birinci nesil silik)
  1 ... usualsuspects
 8. 8.
  Türkiye'nin en kuzeyi
  inceburun
  (bkz: sinop)
  5 ... bedreddin