bu bardağı hep bir kadına benzetirim..tıpkı bir kadın vücudu gibi kıvrımlara sahiptir ve içerisinde büyük bir hazine taşır..her yudumda verdiği hazzı damarlarınızda hissetmek için ağır ağır yudumlayacaksınız..ona karşı çok nazik olmalısınız parmak uçlarında tutacaksınız onu yoksa canı acır..

kıskançtırda..aldatılmayagörsün hemen çatlayıverir orta yerinden(tıpkı bir kadın gibi)..ve ondaki lezzetin tadına varanlar bir daha vazgeçemez..plastik bardağa tahammül edemez yüzünde bir kadının nefesini taşıyanlar..
ince belli olmasının sebebi tamamen fiziksel. su bardağı gibi olmayışı, ortasına yakın yerde tatlı yumuşak bir kavisle incelmesi hasebiyle an itibarıyla yudumladığım çayım * daha yavaş soğumaktadır.

(bkz: dervişin zikri fikridir)
misafire çay servisini yapan kadın olarak (çay servisini herzaman yapan kadındır demiyorum) düşünürsek hiçde iyi bir ilişki yoktur bazen delirtir hele çayı çabuk içenlere amca kovayla getirim mi? dedirtir insana...
çamlıca da dokunulmasının ayrı bir zevk verdiği nesne sözcüğünün anlatmak için zannımca eksik kaldığı varlıktır..
(bkz: ince belli çay bardağı)
(bkz: çay bardağı)
dedem balı eski petekten yiyeceksin demiştir bende onun için elimden geldiği kadarıyla uymaya çalıştım ama çay bardağı ile kadın arasında bir alaka kurulması beni şasırttı açıkçası yıllardır kadınlar hep bir şeylere benzetilir ama çay bardağı olmadı gibi geliyor !!!
aralarında çağrışımdan çok aranan ortak özellik olan kavramlardır.zira, çay ince belli bardaktan içilir, kadının da ince bellisi makbuldür.yani hem kadında hem de çay bardağında ince belli olan aranır.
kadının ince bellisi makbul muhabbeti ile alakalı kurulmus olabilecek benzetme.
tek ortak yönleri kırılgan olmasıdır.
nefret ettiğim benzetme. sayesinde adım ajda bardağa çıktı.**
Anılarda kalırdı belki de zamanla ince bel,
namussuz çay bile ince belli bardaktan verilmeseydi eğer.

(bkz: eger)
(bkz: can yucel)
(bkz: bira bardağı ve şişman kadın)
içi dışı bir olan ikilidir.
tuvaletteki ibrik ve erkekle çiftleşebilecek olan tanımdır. * *
ince belli çay bardagi ile nükleer santrallerin bacalari benzer sekillere sahip olmasina ragmen çok ilginçtir ki ikisinin amaçlari birbirinin tam tersidir. bardak sogumayi engellemeye çalisirken, baca bir an önce sogutayim diye kasmaktadir.
yoksa ben mi yanlis biliyorum? konu ile ilgili derin bilgisi olan yazarlarimizin ulasmasini rica ederim.
gayet iyi bir benzetmedir.ikisine de ne cok sıcak ne de cok soguk koyacaksın.* *
ikisi de ince bellidir
ikisi de çabuk kırılır
ikisine de özen göstermek gerekir
ikiside gerektiğinde ölümcül olabilir *
(bkz: herkese benden çay ince belli)
estetik obje...
ajda ve bardağı.
http://www.ezocay.com/resim/bardak.gif
http://www.diyadinnet.com...ce-belli-kad%C4%B1n%C4%B1