bugün

solcan gibi basıyosun basıyosun ölmüyo. silik yemedi miydi la bu bebe? geldin mi müptezel?
5. nesil silik olmuş iyi yazar.
sen de bıraktın savaşı, yıldın ya. üzüldüm gerçekten.
daha kaç kişi alıp başını gidecek şuradan bir şeylere müdahale etmek için?
yeni yıla çok uzaklarda giren dost yazar.

mutlu yıllar dilerim.
(bkz: imlabiz)
bütün ömrünü türk ve türkiye düşmanlığına adayan, vatan haini, ermenici ve kürtçü yazar.

hayır kürtçü olabilir buna bir şey demiyorum ama kürtçü ideolojiyi bir de demokrat ve barış yanlısı ayağına koyuyor ya, orası sakat işte.

hiç öğrenemedin mi kuzum? senin ideolojin yığınlarca bebenin ve kadının öldürülmesinden meshul.

hani o barış güvercini dediğin adamlar var ya, hah işte onlar 30.000'den fazla kişinin katili.

senin o öve öve bitiremediğin hareket de büyükşehirlerde uyuşturucu ticareti, halk otobüsüne molotof, alkol ve sigara kaçakçılığı, otopark mafyacılığı dahil her türlü kanunsuz işi yapıyor. şimdi bunları savunarak mı sen demokrat olacaksın ah benim yalancı demokrat çocuğum...

aslında anlayabiliyorum bunları. antiemperyalizm, sosyalizm ayağına çıkıp abd'den, israil'den ülke dilenecek kadar ezik olan; 2014 yılında halen gerici, aşiretçi, tarikatçı, feodal yapının esiri olmuş bir topluluktan çıkacak demokrat kalem de ancak bu kadar olabilirdi.

tayyip, apo, barzani, karayılan gibi muhteşem ötesi demokrat şahsiyetlerle size hayırlı açılımlar diliyorum. inşallah açıldıkça akplilerle birbirinize girer hep birlikte çıkar çatışmasından geberip gidersiniz.
Ergen yazar.
Hayatta bazen en umutsuzluğa kapıldığım zamanlarda bile, kaybettiklerime, hiç benim olmayanlara en çok içerlediğim zamanlarda bile, yalnızlıktan, yükten ölecekmiş gibi hissettiğim bir anda bile kendime gelmeme sebep olan tek şey; onlara belki bir sıcak selamdan başka bir şey veremediğim dostlarımın olduğunu bilmektir.

Yine bir sabah uyanmıştım, sonbaharın kör olası karanlığı omuzlarıma çökmüştü. Önümde dosyalar birikmiş ve okunmamış 54 mailim vardı. Akşam yakındı.

Aradı!

Sanki gün yeniden başladı.

işte kendisi Uludağ sözlük'ün bir insana kazandırabileceği en gerçek insanlardan bir tanesidir.

Aramıyor sormuyorsun diye veryansın edip yakınmıyor da, bu kızın sesi çıkmadı bir sıkıntısı mı var diye düşünüyor ya; cebimde taşırım ben onu, öyle de can ciğer.
karabatak gibi yazar. duruyo duruyo çıkıyo bi yerlerden. sen ne iş yapıyodun genco? pek sevmem kendisini.
Beşinci nesil yazar. Yazar yani. Yazıyor filan.
--spoiler--

iyi ki doğmuşsun
ben doğmasam
sen doğmasan
biz doğmasak
kim ölecek?

--spoiler--

nice yıllar dilerim.
sıkıcı zirveler düzenleyip, halki zirve denen şeyden soğutmak, efendime söyleyim tiksindirmek suçuyla çaylak edilmiş yazar.

(bizim kısırlı, kekli, bol dedikodulu günler bile daha eğlenceli.)
En sevdigim sarkiyi nasil da bulup cikardigina hala sasirdigim yaratici yazar.
Tesekkur ve minnetlerimle...

Edit: imla.
Adımdan ve kısaltmalarından oldum olası nefret etmeme rağmen, bana hitabına bayılıyorum bu adamın. Adımı sevdim lan.

Bir de kızı var, Ankara'ya gittiğimde yengem çay yapacak misafirliğe gideceğim ben de. Kaçak çay karıştırıp demleyecekler hem de. E bir de adıma imzalı albüm.

Ulan Ankara, ben senden kaçtıkça sen seni sevmem için güzel insanlar çıkarıyorsun ya karşıma. Var bunda da bir bit yeniği.

"Hevî" her dem heye.
Sevgiyle.
burda bulunduğum süre içinde gizliden takip ettiğim, acaba ne yazmış diye baktığım tek yazar diyebilirim. hayranım ben bu adama.

buraya bügüne kadar yazmamam benim ayıbım olsun. zaten güzel nickaltı yazabilen biri de değilim.

onu okurken aynı başlıklara bende yazıyorum o da, ama arada dağlar kadar fark var diyorum. çok başarılı çok. ondan öğrenecek çok şeyim var.

klavyene kuvvet imlasiz.
bir gece ansızın beni telefonla arar. üstelik arayan kendisi olduğu halde ''sen kimsin!'' diye bir fırça kayar. sonra ayıp olmasın diye sohbet eder ve zirve organizasyonuna davet eder.

ondan sonra vay efendim ''angara soğuk'', neymiş efendim, ''üşüyoruz''.
#21911109 yine döktürmüş abimdir.

adam yazıyor.
ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesi'nde tanışmaktan dolayı çok mutlu olduğum paçalarından genel kültür akan abim.
yazacak çok şey var ama 2 kelime olarak şunu yazarsam onla birlikteyken ne kadar eğlendiğimi anlar. ıssızlarda karanlıklarda

önemli not: abi, yurda yetiştim ertesi gün kahvaltıyı da kaçırmadım. ayrıca bursum yattı. bende para çok gibi anlayacağın. müsait olduğun bir gün iki bira içelim.
mizacından ötürü kendisine sempati beslediğim içi dışı bir insan, abim.
çok eskilerden yeni yazar. ankara fıskiyeyi kim kırdı zirvesi' nde bol bol eski günleri yad ettik. hoş muhabbeti ile güldürdü.
(bkz: #21805484)

bir ankara dönüşü ancak bu kadar hüzünlü olabilirdi. güzel bir hediyeyi kaçırmışım. umarım allah bana kanat verir de hemen gelip alabilirim bende olması gereken lakin kendisinde olan albümümü.
son iki zirvedir gözüme takılan kıdemli kedicik olur kendileri. ama bu sefer nickini aklımda tutabilmişim. sohbeti on numara, sevilesi insan. sakalının rengine bittim zaten.
sicakkanli, rahat bi adam. sevdim ben kendisini. bi dahaki zirveyi iple cekiyoruz aman hocam cig koftelere boğ bizi. *
kimi zaman fikir ayrılığına düşsek de bol muhabbet ettiğim yazar.
-şiirler hep yanıktır zaten

-ey sen de yanmışsın ne ala ben gibi

-kafa ağrısından durulamayan saatlerde
-bir çatal bükülür
-sonrası çöpe atılır
-ağlar sakat kalışına
-çöplerde saatlerini geçirir topal değneğini alır da

-şimdi bir kez daha yan gitsindir

bak görüyor musun
-eskidi bir parçamız
-yıllar geçtikçe değerlenmedi kimi anılar

bir saç telimiz döküldü ağladı
-saçla-deri ayrılmazdı
-ayrıldı
-düşen bükülen çatalın yanıkları sürüyor hala...
solculuk adı altında kürt faşizmi yapan çakma solcu. bdp mitingine saldıran taraftarları da "kadınlara saldırdılar" diye lanse edebilecek kadar da başarılı bir provokatör.

--spoiler--
bu orospu çocukları, (saldıran orospu çocuklarından bahsediyorum) yıllar önce de terörü lanetliyoruz mitingi yapıp, içinde bebek olan bebek arabasını tekmelemişlerdi. aynı orospu çocuklarıydılar işte. vatan sevgisine soktumun bebeleri. bayraklarının direklerini götlerine soktuklarımın bebeleri...

bakın şu videoda ne kadar delikanlı oldukları meydanda. binlercesi 3 tane polis görünce kaçacak yer arıyor, iyi bakın. 1. dakikadan sonrasına özellikle..

http://www.youtube.com/watch?v=i6Gf1UMg59Q#t=01m09s +

kendilerine denk güçte birilerini görünce kaçacak delik arayan, merdivenden yukarı kaçan, dünyanın en alçak taraftar grubu kadınlara karşı nasıl da aslan kesilmiş!

vatan sevginizi sikeyim. daha da bi'şi demiyorum!
--spoiler--

ayrıca 3 tane polis diyor fakat videoda polis ordusu geliyor. bu adam provokatörlük hakkında kitap yazmalı.