bugün

bu ülkede böyle bir şey var ve kimse sesini çıkarmıyor. an itibari ile 1500tl alınıyor. akıl almayacak bir devlet yaptırımı. bazı salakları da kandırmışlar. "telefon çalınmasına karşı alınmış önlem miş" diğer ülkelerde böyle bir şey yok! orada telefon çalınmıyor mu? devletin daha fazla vergi almak için yaptığı sıkı yönetim bu. yüksek teknoloji üretecek bilim akademileri kurması gerekirken işin en basit yoluna gidiyor. sen en lüks arabalara bineceksin, en lüks telefonları kullanacaksın, en lüks saraylarda yaşayacaksın, tükçe konuşamayan arap karın, hollandadan alışveriş yaparken mağazayı kapatacak, torunların, çocukların abd de, italya da eğitim alacak ama halkın cep telefonu bile kullanamayacak.
eğitimsiz halk, yapılan haksızlıklara karşı sesini çıkaramaz. çünkü düşünme, sorgulama kabiliyeti gelişmemiştir.

bir de "imei atmak" diye bir şey var. başka bir telefonun imei numarasını, yazılım ile o telefon geçiriyorlar. kısaca dolandırıcılık. illegal bir durum. illegal durumlara rağbet illegal örgütleri, illegal oluşumları doğurur. kalıcı çözüm, sizin beyninizde yatıyor. pislikleri halının altına süpürerek temizlik yapılmaz.

akpli bakanın da dediği gibi "eğitim düzeyi arttıkça oylarımız düşüyor"
1500 tl imei kayıt için vermek yerine 100 tl lik bir tuşlu telefon alın onun arkasında imei adresi yazar batarya kısmında onu kaydedersiniz akıllı telefona ancak tuşlu telefon çalısmayacaktır ve imei kaydı çok ucuza gelecektir.
amaç telefon çalınmalarına önlem değil, telefon satışlarına engel olarak cari açığı düşürmek.
2006 tl olmuştur. Hayırlı olsun.
2022 de 2732 ₺olacaktır.
soygun resmen.
2732 lira olmuş.
2022 yılında 6.091 tl olmuştur. Bu da 120% üstü bir zam demek. Süper ekonomist arkadaşlar açıklasın da öğrenelim sebebini.
ayrıca dünya üzerinde başka bir yerde böyle bir soyg.., pardon, vergi var mıdır, bilenler bunuda söylesin.
Ben gittiğim ülkelerde hiç rast gelmedimde.
Sikke sikke vergi sikke sikke yurtdışı da nanay.
kaçakçılar bu işten memnun.
6091 lira olan yasal haraç.
bu parayla xiaomi Redmi 10 128 gb modelinden telefon alınabiliyor.
babayı alırlar. bu kadar pahalı telefon satanlar çakma imeiyi bir taraflarından fitil olarak yemeğe devam eder.
Yıllara göre yurt dışından getirilen cep telefonu IMEI kayıt ücretleri:

2015: 131.50 TL
2018: 500 TL
2019: 1.500 TL
2020: 1.838,70 TL
2021: 2.006,20 TL
2022: 2.732,40 TL
2023: 6.091,30 TL
2023: 20.000 TL.