bugün

Gülümseyerek teşekkür ediyorum. iltifat alınca mahçup da oluyorum aslında.
Kişiye göre değişiyor bence. Bende 2ye ayrılıyor mesela 1.biliyorum bilmediğim şeylerden bahset istersen 2. de yaa teşekkür ederim (utana utana)
Teşekkürler. Çok hızlı gidiyosada her şeyin bir zamanı var diyorum hahah.
görsel
yaaaa deme öyle şeyler şapşik!
teşekkür ettikten sonra o senin güzel görüşün diyerek cevaplanabilir.
Iltifat elestirilerine inandigim bi insan olmadigi surece samimiyetsiz geldigi icin tesekkur ederek bir samimiyetsizligede kendim imza atmamak icin tesekkurde etmiyorum direk konuyu degistiriyorum .
beni, bana övme süleyman.

(süleyman burada iltifat eden kişi değişkeni)
çok zayıflamışsın diye iltifat edilince genelde yoo hep aynıyım derim. çünkü gerçekten de aynı olurum çok güzelsin denildiğinde genelde apışıp kalıyorum. çok güzel falan değilim arkadaşım
Dur bi ya elalemin icinde dedigine bak, biz bizeyken soyle bana bunlari.
(bkz: Teşekkür ederim)
henüz kimseden bir iltifat alamadığım için yaşayamadığım durumdur.
''teşekkür ederim.''
başka ne denilebilir ki?
Ağzım kulaklarımda gülerek ve biraz da utanarak Ay teşekkür ederim deyip konuyu değiştiriyorum.
Nedense ben kendimi karşımdakine iltifat etmek zorundaymişım gibi hissediyorum.

Yok canım sizin köy daha büyük ne demek allasen. Est.
Gelen iltifata ve kimden geldiğine bağlı olarak oturup saatlerce ağladığım da oldu, mutlulukla hoş ifadelere büründüğüm de. Ama her türlü "ya ne alakası var o sana öyle geliyor öyle değil aslında" gibi bir tavırla önce her şeye rağmen teşekkür edip sonra olayı geçiştiyorum genelde.
jest ve mimikler eşliğinde, tevazu ile karışık cevap verilmelidir. kayıtsız kalmak da kabalıktır fikrimce.
Çok saçma bir konu açıp duymamış gibi yapıyorum ay evet öyle desem ayıp olacakmış gibi hissediyorum.
Her zaman takılıp kaldığım noktadır. Ne diyeceğime karar veremiyorum. Sonrasında teşekkür ediyorum. Bu samimiyetsiz geliyo bana biraz.