bugün

meme şeklinde dağlar.
(bkz: hb)
(bkz: b)
''fitilini ateşlesen uçacak'' kıvamdaki hoca.**
perspektif.
kıllı resim hocası ayşe kütük.
piç edilen pastel boyalar,sulu boyalar ve patatesler.

ayrıca=Lisede resim dersimi var lan?
en bi güzel yaptığım şeydi ama işte.... ah o hiçbir şey bilmeyen resim öğretmenleri yok mu!!! o insan figürü diye gösterdiğin şeyler olmasaydı eğer benim de bi gün rembrandt olma ihtimalim çok yüksekti.
(bkz: m harfinden marti yapmak)

erzurum ve martı? şimdilerde pek bağlantı kuramasamda saf ve temiz sanat anlayışı.
dağ, dağın tepesinde kar, dağdan doğan akarsu, ev ama bacası her daim tüten cinsten, çit, ağaç.
(bkz: m şeklinde martı)
(bkz: m şeklinde dağlar)
(bkz: köşeden çizilen gülümseyen güneş)
(bkz: güneşli havada bacadan çıkan duman)
ve tabi ki
(bkz: monami pastel boya)
(bkz: faber castell kuru boya)
sayfanın köşesinden başlayan düz, yarım daire ve dalgalı desenlerin tüm kağıdı doldurması sonucunda ortaya çıkan saçma kompozisyon.
Cöp adam. Cizebildigim en iyi seydi. picasso beni görse, sen gelme lan ayi derdi.
karnede hep bu dersin 4 gelmesidir kuşkusuz.ve diploma notunun sırf bu yüzden "4,99" gelmesidir.

ha gerçi benim de resim yapma yeteneğim yoktu,hep babama yaptırırdım. hoca da bunu anlardı,ama diğer derslerimin hepsinin çok iyi olması ve resim malzemelerimi getirdiğimden 4 verirdi sürekli.bir de iş-teknik diye bir ders vardı,o ayrı bir mesele.
dağ ile aynı boyda halay çeken çocuklar.
pastel boya takımındaki altın ve gümüş renkli en değerli boyalar.
çöp adam bile yapamıyooo hıaaaa diye gülen pis reha.
Hep derste sınıftaki taş gibi kızın nü resmini çizmek istemişimdir.
cin alidir . resmim kötü olduğundan en güzel cin ali çizerdim.
okul bahçesinde iki bayrak vardır. ancak bir bayrak sola dalgalanırken diğeri sağa dalgalanır.

(bkz: bu hikayedeki mal benim)
kendini dünyanın en önemli öğretmeni sanan resim hocası.bunun diğer versiyonu için:
(bkz: beden eğitimi öğretmeni)
hep aynı manzara resmi çizme girişiminde bulunmak. soldan sağa birkaç dağ, bu dağlardan sayfanın altına doğru uzanan br akarsu ve dağların arkasından yeni doğmaya çalışan güneş. bi de bu güneşin gözleri ve ağzı vardır o derece bi hayal gücü
Ambülans üstüne 911 yazıp haç işareti koyan küçük kızın dramı.
-Nasıl etkiliyor bu filmler kızı Ömer!!
güneşin yüzünü gösterdiği günlerde okulun alt tarafındaki tarlaya gidip oradaki manzarayı çizmek.kalın fırça ile biraz koyu yeşil biraz açık yeşil ile koca resim kağıdını boyayarak tamamladığımız ders.
güneş yaptıktan sonra evin bacasından tüten duman, yeşil meyveli ağaçlar, hem de kışın ortasında.*
-evet çocuklar bugün 29 ekim çiziyoruz.
-29 ekim mi çiziyoruz? nasıl yani?
-işte böyle çocuklar, bayraklar falan.

-evet çocuklar bugün 23 nisan çiziyoruz.
-haydaa!
-işte böyle çocuklar, bayraklar falan.

-evet çocuklar bugün 19 mayıs çiziyoruz.
-heh işte çocuklar, bayraklar falan.
-bu sefer farklı şeyler çizin!
-??

her sene tekrarlanırdı bu muhabbet. öğretmenler değişse bile konu hiç değişmezdi.