bugün

emekliliğine 20 gün kalmışken düşünülmesi dahi komik olan beklenti.
yaş kararlarının dün itibari ile açıklanmasının ardından genel kurmay başkanlığı ve kara kuvvetleri komutanlığı atamalarının bugün itibari ile yapılacağı da özellikle belirtilmiştir. gerek cumhurbaşkanı'nın gerekse başbakan'ın görev süresinin bir yıl daha uzatılması talebini geri çeviren ilker başbuğ 30 ağustos itibari ile makamını yeni atanacak olan kişiye bırakacaktır. yıllardır süre gelen bir uygulama varken ve görev süresinin dahi uzatılmasını istemeyen bir kişinin, bunu hangi mantık, zihniyet, düşünce tarzı vs gibi nedenlerle "onur kırıklığı" olarak algılanıp, istifa etmesinin beklenmesi nasıl birşey anlaşılamıyor. işin boyutu gerçekten dehşet derecede hayret.
istifa mı o ne ya, daha heron görüntülerini sızdıranlar bulunacak daha yapılacak çok iş var.
emekliliğine 25 gün kala yapması beklenen eylemmiş.

hem de neden? ülkenin başbakanı anayasal hakkını kullandı diye!

(bkz: bsg)
heron ların görüntülerini izleyip henüz hiç bir şey yapmadıgına göre, -bulundugu makamı göz önüne aldıgımızda- bu içinde bulundugu tepkisizlik sanırım onun zaten ruhen öldügünü gösteriyor, ruhu ölmüş adam istifa etse ne etmese ne.
artık yapması gerekendir. hatta oradaki bir çok general yapmalıdır bunu. bunu çoktan yapmalılardı. artık alttan almanın kimseye faydası yok.
demokratik ülkelerde bürokratların istifası sarsıcı bir durum değildir. 2 koltuk ve üç general vardır biri emekli olacaktır ve bunun kararını verecek mekanizmalarda bellidir. bu durumda gerekirse bürokratlar istifa edebilirler veya kararı uygun görmeselerde uygulayarak gerekeni yapmalıdırlar.
yüksek askeri şura sonrası beklenen adım. kendi komuta ettiği ordunun komuta kademesine yapılan atamalarda dikkate bile alınmamış orgeneraldir. ben kendisinin yerinde olsam istifa ederdim. devam eden soruşturmalar sebebiyle hükümet haklı bile olsa ordunun en tepesindeki komutanın onuru kırılmıştır.
akp döneminde şehid olan askerlerin sebebi akp poltikalarıdır.

açılım en büyük katliam politikası olmuştur. pkk yı moralize etmiştir. pkk açılım bizim sayemizde olmuştur demiş daha çok kan dökmeye cesaret etmiştir.
gerilla metotları kullanan örgüte karşı yıllardır düzenli birliklerle cephe savaşı metotlarıyla mücadele eden(!?) tsk'nın bütün kurmay heyetini de içine almasını beklediğim davranış.

ya da bir kurmay subay bana 26 yıldır niçin gerilla metotlarına karşı cephe savaşı taktikleri kullanıldığını anlatsın ve beni ikna etsin? türkiye'yi ikna etsin.
hiç vakit kaybetmeden (bkz: 19 haziran 2010 hakkari de çatışma) olayından sonra yapması gereken onurlu davranış. sayın ilker başbuğ gerçekten artık yeter lütfen derhal istifa ediniz ve türk silahlı kuvvetlerine yeni bir soluk gelmesinin önünü açınız.
(bkz: rüyalarda yaşıyor bazı ibneler)
öncelikle "ıslak imzalı belge" olduğu iddia edilen kanıtı askeri savcılara bir türlü gönder(e)meyen savcılar nedenini açıklamaladır.
muhtemelen bu da bir türlü türkçeye çevrilmeyen deniz feneri dosyası gibi olacaktır. 9 ay geçti hala çeviremediler, almanca bilen bir mütercim mi bulamıyorlar acep?
rte nin deniz feneri olayına adı karıştıgı için istifa etmesinden hemen sonra olacak olaydır.
bundan dört ay önceydi. ne yazmıştık ilk entryde? gözlerinizi silip, tekrar tekrar bir bakın bakalım!

o zaman istifa etseydi sayın başbuğ, bu gün böyle zor durumda kalmayacaktı! onuruyla "ben bu işin altından kalkamadım" diyip emekliliğin tadını çıkartacaktı! peki ya şimdi ne olacak?

bekleyip göreceğiz... öyle askerleri savcılara göndermemekle bitmez bu iş... hadi hayırlı işler!
ancak demokratik bir ülkede olabilecek bir olay. hatta bana sorarsanız bu belge işinden daha önce ergenekon davası ile ilgili aklayıcı kimi açıklamalarından dolayı bile yapması gerekir.

fekat şu da unutulmamalıdır. hızlandırılmış tren faciasından sonra binali yıldırım istifa etti mi? istanbul valisi muammer güler 1 mayıs'taki saçmalıklar yüzünden istifa etti mi? peki celalettin cerrah?

bu durumda bir tsk mensubundan istifa beklemek de abestir. çünkü anlaşılacağı üzere kimse onurunu poposundan çok düşünmemektedir. bu durumda kimsenin istifa etmesini beklemeyin, bu ülkede o kültür yeşermiş değildir.
cübbemi giyip beklediğim olay. sarığımı da taktım da havalar sıcak, ter bastı; kol bastı... çıkardım.
Anayasa`nın 38. maddesi suçluluğu kesinleşene kadar herkes masumdur.
üstüste darbe senaryoları ortaya saçılmışken ya bunları en agır ve hakettikleri şekilde talatr aydemir in sonuna ugratmalı ya da derhal çekilmeli, "boş law silahları ile ne işe yarar" sözü ile, dalan a ait arazide çıkan silahların ordu envanterinde olmadıgını söylemesi üzerine yapılan inceleme ile silahların orduya ait oldugu gerçegi ortaya çıktıgında yapması gereken hareketti kanımca.

askerde bir silah kaybolursa, o birlik komple sürgüne gider, burada cephanelik kaybolmuş kimsenin haberi yok nasıl iş anlamak mümkün degil.
hadi hukuk devleti olma kaygısını zerre taşımamasını geçtim de, resmen yaptığı terör çığırtkanlığını gördükçe acımaktan başka bir şey kalmıyor elde, bu aciz, bilgi ve dolaysıyla fikir fakiri gençlerin beyin kıvrımsızlığına. ülke üzerine amansız kaygılarını yarattığı müthiş ironik kavram, "fetoş", üzerinden ona buna nefret kusarak ortaya koyan, imkanı olsa eline palayı alıp otralıkta it gibi ona buna saldıracak bu yaratıkların, paşalarına karşı bu en yüce, insani hisleri besleyerek sevgiyle yaklaşmaları ne büyük mucize. allah muhabbetinizi artırsın.
yahu bu ülkenin fikri hür, irfanı hür gençleri niye bu denli dehşete kapılır bu söylemden ben ona şaşarım. olum anayasasının daha ikinci maddesinde buyurmamış mı bu devlet, "ben bir hukuk devletiyim" diye? lan kim ne bok yediyse karşılığında devlet babanın taşşağını avuçlarında hissedecek, anlayacak ağırlığını. akabinde "ben de benimkine taşşak diyorum, affet ağğbi" diye bacaklarının arasına kıstırıp siktirip gidecek o kurumun sorumlusu da.
amaclari ile kendilerinin bulundugu nokta arasindaki en buyuk engelin tsk oldugunu bilenlerin istegi.

oncellikle, (bkz: turkiye cumhuriyeti seyhler ulkesi olamaz), tam metin orada bir daha okuyun onu.

"darbe isteyenler var", "akp ve gulen'i bitirmeyi planliyorlar" diyerek her zaman yaptiklari magdur edebiyatiyla yine bir yerlere gelmeye calisiyorlar. tsk bu insanlarin karsisindaki en buyuk guclerden biri ve halkin en guvendigi kurulus. biliyorlar, ruzgari cevirebilirlerse her sey cok daha hizli, cok daha kolay olacak onlar icin. simdi bir kelle istiyorlar veya "camur at izi kalsin" diyorlar. sesleri de iyice yukseldi son zamanlarda...

"bir ülkede yaşayan iyiler, kötüler kadar cesur, gözü kara, atılgan, yılmaz olmazlarsa o ülkenin geleceği çok karanlıktır" demis ismet inonu. komsularimizin yasadiklari ortada, ayni karanligin icinde kaybolmayi haketmiyor guzel ulkemiz...
Akp ve fethullah gülen cemaatinin elini güçlendirmek için gerçek ya da sahte bir başka plandan yola çıkarak ülkeyi tamamen yeni sermaye ve sömürgecilik standartlarına göre düzenlemek isteyenlerin yegane beklentisidir. Akp'nin sermaye düzenlemelerinde önüme gelene bir tekme politakasının adı " sivil " olan tarafsızlarca taraflı bir şekilde emniyet içindeki f tipi yapılanmalar sayesinde piyasaya sürülmesi ve akabinde gizlilik kararı konulan belge üzerinden vatandaş rıza'nın bunları yemesini beklemektedir. Yer mi bence çok güzel yer. Yeri geldiğinde akp hükümeti ve neo-liberal reformlarla çok iyi anlaşan ordunun da zaten akp'ye karşı bir darbe yapma ihtimali yoktur. Bunlar hacıvat ile karagözün ağız dalaşıdır. işin ilginç tarafı darbe söylentileri ile fethullah gülen de demokrasi havarisi ilan edilip aklanmıştır ya ben buna çok gülerim arkadaş.
Şaban dişli doldurdu cepleri Başbakan hala orada,
Unakıtan doldurdu oğlunun ceplerini Başbakan hala orada,
AKPli belediye başkanı Apo muhattap alınabilir dedi Başbakan hala orada,
Dengir Fırat baronluk konusundaki iddialara tatmin edici bir cevap veremedi hala orada başbakan,
Kefilim dediği adam aranan teröristler listesine girdi Başbakan hala orada...

Ve şimdi tüm bunlardan sonra Genelkurmay'ın içinde birileri böyle birşey yaptıysa * * bunlardan dolayı ilker Paşa istifa deniyor.Hay tüküreyim sizin şerefinize haysiyetinize iki yüzlü pislikler.
bunun için de eylem yapılması tavsiye edilir.
türkiye'nin askeri işgalini başlatmak suretiyle fiilen çöküş ve parçalanma sürecimizin başlamasını isteyen sırtlanların beklentisi.