bugün

görsel
bir et dönerin yerini tutmayan durumdur.
'önemli olan beraber vakit geçirmektir'

--spoiler--
bi siktir amk tavuk çıkcek içinden
--spoiler--
Herkes yediğinden ikram eder. öğrenci adamız ne yedirecektik başka.
kızı evine otobüsle akbil basarak bırakan erkektir. kesinlikle kıza ödetmez.
asılında yapılması gereken bu.

tavuk döner yiyip sesini de çıkarmıyorsa mutlu oluyorsa işte o kız evlenilecek kızdır beyler.

bulursam anına basarım hükümet nikahını.
cimrilik yapmadan tam ekmek arası ısmarlanmalıdır. yanına da büyük ayran.
Hiçbir mahsuru yoktur. Lan iyi pişmiş but tavuk döner kadar lezzetli şey mi var dünyada.
Eğer hatay döneriyse ve Yanında turşu da olursa asla reddedemeyeceğim bir teklif.
Bu konuyla ilgili bir tespitim var...
Yıllar önce arkadaş grubumuzda bir kız vardı. Erkek erkeğe toplandığımız zamanlarda yanımıza gelir, bazen fikir alır, sohbet eder giderdi. Bu kızımız zengin bir adamla evlenmeyi çok istiyordu. Bu yolda yaşadıkları bazen komik bazen de acıklı olmuştu. Anlattığı bir olayı hiç unutmuyorum. Kızın adına merve, erkeğin adına da kerem diyelim... ilk buluşmada kerem merve'yi tavuk döner yemeye götürmüş, üstüne de halka tatlılardan yemişler. Otobüs ve metro ile gidiyorlarmış her yere. Fakat merve kerem'in çok zengin olduğunu ve sırf kendisini test etmek istediği için fakirmiş gibi davrandığına gayet eminmiş. Adamın sosyal medya hesabında lüks arabalardaki ve teknelerdeki fotoğraflarını görmüş. Fakat bu konuda hiç konuşmamışlar. Testi geçmek için kerem nereye götürmek isterse hiç sesini çıkartmadan gidiyormuş.

ikinci buluşmada börekçiye, üçüncü buluşmada da simitçiye, kebapçıya falan gitmişler. Artık dayanamamış ve "neden daha nezih yerlere gitmiyoruz?" diye sormuş. Adam da durumunun olmadığını ve parasının bunlara yettiğini söylemiş. Merve yine de inanmamış, rol yaptığını düşünmüş. Ne zaman ki adam bundan borç para istemiş, o zaman artık kayış kopmuş kızda. "Yeter artık bırak bu oyunu; araban, teknen var halen benden para istiyorsun" tadında bir konuşma geçmiş aralarında. Adam da o araba ve teknelerin kendisine ait olmadığını, bazılarını fuar alanında, bazılarını da ricayla sahildeki teknelerde çektirdiğini söylemiş. Merve de dumur olmuş bir şekilde ayrılmış adamdan. Yani türk dizilerindeki senaryolara fazla kaptırmamak lazım.
kırmızı et yiyememelerindendir.
test etmek için güzel yöntemdir.
kızı kısa yoldan tavlamaktır. ha derse ki : "bu ne be döner,dürüm mü yiyeceğiz? kalk starbucksa gidelim." o zaman hemen def etmek gerekir. bu kızla ömür geçmez.
Tantuni ısmarlamak kadar etkileyici değildir.
biz ilk buluşmada pizza yemiştik. nasıl kazıkladılar bir bilseniz. bir şeye de benzemiyordu. yani pizza. hayır, ilk buluşma olduğu için de ortamı bozmayalım dedik. yani ben öyle geçirdim içimden. gerçi o günden beri hiç pizza yemiyoruz. bir açıdan böyle de bir faydası oldu. e. her şey iki yönlü gelir, demiş engels. neyse. konu neydi?
Bunlarda yetmezmiş gibi dönerci amcaya ''biraz neşeli olsun'' diyen tiptir.