bugün

tanrının ilk ateist olma ihtimali çok yüksektir.
-erectuscan gel tapınmaya gidiyoruz
+ben gelmiyorum
-niye lan?
+ateistim ben?
-o ne?
+bilmiyorum şimdi buldum
-yakın ibneyi inanmıyormuş
+neyle yakacaksınız oğlum?
-ateşle!
+o ne?
-şimdi buldum..
şüphesiz ilk insandır.
ademdir.
ilk filozof olan abimizdir.
Babasının evinden kaçıp ata'ya saygısızlık eden kişiliktir.
Ateizm kelimesi eski yunanlara kadar dayanmaktadır. Tabi bu oldukça doğaldır. Filozof olan insanların, tanrıyı tanımayışları gayet normal bir durum olarak nitelendirilebilir. Kesin bir isim veremesekte, ilk ateistin bir yunan olduğunu söyleyebiliriz.
kendisini tanrı ilân etmiştir.
nick'imin anlamıdır. cennete düşen ilk ateist tanesi ve cennette bulunan sarmaşığa verilen isimdir.

(bkz: dont feed the troll)
Tarihin her devrinde ateist var olsa da, bir ateistin entelektüel anlamda tatmin olması 1800'lerden yani Darwin'den sonradır. Dolayısıyla ilk ateist bana kalırsa Darwin'den başkası değildir.
kim olduğunu bilmemiz mümkün değil. anadoluda da olabilir, afrikada da, asyada da. muhtemelen, dönemin din adamlarının söylediklerini sorgulayan ilk insan. deli muamelesi görmüştür. yalnızdır.
(bkz: şeytan)
ilk insan olma olasılığı çok yüksektir.
ilk ateist şeytandır. ateizm teizm olmadan varlığını sürdürebilecek bir kavram değildir çünkü. Burdan atesitlerin aynı zamanda satanist olduğu çıkarılmasın. Temelde sorun materyalizm ve idealizm sorunudur. iyi anlamammış olabilirim ama biri varlığın bilinçten bağımsız, diğeri bilince bağlı olduğunu iddia eder. Dışımızda bir dünya var mıdır? Biz olmasak da bu kainat olur muydu? Ama tabi kainatın 9 bin yıllık geçmişi var diyorsan tartışmam ben seninle de, yok insansız bir 14 milyar yıl dersen konuşuruz.
Ademdir tanrının bahçesine girip adeta onu yok sayarak meyvesini yemiştir.
ilk trollerdendir.