bugün

çekingen ve içine kapanık erkeklerin hayat bozu elizabeth takılmasına sebep olan, kız felsefesi.

ondan sonra ''mahmut ahırda eşekle yakalandı''. buyrun...
olgu doğrudur.Çünkü dünya üzerinde kadın-erkek ayrımı kadınları erişilmez erkekleri erişen yapmıştır.Bu nedenle bu olgu kıyamete kadar değişmeyecektir.Bazı istisnalar içinde barlar özel eğlence mekanlarında kadınlar erkeklere doğru ilk adımı atmaktadır.ilk adımı atma konusunda kendini geliştirme çabasında olan erkekler kendini güzel mekanlara ve güzel kadınlara doğru yönlendirmelidirler.
aslında pek de katılmadığım, gelenekselleşmiş fikir. fakat bir kız erkeğin ayağına gidince, baştan kaybetmiyor mu? bu sefer kız "kolay" oluyor. önce erkeklere mantıklı bir bakış açısı diliyorum, sonra bütün tabuların kırılmasını.

edit: erkeklerdeki algısal ikiyüzlülüğe bir çare bulunsun. seksist değilim ama erkeklerde bu ikiyüzlülük var.
kadında ilk adımın atılmasına zemin hazırlamalıdır. tamam nazını yap ama bir yere kadar.*
alışılagelmiş bir şeydir. ben hiç denk gelmedim de görmedim de bir kızın adım attığını, hani öyle etkilenip yanına gidip tanışma ihtiyacı hissettiğim * kimse olmadı ama sırf merakımdan, nasıl bir tepki göreceğimi çoook merak ettiğimden bir erkeğin yanına gidip direk "merhaba tanışabilir miyiz" demek istiyorum hatta bununla ilgili bir karikatür vardı dur bulayım görsel cidden çok merak ediyorum yüz ifadesini, ayrıca reddedilmek istiyorum "hee olur tanışalım" derse ne yaparım onu bilmiyorum henüz.

olası diyalog:

+ merhaba tanışabilir miyiz?
- ....
- .... benle mi?
+ olduuu görüşürüz

+merhaba tanışabilir miyiz?
- benim sevgilim var tamam mı
+ arkadaşla iddia ya girmiştik zaten ciddi değildim hıh.
Erkeğe aşırı görev yükleyip hamal haline getiren çok sevgili Türk kızının bir numaralı bahanesidir.
ilk adımı canı isteyen atmalı. niye onu bekleyerek zaman kaybediyim. olursa olur cok da güzel olur.
1980'lerden gelen alışkanlıktır, hadi o zamanlar hanımlar toplum itibariyle daha mahcup bir yapıda olması gerekiyormuşda böyle gelişmiş, eğer şimdide bu konuda diretenler varsa emin olun onlar sizi istemiyordur, hatta sizin teklifinizi reddederek kendi egolarını tatmin etmek için bekliyorlar. Kanılmaması gereken rivayettir.
annelerimizin zamaninda kalmis, demode anlayis.
kadin- erkek esitligine inanan zamane kizlarimizin ilk adimi o atsin gibi bi kompleksleri yok gordugum kadariylan. (bana atildi epeyi de ordan biliyom.)
dünyanın en saçma şeyi.
Kaba yazar onermesidir. Bayanlar onden...
aslında dişi kişi adım atmadıkca hicbir yola cıkılmaz. o karar vermedikce erkek ne dusunecegini bilmez.
ilk adımin cinsiyeti felan yoktur.içinizden geliyorsa korkmayın korku herseyin önünü keser.
ya atacak adımı kalmadıysa?
bence ilk adımı kimse atmamalı. kişiler bir şekilde rastgele buluşup olasılığın o belirsizliğinde artık önüne kim çıkarsa onla olmalı. bu kalabalıktan rastgele birini seçip ona yazmaya da benzetilebilir.
Benim meşrebimde öyle bir kaide yok.
Bu kuralı koyanın...
"ilk adımı erkek atmalı
reddedilip göt üstü oturmalı"
adım atmayın.
doğru düzgün reddeden oynamayan herkese çok teşekkürler.
Kavuşsak mı bir yaz günü
Düşsem düşsem yoluna.

Çalsın arkada.
oyunun kuralına taraflar karar verir.
Yok öyle bir zorunluluk.
Ben atayım atmasına da nereden geliyor bu özgüven gibi salak saçma sorular sorarsa saçını çekerim.
nereden geldiği, neden geçerli olduğu anlaşılamayan kural.
neden bir kadın hoşlandığı birine yaklaşıp onunla konuşmaz ki ? çok saçma geliyor.
gerçi benim başıma gelmez, neticede etrafımda şahsım aksine '' ideal mükemmellikte '' erkekler oluyor hep.
ilk adımı özgüveni olan kişi zaten atar. Kadını erkeği yok bu işin. Yaa abi o bana bakmaz diye diye içinize atmayın hislerinizi. Sonra pişman olursunuz. Reddedilmek de dünyanın sonu değil ki. Hayat ihtimallerden ibarettir. Bir şeyden kesinlik beklemek yanlıştır.