bugün

yıllar öncesinin yaran korsan plağının sahibi.

o dönem birden üne kavuşan ilhan irem'in plağının çok satması sonucu ışık plak böyle bir korsan işe kalkışır, dönemin şartlarında çok iyi de para kazanırlar.yılı yamulmuyorsam 1973 olmalı.

ilhan irem o sırlarda istanbul gelişim orkestrası ile çalışmaktadır. ışık plak bunu da düşünmüş ve istanbul gerçekler orkestrası adında bir orkestra da kurmuştur.

sanırım türk müzik tarihinin en organize korsanı bu plaktır. aslında korsan da diyemeyiz, taklit desek daha dogru olur.

ikincisi için;

(bkz: emrah)---> (bkz: emral)
zamanında naim dilmener'in tarihten bir şaplak betimlemesiyle ot'ta kaleme aldığı ilhan irem 'in yandan yemişi zat.(5 kişilik grupla müzik kotarıyor) tam bir fake olayı.

ilhan irem tabi satıyor o dönemler. isim ve soyismin harfleri değiştirilip ışık plak tarafından böyle bir dahiane buluş ortaya atılıyor. aslında ilhan irem'in suyu hürmetine iyi bir satış yakalanıyor. akabinde doğal olarak götte patlıyor bu satış.

kim ne anlatırsa anlatsın türk popüler müzik tarihinin en enteresan fakelerinden birisidir bu plak.
emral adlı şarkıcının ağababasıdır.
o demlerde yeni yeni meşhur olmakta olan, hatta bazen plakları çok az satan ilhan irem'in adını taklit ederek rantını yeme çakallığına örnek bir çakma şarkıcı ismi. bu isimle harbiden plak çıkarmışlar, üstelik ilhan irem'in o esnadaki bir plağından fazla satış bile yapmışlar.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.