bugün

titaniğin kaptanı Edward Smith bizim bildiğimiz at yurdunun kral'ı Theoden'dir.

(bkz: bernard hill)
Sırtüstü yatabilen tek canlı insanmış .
Kangurular asla geri adım atmazlar.
filler uçamaz.
Yormayın beni, linki açıp şey ediverin.

https://onedio.com/haber/...iz-20-ilginc-bilgi-272568
kangurular geri adim atar youtubda izlemistim adam kopegini esir alan kanguruya yumruk atmisti kanguruda kacmisti.
Anarşistler anarşistlere de karşıdır.
Oğuz Atay mutsuzluktan ölmüştür.
21. Yüzyılda çok şey beklenirken geçen günlerde harmandalı oynayan robot yaptıkları arşivlere düşmüştür.
Yarın lys olduğu halde ben 5 saattir oyun oynuyorum.
internet tarihinde aktarılan ilk mesajda lo yazıyordu. aslında login yazmak istenmiş fakat o harfinden sonra sistem aşırı yükleme yapınca mesajın gerisi iletilememiştir. ancak programcılar bir saatlik uğraşın ardından login mesajını kaliforniya üniversitesinden stanford araştırma enstitüsüne başarıyla iletmişlerdir.
Kaju isimli yemiş, aslında kaju meyvesinin sapıdır. Bir meyvenin sapına o parayı veriyorsun yani.
1) alışveriş arabaları ve sepetleri daha çok şey satın almanız için büyük yapılmıştır. yapılan deneyler boyutu iki katına çıkarınca tüketimin yüzde 19 arttığını ortaya koymuştur.

2) kaptan korsanların taktıkları tek göz bandının amacı, karanlık yerlere girildiğinde karanlığa alışma süresini yok etmektir.

3) asansörlere ayna konmasının birincil sebebi, kravatınızı ya da saçınızı düzeltin diye değil; kapıyı açınca kabinin yerinde olduğunu görün diyedir.

4) dünyada 4300 farklı din vardır.

5) dünyanın en zengin 3 ailesi, en fakir 48 ülkenin toplam servetinden daha fazla servete sahip

6) pasifik'te küçük bir ada ülke olan tuvalı her yıl hiçbir şey yapmadan 4 milyon dolar kazanıyor. bunun sebebi ülkenin kısaltmasının tv olması ve .tv uzantılı alan adlarının satışından elde edilen gelirlerden pay almaları...

7) pablo escobar'ın uyuşturucu karteli o kadar büyüktü ki, paraları tutmak için her yıl 2500 dolarlık paket lastiği satın alınırdı...

8) bal çürümeyen tek yiyecektir. bir kavanoz balı 3000 yıl saklayabilirsiniz...

9) 1800'lerin ortasına kadar ıstakoz, fakir yemeğiydi. eskiden, en fakirler ve köleler ıstakozla beslenirmiş. fare yemekle eş değer tutuluyormuş.

10) titanik batmadan tam 14 yıl önce kitabı yazılmıştır
1898 yılında yazılan kitabın adı titan'ın enkazı..
1- titanic için batmaz deniliyordu, kitapta titan için de aynı ifadeler kullanılıyor
2- ikisinin de kapasitesi 3000 kişi
3- titanic 14 nisan 1912'de kuzey atlantik'in 400 mil açıklarında buzdağına çarparak batıyor. kitapta anlatılan titan da, tamamen aynı şekilde, bir nisan akşamı, atlantik'in 400 mil açıklarında buzdağına çarparak batıyor...
Kaplan dili o kadar güçlüymüş ki insan derisini parçalayabilirmiş.
ilginç olmayan bilgilerdir.
Acikogretim fakultelerinin avrupa birligine standartlari saglayip daha hizli bir sekilde girebilmek icin halkin buyuk kismini diploma sahibi olarak gosterme amacli kurulmasidir. Bizim hayrimiza degil yani. Fuck the system.
Şu anda dünyada bulunan en fakir 48 ülkenin 22 si müslüman ve bu 22 ülkenin devlet başkanları dünyanın en zengin 100 kişisi arasında.
risperdal insan üzerinde kalıcı etkiler bırakabilen bir çok ülkede yasaklı olan ama türkiyede doktorlar tarafından çekinmeden verilen bir ilaçtır.
chp ve akp liler türkiyeden sürgün edilirse türkiye 50 sene ileriye gider.

k*rt ve erm*nilere yapılacak soykırım dünyanın daha yaşanabilir hale gelmesini sağlar.
görsel
Ay ve dünya arasına güneş dahil güneş sistemindeki tüm gezegenler sığar .
Ne kadar dönerseniz dönün görünüz arkadadır.
Aslında hababam sınıfının asıl oyuncuları zeki alasya ve metin akpınar dır ama o zamanlar hababam sınıfı tiyatro aşamasında olduğu için filme alınmamıştır sonradan gelen teklifleri bu ikili reddetmiştir çünkü başka filmlerin çekimleri vardı .
görsel
Bunlarda çekim esnasında çekilen fotolar.
Korsanların tek gözlerine taktıkları bandı aniden çıkan adada mağara içlerindeki defineleri ararken gözlerin karanlığa alışma sonunu olmasın diye takarlar .
Kemal sunal normal hayatta çok sinirli ve aynı zamanda ciddi biriymiş şakadan ve laubalilikden hoşlanmazmış , cüneyt arkın ise çok şakacı ve espirili biriymiş kavgadan dövüşten nefret edermiş 97 de okulda bir gazetede okumustum .
Dünyanın en zengin 3 ailesi, en fakir 48 ülkenin toplam servetinden daha fazla servete sahip.

Sivrisineklerin 47 tane dişi vardır.
Dünyanın en uzun süren evliliği 92 yıl 12 gün sürmüştür.