bugün

diğer kumar türlerinde olduğu gibi iddaa'nında insanı kendine bağımlı hale getirerek insanı içinden çıkılamaz maddi sıkıntılara düşürmesi durumudur.
misal: kredi kartı borcu aylık taksidi için 200 lira, ev kirası için 400 lira ve ay sonuna kadar geçinmek için asgari 200 liraya ihtiyacı olan bir insan; elindeki 550 lirayı iddaa ya yatırarak kara geçecegini zanneder lakin gelin görünki oynadıgı kupon yatınca dımdızlak ortada kalır.
(bkz: benim lan bu)
Buradan yetkililere seslenmek istiyorum. iddaa'nın özendirici, insanları kumara teşvik eden reklamlarına(iddaa kazandır, sende oyna sende kazan, vb) kısıtlama getirilsin hatta sigara reklamları gibi iddaa reklamlarıda yasaklansın. umut tacirliği yaparak kumardan,şans oyunlarından başka çıkar yolu olmayan yurdum insanını böyle devlet eliyle uçurumdan aşağı atmayalım.
(bkz: bu başlık iddaa söndürür)
üzüm öldürür kumar söndürür
herkes biliyor ki , bu başlığı açan adam , en çok 2 ay içerisinde tekrar iddaa oynayacaktır. ayrıca , iddaa doğru kullanıldığında zararsızdır. bağımlı olmamak gerekir. mesela ben hergün oynuyorum , 4 maç olduğu günler bile zorla oynuyorum mına koyim , ama bağımlı değilim.

iddaa insanlara genel kültür kazandırır. bir gün bir mecliste , shamrock nerenin takımı ya diye konu açılırsa , şak diye yapıştırırsınız irlanda takımı diye. form grafiğini bile çıkarırsınız oracıkta.

iddaa her zaman maddi açıdan zararlı da değildir. oynamasını bilmek gerekir. 2 lira yatırıp 500 lira kazanmaya çalışırsan tabi zarara girersin. hepsini bil , yine de birisi yatar. ama gidip adam gibi emin olduğun maçlardan oynarsan , şöyle 2 oranlı bir kupondan , 100 yatırırsın 200 alırsın. eğer herkes böyle oynasın , bu iddaa tası tarağı toplayıp dükkanı kapatmazsa ben de bir şey bilmiyorum.
içerik bulunamadı.
"bununla ev geçindirenler var" diyerek anti tez sunduğum önerme. *