bugün

tam 5 film çıkardılar. bu serinin özeti şu; aile her şeydir.
BUZ DEVRi filmlerinin yapım şirketi Blue Sky Studios, şirketin kapanmasının ardından bir veda videosu yayınladı ve meşhur sincap Scrat sonunda meşe palamudunu yedi.

https://twitter.com/voice...;t=ujGVhYd2-4cz0jEtI97uxA
en sevdiğim animasyon filmidir. bunun ilk filmini çocukken hiç sıkılmadan defalarca izlerdim. diğer filmlerini o kadar sevememiştim ama ilk filmi çok güzeldi.
görsel
Dünyanın en güzel animasyonu.
Beşincisinden öncekiler kadar keyif alamadığım animasyon film. Bunda da gülmedim değil ama öncekiler daha komikti sanki. Ya da benim ruh halim çok gülmeye müsait değildi, bilemedim.
kategorisinde en iyisi olan seri film.
Animasyon film sevmediğim halde bana kendini izlettiren filmdir.şuan atv de. Bir yandan ona bakarken bir yandan ders çalışmacalar.
Şuan atv de bayagi izliyorum. Çok eğlenceli ama.
geçenlerde bida izledim,

hâlâ en komiği.

diğerleri bu kadar güldürmüyor.

Sahneleri ezberledim nerdeyse,

hâlen gülüyorum.

5 çıktı geçen,

ona daha bakmadım gerçi.

(bkz: ice age 5)
izledikten sonra vejetaryen olmayı tercih eden çok insan vardır diye düşündüğüm animasyon.
hakkında bu kadar az entry girilmesi şaşırtan seri.

çok da severim aslında.
Dinazorlu olanı kaçıncıysa işte gayet güzeldi.
çocukların çok ilgisini çeken 4'ü ve sanırsam 5'i çıkmış animasyon filmi.
ali poyrazoğlu bir sonraki filmde seslendirmeyeceği için, yerine ali kırca geçmiştir.

bakalım nasıl olacak.
yeğenim izlesin diye açtığım benim bile o yaşta hoşuma giden, sanıyorum 1. serinin sonunda bebeği ailesine kazandıran ilginç ekibin esas oğlanı mamut' un söylediği şu replikle beni beni benden almış olan seridir :

-''boşuna uğraşma insanlar konuşamazlar.''

yani insanın ve hayvanın evrimleştiğini, modern biyolojiyi de içinde barındıran, insanların aslında hayvanlardan sonra geliştiğini alt metinde verebilen, insanın aslında dünyanın sahibi olmadığını yüzüne vuran, dünyayı ve hayvanları yok ettiğimiz için bizi utandıran, ali poyrazoğlu, haluk bilginer ve yekta kopan' ın müthiş seslendirmeleriyle hayat bulmuş çizgi seri.

bundan on yıl önce 2002' de başlamış çılgın seri.
orijinalinden ziyade türkçe ye çevrilmiş olarak izlemenin ayrıca bir tat verdiği çizgi film serisidir. 5, 6, 7... devamını bekliyoruz...
(bkz: Boşuna uğraşma Sid insanlar konuşamaz)
Yılbaşı ÖZel Bölümün Kısacık olduğu Film Serisi.

Kaplanı Bu Sefer Haluk Bilginer Seslendirmemiş Oldugu için Pek Başarılı Degildi.
Türkçe dublajının orijnal seslendirmeden daha başarılı olduğu, Buz Devri 1-2 ve 3 şeklinde seri filmlerle devam eden, 4. filminin 2012 Temmuz ayında vizyona girmesi beklenen animasyon film. Sid karakteri muazzam bir karaterdir.
sid*: nası büyümüş kerata
dördüncü filminin 13 temmuz 2012 de çıkacağı film.
zevkli bir çizgi film. çocuk filmi değil bence, herkes izleyebilir.