bugün

ekranda zap yaparken bile görmenin yılgınlık verdiği adam.
"ben çok iyi niyetli bir insanım, bak şurda bir adam yüzüyor gidip onu boğazlamak istemem..gider kurtarırım..böyle biriyim ben"

demiş insan... *
cahilliğin sonradan öğrenilemeyeceğini kanıtlamış sözde büyük gözde küçük insan.
(bkz: türk işkencesi)
Sürekli aynı şarkıları söyleyen türkücü. Ne zaman rastlasam sarhoş u söylüyor.
konuşma ve cümle kurma çiplerini söküp sadece şarkı söyleme çipini anakartı üzerinde bırakmanız gerekendir.
belirli bir kesimde imparator olarak bilinen birisi işte. böyle hayatın hiç bir nimetinden yararlanamamış , hiç bir şeyden nasibini alamamış sanki. üzerinde bir cahillik var , ağzını açtığı an anlayabiliyoruz neyi ne kadar bildiğini. tek bildiği parasıyla övünmek. hayır ben burada bunları yazarken birileri de bu adama sahip çıkıyor ne yapsa haklı diyorlar. artık nasıl bir ülkedeyim anlayamıyorum.

(bkz: cahil adam olmaz evliya olsa)
kadınları her daim aşağılayan, çıkarları söz konusu olduğunda kimsei tanımayan insan. inşaattan alıp getirdiniz ama bu adam tuğla çimentoyu taşısa da halkın karşısında adam gibi görünme sorumluluğu altında ezildi işte. her insan bunu başaramaz. bir başka örneği için de (bkz: Recep tayyip erdoğan)
birilerini bir telefonla tv programında ki işinden eden, başkalarını taa pezevenklerin ellerinden kurtarabilen, 18 lik kızlarla dolaşmaktansa miting meydanlarında bulunabilen, hülasa her yerde eli var kişisidir.
ahlak bakımından hiç terbiye almadığını dü$ündüğüm, sanat camiasının yüz karası bir insandır. insanın kendisine saygısı olması lazım ilk önce ba$kalarına saygı duyabilmesi için. bu insanın kendisine bile saygısı yoktur.
gözümde, düz adamdan, kıllı lopez'e, uçaktan paraşütsüz atılmış fil hızıyla düşen * şarkıcı, arabeskçi, her neyse işte.
sesi ve yorumu harika olmasına karşın kendisini kral zanneden * o güzel sese ve güzel yoruma yakışmayan hareketler sergileyerek beni üzmüş şarkıcıdır.
keşke sadece kaset yapsa şarkı söylese. kaç yaşında adamsın ne işin var artık show larla.
en sevdiğim şarkısı için (bkz: ne faydası var)
ibrahim tatlıses imparatorsa ajdar anik dünya lideridir. *
saddam hüseyin'e benzeyen adam.
kanuni sultan süleyman a bile kalmayan bu dünyayı kendinsinin sanan, herşeyin kendi etrafında cereyan ettiği fikrini hayat felsefesi olarak benimseyen şahsiyet.
bir hanımefendiye daha nasıl hitap edeceğini ve davranacağını bilmediği belli olan türkücü şahıs.
sadece sesi güzel diye tepemize çıkartılmış cahil bir kişidir.
nasıl bu kadar zengin olduğunu anlayamadığım insan. onun kadar eski ve ünlü türkücüler de var. ama neden bu herif diğerlerinin arasından sıyrılarak bu derece zengin olmuş. şimdi bu entry i okuyanlar 'adama bok atıyor' gibisinden tepkiler verebilirler. ama bu herifin çetelerle bağlantısı ortaya çıkmış. ayrıca istediği kişinin topuğuna sıktıracak ve ceza almaktan kurtulacak kadar da bağlantıları var. nacizane tahminim bu zenginliğin ve taşşağın sadece türkü söylemekle kazanılmadığıdır. bi de bunu milleti eğlendirsin diye ekranlara çıkarıp sanatçı diye taktim ediyorlar. benim zannımda şerefsizin tekidir.
Kliplerine mutlaka yerleştirdiği Türk bayrağıyla vatanı, milleti, devleti sevdiğini göstermeye çalışan, bununla birlikte pkk'nın azgın zamanlarında doğunun belli bazı şehirlerine sefer koyabilen tek seyahat firmasının sahibi olan, Allah'ın bahşettiği sesten başka bir özelliği bulunmayan, kabalığı, hanzoluğu marifet sayan, beraber olduğu kadınları döven, 60 yaşını geçmesine rağmen hâlâ "en nefret ettiğim şey evlilik!" diyebilen, sonra da "evlatlarım beni sevmez, ancak para istemeye gelirler!" deyip bu "sevmeyiş"in sebebini anlayamayan, insan demeden evvel derin bir tereddüt gösterilen kişi.
(bkz: ibrahim tatlıses in fazla abartilmis olmasi)
mağara da doğduğunu artık 7 yaşında ki veletlerin bile bildiği kişi. adam diyecektim burada, zira adam olmak meziyettir, insan diyecektim nerde hani dedim, sonunda kişi en uygunu oldu. neymiş köyden kente göçüşlerden arta kalan, ve acıyla büyüyen neslin insanlarından mış ibrahim tatlıses. ben buna kahkalarla gülerim işte. insanlar açlık yoksulluk ve kendi sefaletleri üzerinden prim yapmadıkları zaman adam olurlar. ya da sen zamanın da çok çektiysen tüm dünyanın ne suçu var, o zamanın da eski bir türk filmi repliğiydi ama hepsi o. * *
sen sadece şarkı söyle ibrahim tatlıses demek isterdim kendisine, hatta bana kalırsa onu da yapmasın. ama illa da ' sanatçı' ise, ve illa bir şey yapacaksa, yalnızca şarkı söylemeli. hele bu saatten sonra çıkıp televizyonlara hiç hem de hiç konuşmamalı, ki bu anlamda ibo show u kendi isteğiyle bitirmeli ve susmalı artık. zira andropoz menem bir hastalık. kadınların menopoz u gibi falan değil. nerden biliyorum? e görüyorum işte tatlıses'i.
cehalet, haddini bilmezlik, kabalık, kadın arsızlığı vb gibi kavramlar sanatla sanatçıyla bağdaştırılamaz. bu kişinin değil sanatçı, değil imparator, adam olması, hatta insan olması için bile beş bin fırın ekmek yemesi lazımdır.

bir kişi düşünün, istediği her şeyi yapacak istediği gibi at koşturucak her türlü kabalığı ve küfrü canlı yayında söyleyecek, , istediği adamı işten çıkarttırabilecek, istediği adamın albümün çıkmasını bile engelleyebilecek, ona buna bağıracak kızacak, medya çalışanlarını tehdit edecek, ve hayatına giren kadınlar çıkamayacak, tehditle şantajla işini kesmekle, önünü kesmekle, zorla alıkoymakla o kadınların hayatını karartacak ve insanlar ve medya bu adama hala impataror diyebilecek.
haklı adam az bile yapıyor.
(bkz: pezevenlerin korkulu rüyası)
(bkz: yakında sinemalarda)
ibo şov adlı programda Yıldız Tilbe'ye büyük terbiyesizlik yapmış kişi.
kısaltması i.t. olan şarkıcı, ayrıca ibo showda yayından kalkmış geç kalınmış bile.
not: ibocu yine mi sen ?
insanlar yıllar geçtikçe değişime ve yeniliğe şartlar gereği uyum sağlarken, bu şarkıcı abimiz süreci hep tersine çevirerek darwinistleri bile hayretler içinde bırakır. yeni bir şey değil bu son hareketi. yalanı yok, mağara adamıyım sözü boşuna değil.