bugün

dün akşamki 90 dakika'da bursa valisini ayar manyağı yapan gazeteci.
son oynanan fenerrbahçe- ankaraspor maçında aykut kocaman'ın kısaca maçı sattığını, en azından yenmemek için elinden geleni yaptığını söyleyecek kadar ileri giden şahsiyetless.
futboldan hic anlamamasina ragmen inatla bu konuda yazilar yazip yorum yapan, futbolla ilgili herhangi bir konuda bir yorum yaptiktan 2 hafta sonra ayni konunun tam tersini hararetle savunan ve kimsenin de onceki konusmalarini hatirlatmadigi insan
bi keresinde pazartesi sabahlari ise gitmenin zorlugu hakkinda bi yazi yazmisti, ben de pazartesi sabahlarini sevmiyordum ama siz de benim gibi yapin seveceksiniz, sabahlari normalden yarim saat erken kalkip bahceme cikiyorum, ciceklerimi suluyorum, biraz hava aliyorum, sonra ertekin'le beraber cikiyoruz deniz manzarali yoldan giderken insanin ici aciliyo..... diyerek bana ohaa dedirtmisti (herkesin bahceli bi villasi, i$e arabayla giderken de onunden gectigi nefis manzarali bi yer varmis gibi ) patavatsiz adam
90 dakika programinda galatasaray' in basina lucescu gelirse galatasaray'i birakacagini, galatasaray ile ilgili butun baglarini askiya alacagini aciklayan spor yazari. sebebi de lucescu' nun turkiye ve galatasaray hakkindaki sozleriymis.
köşe yazarlığından sözlük yazarlığına terfi etmiş, başlık falan açmaya başlamış. aha burda;

(bkz: Issız Adam a Aşk film demek)

http://www.sabah.com.tr/2...49BDB327F96CCC1FBC69.html
90 dakika da bu akşam penaltı pozisyonunu yorumlarken beni kırmış geçirmiş spor yazarı.

--spoiler--
pozisyonu kimse görmedi hakem dışında.pozisyonun içindeki servet bile görmedi döndü arkasını sümküre sümküre tüküre tüküre gidiyor.lig tv de servet in sümkürmesine tükürmesine aşık olduğundan pozisyonu göstermiyor serveti gösteriyor.
--spoiler--

(bkz: gülüşün yeter)*
Türkiye'nin her konuda uzman duayeni. Kendisi başbakan yapılası bir insan. Hatta klonlanıp klonuda cumhurbaşkanı yapılmalı. Ciddi misin dediğinizi duyar gibiyim.. Tabiki ciddi değilim :D
kesinlikle takıntılı bir yazar. takıntılı olduğu şeyler dönem dönem değişiyor işin ilginci!

bazı futbol takımları, genel olarak antrenör ve teknik kadrolar, bazı bazı manken ve yazarlar... artık her maçtan sonra temcit pilavı gibi aynı yorumları yapması bıkkınlık vermiştir. az biraz objektif olabilse, takıntılarını her yazısına aktarmasa en azından zararsız olarak nitelendirilecektir ama o da yoktur. şahsi çekişmesinin olduğu her insan ya da kurumu genelleştirerek sanki herkes kendisi gibi düşünüyormuş izlenimi vermekte, çok baba bir yorum yaptığını düşünmektedir.

türkiye'nin en büyük gazetelerinden birinde halen daha koskoca bir köşeyi işgal ediyor olması akıllara zarardır...
spor yorumculuğunu bilmem. ama istanbul trafiğine önerdiği çözümlerle, trafik müdürüne, belediye başkanı ve valiye verdiği ayarlarda sonuna kadar haklı olan yazar.
ayhan akman ve cassio lincoln'e "pislik" demiş fularlı futbol cahili. *

neymiş efendim; ayhan ve lincoln sürekli rakiplerine kart göstermek için oynuyorlarmış.. galatasaray'dan uzaklaştırılmayılmış.. vs. 7 aralık 2008 mke ankaragücü galatasaray maçı'nda lincoln topukla gol atmaya çalışmış, yine rakibiyle dalga geçmiş, 30 kasım 2008 galatasaray hacettepe maçı'nda lincoln'ün yaptığı hareketten dolayı erdoğan arıca lincoln'e 2 tane çakmalıymış da aklı başına gelmeliymiş. bıdı bıdı bıdı...

yok ya.. ilk önce sen uzaklaş bi turk futbolundan. bu nasıl bir yorumdur, bu nasıl bir yorumculuktur, bu nasıl bir zihniyettir. bu adamı ntv'ye çıkarıp yorum yaptıran hangi aklın ürünüdür. yazık gerçekten yazık.. bu ve bunun gibiler varken daha çok bekleriz futbolumuz gelişsin diye...

lincoln'e 2 tane çakmalıymış, bak sen..

http://www.ligtv.com.tr/V...oHaber/?r=1&hid=49304
çok şey bildiğini zanneden insan. ayhan ile lincoln hakkındaki son eleştirileriyle iyici cahilliğini ortaya koymuş. neymiş lincoln topuğuyla gol atmaya çalışmış. amacı da dalga geçmekmiş. hasiktir lan ordan. bu dinazorluktur resmen arkadaş. sen tabi bilmiyosun öööylee konuşuyorsun. henry nin kaç tane topukla gol attığını bilmiyorsun, ryan babel in beşiktaşa attığı golu bilmiyorsun.
karşısındakilerde bunun ağzının içine bakıyor. sanki oranın komutanı.
*
götümüze girmese şurda kendisine saydırabileceğim kişi, hani göt diyeceğim ama demiyorum. çok taşaklı belli her yerden çıkıyor. bakın göt demiyorum.
moda yazarlığıyla başla, hafiften başarılı ol, sonra evde otururken "dur şu futbol da neymiş bir bakayım." diye iç geçir, hafiften salladın tuttu ama para az geliyo, iki mankenle takıl şanın yürüsün, gelsin paralar...

evet, hıncal uluç olmak bu kadar kolay. ben de aynı yorumları yapıyorum evimde. ama gel gör ki bir manken hatunla takılmışlığım yok. şansımı sikeyim emi.

ha bir de; koca galatasaray camiasının taraftarına gerizekalı dersen, felaket prim yaparsın.

bir sonraki "hıncal ol" dersinde görüşmek üzere.
yıllardır bu ülkede yaşıyorum ve yıllardır da okuma yazma biliyorum ve yıllardır
da televizyona bakıp söylenilenleri anlayabiliyorum.

bu olayları yıllardır yaparken hıncal uluç isimli adı çokgeçen şahsa hiç denk gelmemem de garipmiş.

arada sabah'taki uzun upuzun saifesini okumuşluğum var. ama o okumalarımda da hıncal uluç'u çözemedim haliyle. hala yazılarını fazla okuduğum söylenemez ama artık daha sık okumalıyım çünkü futbol açısından çok değişik ve çok basit bir adam bu.

nerden geliyor bu iddia?

hani hep böyle vardır ya herkesin çok iyi bildiğini sandığı ama aslında hiç bilemediği şeyler.

benim için de o şey ntv'de yayınlanan 90 dakika isimli futbol programıymış.

normaldeki yazılarına, siyasi görüşüne, gündem yaratmasına, gündem değiştirmesine bir sözüm yok, çünkü fazla bilmiyorum, okumadım çok bu adamı.

ama dü akşam izledim. gözümde nasılsa oluşmuş olan hıncal uluç imajı yok oldu.

dün gece saat 2 suları ntv'yi açtığımda bu 90 dakika vardı ekranda. ve o an bir şeyler oldu. ben türkiye'de yaşıyorum, televizyon sahibiyim, ntv de çekiyor. ama hiç izlemedim 90 dakika'yı. izleyeyim dedim.

program da bir garip. sunucusu -ki galiba fuat akdağ- futboldan ya hiç çakmıyor ya da bilgilerini bizden saklıyor, ya da görevini yapıyor yaniprogramı sadece sunuyor.

yakup mehmet yılmaz ise gerçekten ama gerçekten çok az biliyor bu meşin yuvarlağı ve sohbeti de açamıyor haliyle, saçmalıyor ara ara. susuyor çok zaman hatta.

haşmet babaoğlu ise programın bir şeyler bilen adamı gibin gözüktü gözüme. anlatıyor, uzun, anlamlı cümleler kuruyor, mantıklı konuşuyor.

ama hepsini geç, programın bir starı var, kameralar çoğunlukla ona dönük, sorularınilk muhattabı o.

tabii ki hıncal uluç.

hıncal uluç deyince aklıma böyle mantıklı iddialar ortaya atan, çok açıcı konuşan, ben onu izlesem bana kesinlikle bir şeyler katacak sandığım bir adam gelirdi.

ama değilmiş ya da dün akşam öyle değildi.

çünkü çok acımasız.

en küçük bir hatada bile o insanı affetmeyen bir hayat veya futbol görüşüne sahip.

ona göre sivok, lincoln, ayhan takımdan hemen bu hafta uzaklaştırılmalı.

tamam tartışılır, uzun uzun konuşulur ve ona göre karar verilir. ama hıncal uluç çok farklı yapıyorbu işi bir hata yüzünden siliyor defterinden herkesi.

çok garip bir futbol görüşü.

ben şimdi hıncal uluç gibi oldum gibime geldi.

hani bir program yüzünden sildim adamı sanki.

ben hıncal uluç'u silemem. nasıl sileyim? adamher zaman hayatımızda olacak ölene kadar. türkiye'yi yönetenler arasında çünkü.

yönlendiriyor türkiye'yi fikirleriyle, konuşmalarıyla. tabii büyük bir birikim ve her konuda bir fikre sahip olmasının (nasıl oluyorsa bu) büyük payı var bunda.

ben hıncal uluç'un böyle bir futbol anlayışına sahip olmasına şaşırdım sadece o, hatta hep içimde kalmıştır bu kullanım, salt o.
(bkz: kalite)
(bkz: fularlı futbol cahili)

(bkz: hincal uluc/#4333535)
bilmediği konu olmayan, daha doğrusu olmadığını zanneden yazardır.
dün akşam 90 dakika adlı spor programında mustafasıyla (bkz: mustafa denizli)nasıl 40 yıllık arkadaş olduklarını, almanya'da beraber sokakta yürürken bütün almanların hayranlıkla yanlarına gelip imza istediğini, 8-0 'lık ingiltere maçında mustafasının hucüm futbolunun temellerini attığını bir güzel anlatmış, gariban bünyeyi millette ne kankalar ne ahbaplar var şeklinde hislendirmiş spor yorumcusu. hıncal efendi mustafa denizli ile de 40 yıllık ahbapmış.( kıskançlık ve haset içerisinde bir an önce arkadaş çevremi değiştirmeye yeminler edip kanal değiştirirken kırmızı süveteriyle haşmet babaoğlu'da ağzı açık hayran hayran dinliyordu.)
geçen hafta söylediklerini öbür hafta anında unutuveren, her hafta gündemde kalmak için farklı yorumlarda bulunan ama yine de hep gündem yaratan fularlı ustamız.
dün akşam itibariyle kendisinde önemli bir gelişme yaşanmıştır. bugüne kadar trabzonspor hakkında hep negatif düşünen * hem taraftarını hem hocasını hemde yönetimini sürekli eleştiren uluç gitmiş yerine koyu bir trabzonspor fun ı uluç gelmiş. 70 inden sonra anlaması bile güzel.
http://www.sabah.com.tr/h...4428B988D428183B8C28.html
nadir de olsa doğru yorumlar yapan insan. ayhan'ın galatasaray'ın kaptanı olmasını hazmedemediğini ve niçin arda turan'ın kaptanlığa düşünülmediğini söylemiş, hislerime tercüman olmuştur.
saldırmadığı insan kalmadığı için etrafında çok az insan kalan, işler istediği gibi gitmediğinde karalama kampanyası yapan, yanında çok güzel hatunları gezdirip elini dahi sürmeden zırnık koklayarak şöhret edip bunu bir marifet sanan, geçmişte kalmış bonjour insanı , köşe yazarı , her taşın altından çıkan, eleştirdiği adamların binde biri kadar bu ülkeye faydası olmayan insandır.
kendisi futbol yorumu yaparken tüm konuşmasının en fazla yüzde 10-20'lik kısmını teknik ve taktiğe ayırmaktadır. bu açıdan dünyada tek olabileceğini düşünüyorum. aslında kendisinin futbol yorumlaması bile başlı başına bir olaydır.
(bkz: bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak)
yine yapacagini yapmis simdi de galatasaray tribunlerinin guncel bir tezahuratina takmistir. ustad hakli ama... prozodi hatasi olan " galagggtasaray " terennumu harbiden benim de dikkatimi cekmisti. kendisine hislerime tercuman olmasi nedeniyle bonjour mosyo demek istiyorum.
milano' ya uçarken mp3 playerinde santana dinleyerek adnan polat' a ateş püsküren, aynı anda laptopuna şiir yazan enteresan adam.
not: yukarıdaki görüntü varsayım olsa da gerçekleşme olasılığı yüksektir.