bugün

insanların inancına saygı duymasını öğrenmeniz lazım.
moderasyonculuk oynayan tengir ve tayfasının son yaptığı yalakalık örneğidir. prim verilmemelidir.
Bende uyarı yapıyorum ebedi cehenneme gireceksiniz.
bence şikayet başlıklarını ikiye bölüp o konuda da ayrı bir tartışma ortamı oluşturmayalım; hazreti muhammed,islam ve kuran'la ilgili hakaret içeren paylaşımları da bu başlık altında toplayabilirsiniz.

(bkz: atatürk e hakaret edenlere son uyarı)
herkesin kendi kutsalı kendi inancı.
isterse matruşka bebeğini ilahlaştırsın,başkasının inancına ve kutsalına saldırmadıgı hakaret etmediği ve itibarsızlaştırmaya çalışmadığı sürece sorun yaşanacağını sanmıyorum.
yapacağımdan.
Elalem putunu koruyup kolluyor bizde peygamber a.s korumamız gerek.
ne kadar da ciddi bir uyarı, ilginç.
put?

sen şu an insanları birbirine düşürmeye çalışıyorsun, yapma.
--spoiler--
elalem putunu koruyup kolluyor bizde peygamber a.s korumamız gerek.
... 30.03.2018 02:04 matbazel
--spoiler--

Ne desek boş. Sonra özel mesaj ile hakaret etti diye kadın edebiyatı yaparsınız. Sen önce kadın nezaketini göstereceksin ki sonra kendine saygı bekle. Karşısındakine saygı göstermeyen, kendine saygı bekliyor. Senin tarihinde bu kadar yer etmiş birine sev ya da sevme.. put diyebilmek.. Senin gibilerden iğrenmek için kemalist olmaya gerek yok..

Tanım: karşılıklı saygı gerektirir..
iki tarafta soğukkanlılığını koruduğu sürece bunlar gibi virüsler kendiliğinden gidecektir bence.

bu asalağın amacı ne hazreti muhammed'i savunmak ne kuran ne de islam.

sadece mide bulantısından ibaret bir ergenin hareketleri.
bazı konular hassastır inanç gibi, aile gibi, değer verdiğin, önemsediğin şeyler gibi şahsım adına aynı görüşte olmadığım taban tabana zıt kutuplarda olduğum insanların değer verdiği, inandığı değerlere ( ki bu vazoya tapan bir insan dahi olabilir) asla saygısızlık yapmadım siz özgürlüğü çok yanlış anlamışsınız. özgür olmak insanların değer yargılarını hadsizce aşağılamak değildir. özgür olmak istediğine inanıp istediğine inanmamandır. sandığınız gibi sonsuz özgürlük diye bir şey yok kişinin özgürlüğü, başkasının özgürlüğünün başladığı yerde biter. ben tanrı'ya iman ediyorum sen etme sonuna kadar hakkın sana kimse karışamaz bu senin özgürlüğün. ama inanmıyorsun diye aşağılamak özgürlük değil hadsizliktir. kime neyi anlatıyorum at gözlüğü takarak bakıyorsunuz hayata biraz geniş düşünün empati yapın inanın zor değil.
Ya ne laftan anlamaz şahıslarsınız put diyom nerelere çekiyoruz peygamber a. S. Ne için uğraştı put kırmak için neden yanlış yerlere çekiyonuz ben ne şahıslara ne kurumlara nede devlet büyüklerine hakaret ediyorum.
herkese tek tek laf anlatacaksak işimiz var amk.
islam Dininin değerine Edilen küfürlere son uyarı durumu.

Troll kardeşim Ümmet yazmış. mesela Ben ümmetim o zaman bana Edilen küfürler hakaretlerde Şikayet edilecek mi?

Mesela Allah'ın Kitabının Keçi Tarafından yendiğini iddia ederek Allah'a ve kitabına hakaret etmiş insanların Kitaplarına biat edenlerde şikayet edilecek mi?

Birde '' Elimde olsa Kadınları Toprak Altına gömerdim'' diyen Şahısıda şikayet edecek misin Allah'a isyandan.
tanıma ama daha da ileri gitme,yargılama saygı duymuyorsan bile hakaret etme aşağılama.
Dear passengers, this is the last call for flight to faith...
Hoşgörü dininin hoşgörüsüz bireyleri. Kur'an'dan ne haber?
Herkesin farklı görüşlere atar yaptığı kurtlar vadisi sözlüğün son uyarısı.
Bazılarını kıskandıran uyarı. Onlara göre bu topraklarda saygı duyulması gereken tek bir şey vardır. Sorsan faşist olan tek şey islam öğretileridir bunlara göre.
en'am/68: Ayet ve mucizelerimizle alay edenleri gördüğün vakit, başka bir söze dalıncaya kadar onlardan yüz çevir. Şeytan sana unutturursa, hatırladıktan sonra böyle zalim kimselerle birlikte oturma.
sahi hangi kabileye mensup bu deyyuslar.
ne kadar tezatlıklarla dolu bir sözlük. Benden değilsen ötekisin şeklindeki yaklaşım gerçekten çok saçma. Farklılıklarımız başkasına zarar vermediği sürece bizi biz yapar. Aynı iekilde özgürlük tanımıda budur. Başkalarına zarar vermediği sürece özgürlüğünü kimse kısıtlayamaz yada kısıtlamamalıdır. Fakat Sözlüğün genel olarak yaşı küçük olan, yaşı büyük olup karakteri oturmamış olan (kötü manada yada hakaret içerikli değil), Gündelik hayatta bırakın fikir beyanı konuşmayı beceremeyen insanlar sanırım klavye başına geçtiler mi bambaşka biri oluyorlar. Bunu zaman zaman bende yapıyorum bazı konularda ama asla gerçek hayatta yapmamadığım söylemeyeceğim yada arkasında durmayacağım birşeyi buraya yansıtmıyorum.

işte bu noktada ipler kopuyor. Şöyle ki; Adam dışarıda inancının ne olduğunu söylemezken yada müslüman gibi davranırken burada bir anda dinsizliğin ne olduğunu bilmeden dinsiz oluyor. Dinsizlik ile ataisliği karıtıranların zaten hatti hesabı yok. Yada bir insanın inandığı şeye saygısılık etmenin matah olduğunu düşenenler bile var. Kendilerince troll olduklarını sanıyorlar fakat ahlaksılıktan öteye geçemiyorlar.

Geçen genen inancıma hakaret içerin bir başlın altına yazılan yazılara karşıt bende altına beddua yazdım. #39100775 çünkü insanlar laflarının nereye gittiğini bilmiyorlar. Yazdığım beddua yüzünden az önce inançsız olduğunu söyleyen insanlardan bir anda olur mu öyle şey, bilmem ne çok ağar yazmışsın, ayıp oldu. duanı geri al gibilerinden geri dönüşler oldu. Hata bir arkadaşımız dinin tarihi yerine dinin siyasi tarihin üzerindeki etkisine bile girdi. Elimden geldiğince dilim döndüğünce cevap verdim. Saygısızlık yada hakaret etmeden. Özetle verdiğim cevapların ana teması şuydu Madem birşeylere inanmadığını söylüyorsun neden bu yazdığım beddua seni bu kadar ilgilendirdiği. Çünkü kim ne derse desin taşkınlık yapacağım diye bazen yaptığımızın yanlış olduğunu bilerek yapıyoruz. Yada acaba gerçekten böyle bir şeyin var olup olmadığının çekincesini yaşıyoruz.

sonuç olarak herkes için söylüyorum biz ademin torunlarıyız. yani bir birimizden farkımız yok tek farkımız kültürlerimiz, alışkanlıklarımız ama bunlar bir birimizi ötekileştirmemize sebep değil.

Sabırla okuduğunuz için teşekkürler.
(bkz: kabenin aslında put olması)
2 tane oç tipi vardır;

(bkz: )
iki Cihan güneşi hz. Muhammed sas efendimizi aklı olmayan,beyni boş kişilerce açılan başlıklarda Atatürk'le kıyaslayan !

dünyada emsali görülmemiş bir lider olan Gazi Mareşal Mustafa Kemal Atatürk paşamızı hz. Muhammed Mustafa ile kıyaslayan...

Ne olur defolun gidin ey kendini aydın,ilerici,laik zannedip Peygamber efendimize hakeret eden saçı sakalı bitli piçler !

Ne olur siktirolup gidin ey kendini osmanlı torunu,dinine düşkün,muhafazakar,çok bilmiş zannedip Atatürk'ümüze laf eden piçler !