bugün

bu sendroma sahibim ve bu başlık altındaki çoğu tanımı yanlış olan sendromdur.

güzel bir tanım olarak şunu örnek gösterebilirim; #6148042
sınavlarda küfür yedirten sendrom. ama yatarken bile sallıyorum valla durdurmıyorum.
Bir gün sinemaya gittik. Arkadaşta varmış bu. Yemin ediyorum film boyunca sallandık durduk filmi sinemada değil otobüste gider gibi izledik.

Nörolojik bir hastalık türüdür.
Kes kurtul kardesim. Bunun birde gece bile uyutmayan versiyonu var evlerden irak.
tam da bu saatlerde nüksedendir.
I have got that, makes me happy!
Atv izlenip girilen basliktir . Evlerden ırak .
sürekli bir kuyrukta bir şey bekliyormuş gibi hissettiren bacağı sallama hali. ne bekliyorsun bacak ? ne olsun istiyorsun ?
Akşam vakitleri ortaya çıkan, rahat vermeyen, bezdiren, elektrikli testereyi alıp sorunu kökten halletme isteği uyandıran rahatsızlık. Amına koyayım ben onun!
Ben sendromumundan memnunum . Boş boş duracağına sallansın işi ne ?
bir zamanlar beni hayattan soğutmuş durumdur. ayağınızı bacağınızı nerenize sokacağınızı bilemezsiniz. sürekli bacağınızı hareket ettirme, pozisyonunu değiştirme isteği vardır. geceleri daha çok bastırır. fazla kahve sigara tüketiminin etkisi olduğunu biliyorum.

kimileri bunu hiç yaşamaz ama yaşadığını zanneder.
Ben sendromumundan memnunum . Boş boş duracağına sallansın işi ne ?
insanlara anlatması güç rahatsızlıktır. öyle ki doktor ilk söylediğinde dalga geçiyor sanmıştım.
özellikle geceleri insanın üstüne kabus gibi çöker.
Annemde olan hastalık. Uykuda bile bacağı hareket ettiriyor. Sürekli hareketli olma isteği veriyor ama bel fıtığı da buna izin vermiyor. ikisi birada kötü.
(bkz: siyah hardal tohumu)
nam-ı diğer "götünde kurt mu var" hastalığıdır.

ben bu hastalığı nerden hatırlıyorumdum, kim bunun hakkında yazmıştı diye düşünüyordum. girip bakınca hüznüm ikiye katlandı.
gergin ve stresli insanlarda görülen, oturur durumda sürekli bacakları oynatma hali. bir nevi huzursuzluk, rahatsızlık durumu.
bi yabancı el sendromu değildir.
bildiğim kadarıyla nedeni bilinmiyor. birde kardeşi vardır (bkz: huzursuz bağırsak sendromu)
Gece yarısı binbir esnek hareketle bacağınızı duvarlara tırmandırıp üç saniye sonra halılarda gezdirdiğiniz hastalıktır. Genellikle dinlenirken ortaya çıkması yüzünden uyku uyutmaz. Bende sol bacakta vukuu buluyor ama enteresan bir şekilde sol kolumda da aynı sendrom var. Yani sadece bacakla alakalı değil sanıyorum. Ayrıca benim nezlimde adı huzursuz değil huysuz bacak sendromudur.
annemde var ilk söylediğinde kendisi koymuş zannettim bu adı meğer hastalığın adı buymuş hatta gülmüştüm bile.
insanı mahveden rahatsızlık. 2 saatlik otobüs yolculuğuna bile tahammül edemezsiniz , insanlardan ' kurt mu var ' lafına alışkın hale gelirsiniz, gecenin bi yarısı kalkar dolanırsınız ziraa zor maraz.
hafif sorunlu bir arkadaşım muzdarip olduğu. tahmin ediyordum psikolojik olduğunu.
tam adının hastalığıdır. çok net ve açık. harika bir isim.
stresli zamanlarda tavan yapan , uzun mesafe yolcukluklarının korkulu rüyası rahatsızlık. şehirlerarası otobüslerde koridorda mecnun gibi gezen birini görürseniz hor görmeyin, bacağı huzursuzdur.