bugün

Antalyam sahilinde uzanıp, denizin sesi ve kokusu eşliğinde, yıldızları izlerken , uyuyup kalmaktır. Hele birde dolunay varsa ve denize vurmuşsa yakamoz, mutluluk sarhoşu olabilirsin.
annenin yanında yemek yediğin an.
borçsuz yastığa başını koyduğun an.
orta okul yılları... okuldan kaçılmış... haftalık harçlığın icabına bilardo salonunda bakılmış. gevşek kravatların arasında kahkahalar.
eve dönüş...
evi aradılar mı?
annem beni nasıl karşıladı?
babam... acaba?
----- 1 saat sonra -----
yok yok bişey yok, aramamışlar.
yenisi başlar sıkıntının her telefon çaldığında... hemen koşar sen açarsın bir bok yemiş gibi... anlamazsın renk verdiğini.
eğer ki aramamışlarsa o gece yastığa kafayı kayarken ki huzur... puuuuffff.

ulen yaş 30 demiş bak neyi hatırladım...
Gülüşü dünyalara bedel olan kız arkadaşının sana bakıp güldüğü an.
tüm dertlerini kaldığın şehirde bırakıp, sadece sevdiklerinle birlikte olduğun bir yolculuktan sonra arabadan inip denize karşı bir bankta oturup dalga seslerini dinlemek...
namaz kıldığım ve allah'a kayıtsız şartsız teslim olduğum andır.
annemin evinde başımı küçük bir yastığa koyup uyumak sabah uyandığımda anne ve babamla uzun bir sabah kahvaltısı eşliğinde haber dinleyip annemin ve babamın (bkz: fatih portakal) a hakeretlerini dinlemek.
Yanında sevdiklerin varsa; her derdin umursanmayacağı anlar toplamıdır.
sıçtığınız andır. Bunu herkes kabul etmeli bence.
Sevdiğime sarılıp, kokusunu içime çektiğim andır.
Okulda gördüğün yedi dersin ızdırabından sonra eve gelip başını yastığa koyduğun An.
sabah saat 5:30
Denizde yüzüstü yatığım an.
Onla konuşurken. Ama konuşmuyor be.
Çalışmadığım an.
Tabii ki geleceğini garantiye aldığını anladığın andır. Bunun verdiği huzur bir başkadır. Hangimiz lise sıralarında acaba ileride ne olacağım bir şey olabilecek miyim belirsizlikleriyle içini karartmadı ki?
namaz kılındığı andır. özellikle kandil günleri.
kacirmak uzere oldugun ucaga ucu ucuna yetisip, koltuguna oturdugun andir.
Namaz kıldığın an..
Raki sofrasında Son sigara mi içerken.
herhangi birisi tarafından rahatsız edilmeden , sessislik içinde olunan andır.
Üzerinden yıllar geçmiş gibi...
Şu skik hayatta şu berbat dönemimde bir tek o an'larda huzuru hissettim ben...bitti.
güzel bir kızla seviştikten ve boşaldıktan sonra yakılan sigara anıdır.
denizden çıkıp evin yolunu tutarken sağdan soldan gelen kızartma kokularını teneffüs ettiğim an. yazarken bile huzur buldum.