1. 1.
  bazı bölgelerde (bkz: hinnap) ya da (bkz: hannep) olarak da bilinen kahverengi bir meyve türü.
  1 ... kemalettin şentürk
 2. 2.
  Ayrı çanakyapraklı ikiçeneklilerden bir ağaç ve bu ağacın verdiği kırmızı kabuklu, sert çekirdekli, iri zeytin biçim ve büyüklüğünde bir yemiştir. Güz'ün olgunlaşır. Çiçekleri küçük ve yeşilimsidir. Meyveleri ise tatlımsıdır.
  2 ... meeekar
 3. 3.
  bazı yerlerde ünnap bazı yerlerde de çiğde olarak adlandırılmış, tadı güzel olup, tadını bilmeyen birine tarif ederken bile birşeye benzetemediğiniz, lakin yedikçe yenilen bir meyvedir. zeytinden biraz büyükçene olanı da vardır erik boyutlarında olanı da. pazarlarda da birçok hastalığa -astım gibi- faydalıdır diye reklamı yapılarak satılır.
  1 ... bettyboop
 4. 4.
  kazdağında bir otelin adı

  (bkz: hünnap han)
  1 ... zlatan1937
 5. 5.
  Rhamnaceae familyasından bahar aylarında hoş kokulu sarı renkli çiçekler açan dikenli bir ağaç. ilk başlarda yeşil iken olgunlaştıkça kırmızıya ve siyah-mor renge döner. En dış çeperi derimsi ve ince, pulpası (yumuşak kişim) sarı renkli ve tatlı lezzetlidir.

  kaynak: http://tr.wikipedia.org.
  2 ... cadu
 6. 6.
  iki meyveye hunnap derler biri iğdeye benzer diğeri de çürük elmaya benzer...
  3 ... erme1984
 7. 7.
  cinsel arzuyu azaltan etkisi vardır.
  ... seytanin fisildadiklari
 8. 8.
  ne agacini, ne de meyvesini hic gormedim. hic hunnap yemedim, tadini bilmiyorum. igdeye benzerligiyle cezbetti beni. ama ille de adi yok mu adi. hunnap, ben adina yandim.

  jujube ingilizce'si. kuruyunca burusan kahverengimsi sekline bakip, cin hurmasi bile demisler dunyanin baska yerlerinde. cin'liler sarabini da yapmislar ama guzel oldugunu sanmiyorum ben. sarap uzumden yapilir, baska meyvelerden sarap yapmak zevzekliktir. ciceklerindeki guzel, tatli koku, gencleri aska getirirmis ve o nedenle de himalaya'lardaki delikanlilar sapkalarinin yanina hünnap cicekleri koyarlarmis. bizim oglana soylemeliyim bunu, bundan sonra sapkanin yanina hünnap cicegi koymadan cikilmayacak sokaga!
  http://en.wikipedia.org/wiki/Jujube
  5 -1 ... narpiz cigneyen yilki ati
 9. 9.
  şeker hastalığına iyi gelen bir bitkinin meyvesidir.
  ... dusunenadam
 10. 10.
  Çocukluğumuzda olmayan meyve. Ya da biz çok fakirdik ne bileyim. Kilosu 10 lira imiş. Şifa imiş. Yaavv he he.
  ... emma bovary