1. 1.
  Başta burayı bitirenden bi bok olmaz dediğim, ama bitirenlerin gerçekten de çok iyi yere vardıklarını görüp de kapak olduğum bölüm.
  2 ... mithy
 2. 2.
  Macar kültürünü inceleyen dal.
  2 ... mahallenindelisi
 3. 3.
  19.yy sonunda Macar ulus devleti kurmak için başlatılan nçalışmalar sonucunda oluşmuştur.Türk tarihinden bol bol bahsederler hatta bizim TürkTatrih Tezi'de bu çalışmalara dayanır....
  ... kotucenk
 4. 4.
  ülkemizde sadece ankara üniversitesinde eğitimi verilen bir bilim. uğraşı ise macarları incelemek. 2010 taban puanı ise 286.
  ... tut sunun ucunu doseyelim abi
 5. 5.
  (bkz: hungarolog)
  1 ... la paz
 6. 6.
  ingiliz dili ve edebiyatı okuyana zavallı muamelesi yapılan ülkede üniversitelerde bölüm olarak bulunması bile bi şeydir.
  ... thebalkanboy
 7. 7.
  Hungaroloji Anabilim Dalı, 09 Ocak 1936 tarihinde Atatürk'ün emriyle kurulmuştur. Anabilim Dalı'nın esas amacı Türk-Macar ortak geçmişini araştırmak, Macar dilini, kültürünü, edebiyatını Türkiye'de tanıtmaktır.

  Hungaroloji Ana Bilim Dalı'ndan mezun olan kişilere Hungarolog unvanı verilir.
  (http://tr.wikipedia.org/wiki/Hungaroloji)
  ... biraova
 8. 8.
  macarlarla olan kültür bağını sağladığı için pek çok macar da erasmus ile türkiye'deki türkoloji ..vb. bölümlerine gelmektedir.
  1 ... ucbeskirkdort
 9. 9.
  iş imkanı yüzünden temkinli yaklaşılması gereken bir bölümdür.
  ... sehnsucht
 10. 10.
  Hungaroloji Anabilim Dalı, 09 Ocak 1936 tarihinde Atatürk'ün emriyle kurulmuştur. Hungaroloji Kürsüsü, Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi'nin kuruluşuyla birlikte açılan ilk 13 kürsü arasında yer alır. Kürsünün başına, yine Atatürk'ün isteğiyle Kürsü kurucusu ve hocası olarak ünlü Macar Türkolog ve kütüphanecisi Prof. Dr. László Rásonyi getirilir. Anabilim Dalı'nın esas amacı Türk-Macar ortak geçmişini araştırmak, Macar dilini, kültürünü, edebiyatını Türkiye'de tanıtmaktır. Anabilim Dalı'nda dört öğretim elemanı ve bir yabancı uzman görev yapmaktadır. Anabilim Dalı'nda lisans programına ek olarak lisansüstü program da yürütülmektedir.

  Anabilim Dalı Türkiye ve Macaristan arasındaki dostluğun geliştirilmesindeki gayretleri nedeniyle iki kez (1992 ve 2001 yıllarında) Macaristan Cumhuriyeti tarafından Onur Beratı ile ödüllendirilmiştir.

  Hungaroloji Ana Bilim Dalı'ndan mezun olan kişilere Hungarolog unvanı verilir.
  ... turkmen balasi