bugün

quaresma olmasaydı sikerlerdi bu adamı.
kafa toplarının geliş açılarına göre pozisyon almayı çalışması gereken beşiktaşlı futbolcu. belli etmez ama at gibin koşar.
devre arası yerine sağlam bir forvet alınmadığı sürece saç baş yolduracak ?golcümüz?
futbolda şike yok diye gerinen insanlara an itibariyle kapak olmuştur. Ulan şu maçı satma bari.
bu bostan danası 1 aralık 2011 macabbi beşiktaş maçı akşamında üzülmemize sebeb olacaktı ama kankisi quaresma kurtardı , hem onu be beşiktaşı. artık soyunma odasında taşaklarını mı bayramlar bilemeyeceğim.
kesinlikle hakaret amaçlı söylemiyorum ama kendisini görünce aklıma 'deve' geliyor.
diğer kankası simao gibi sakatlanmadığı sürece ileri uçtaki bekleme görevini bırakmayacaktır anlaşılan.
sadece kafası olan futbolcu. onu da eğiyor.
gün itibariyle anılarıyla değil anasıyla anılan futbolcudur.
sırtı dönük etkili, boyuna göre hızlı, iyi sol ayağı olan santrafor. bugün son vuruşlarda şanssız ve başarısızdı, sakatlıktan çıkmasının etkisi bunda büyüktür. fenerbahçe maçında kafayla atarken herşey güzeldi değil mi? eğer ki kievle aynı puanda kalırsak muhtemelen bu adamın ilk maccabi maçlarında attığı goller sayesinde turu geçeceğiz. böyle maçları bobo'nun da gayet oluyordu arada. nobre ile kıyaslayana hiç girmiyorum.
(bkz: 1 aralık 2011 maccabi tel aviv beşiktaş maçı)boyunca tüm beşiktaşlılar tarafından küfüre maruz kaldığını düşündüğüm futbolcudur.
quaresma ikinci golü attıktan sonra kapkara olan oyuncudur.
tam bir hugodur. şu hani küçükken televizyonda gördüğümüz tek dişli hugo'dan. 4'e basarız 6'ya gider. 6'ya basarız olduğu yerde kalır falan. neyseki tolga abi * yardım ediyor da bölümleri geçebiliyoruz.
gayet golcüdür. her maç gol atamaması kendisinin kötü golcü olduğu anlamına gelmez. şu anda türkiye'de oynayan bana göre en iyi pivot santrafordur. bu tarz golcüler takım iyi oynadığında ortaya çıkar ki beşiktaş bugün tel aviv karşısında hiç iyi bir futbol ortaya koymamıştır. o yüzden bu adama yüklenmek abestir.

q7 ne koydu be...
'' bu adam takım elbiseyle de çıksa sahaya yine gol atar. ''

ertem şener'deninciler
190 küsur boyuna rağmen berbat bir zamanlamaya sahip olduğu için cillop gibi kafa toplarını berhava etmekte sürekli. insan idmanlarda sarkaç çalışır biraz. o boyla o vuruşlar komik görünüyor.
dünkü maçta güntekin onayın spikerlik hayatını sona erdirebilirdi. adam zor tuttu kendini küfür etmemek için.
telaviv maçındaki toplar guizaya gelse eminim 2 tanesi goldü.bu kadar yeteneksizdir yoldaşlarım.

(bkz: gülme komşuna gelir başına)
performansıyla göz dolduran sol-sağ açık bazen de ofansif ortasaha. maşallah ceza sahası içerisinde hiç göremiyoruz. tebrikler carvalhal, tebrikler almeida!
zamanı gelince ortalığın amına koyacak topçu. zamanında quaresma ile ernst ile de taşak geçtiler ama şimdi ikisinin de durumu ortada. heleki quiza falan demeyin bile küfür olur adama.

sakatlıktan önce taş gibiydi her maçta golü vardı. sakatlıktan sonra ritmini kaybetti ama bir zaman sonra o uzaktan şutları bazuka gibi girecek, inanıyorum!

bu adam 3 ay önce şöyle bir gol attı, aklınızı başınıza toplayın.

http://www.youtube.com/watch?v=mcJEmlMrj40
gitsin buralardan dedirtiyor kendine yeteneksizliğiyle.
iri cüsseli her futbolcuda sakatlıktan sonra yaşanabilecek ritim kaybetme, form tutamama sorunu yaşamaktadır. formda bir almeida bu pozisyonların çoğunu kaçırmaz. sakatlıktan önce her maç golü vardı bir sakatlandı amatör futbolcuya döndü. umarım kısa zamanda kendine gelir.

not: stoke city maçında eleştirilmesi bence anlamsız. gol atamamış olabilir ama maçı döndüren pozisyonun kahramanı kendisidir.penaltı ve kırmızı kart her şeyi değiştirdi sayesinde.
(bkz: güiza nın laneti)
ilk sayfaların hepsinde methiyeler düzülen, bir Maccabi maçında kötü oynadı diye 2 sayfa boyunca kazma ilan edilen futbolcu. Hugo Almeida gayet iyi bir futbolcudur efendim. Bunu biraz futbolcu izlemeyi bilen herkes anlar. Evet şu an formsuz bir dönem geçiriyor. Ancak 2. yarıda yardıracağını ve Maccabi maçından sonra kendisiyle dalga geçenleri göt edeceiğini düşünüyorum. Olmazsa ben göt olacağım ama yine de diyorum bunu. 1.91 lik adam. Şu güne kadar en etkili silahı kafadır ve bir sürü kafayla indirme, asist, gol vs vardır. Ama gel gör ki bazıları ona cücük kadar bilgileriyle kafa vurmayı anlatıyorlar.

Şunda anlaşmak lazım ki Almeida golcü değil. Zaten gol istatistiklerine bakınca ortaya çıkıyor bu. Ama fazla çabuk olmasa da kalıbına göre hızlı, kuvvetli, araya iyi kaçan, hava toplarında son derece etkili, top tutma yetisine sahip olan, uzaktan iyi şutlar çeken bir futbolcu. ANcak çok net bir gol vuruşu yok malesef. ama gayet klas adamdır. Beşiktaşımıza da yakışır.
Kazma oyuncu falan değildir. Kalitesi zaten ortadadır ama son haftalarda var bi cenabetlik...