bugün

Portekizli eski futbolcudur. Portekiz millî takımı forması giymiştir. Santrafor mevkiinde oynayan Almeida, kafa golleri ile bilinmekteydi.
hala top oynuyormuş amk. hatta portekiz ikinci ligine transfer olmuş.

http://www.ntvspor.net/fu...-5b4db1d33988bf1674089c15
arsenal - chelsea maçında morata karşı karşıya 3 kez kaçırınca akıllara gelen oyuncu. beşiktaş'tayken her maç en az 2-3 tane karşı karşıya kaçırırdı. 1,92 boyuna rağmen hava toplarıyla hiç ilgisi yoktu... ne kazmaydı ya, uykumu kaçırdı gece gece.
nefretimizdir.
Durduk yere aklıma gelen kalas. Bu dangalak yüzünden kac tane derbi kazanamadık. Hele ki 20 şubat 2011 tarihinde fb ye 4 2 yenildigimiz macta 2 - 1 öndeyken kacirdigi gol türkiye futbol tarihini degistirdi. O golü atsa o sene trabzonspor sampiyon olacaktı, şike olayları olmayacaktı, türk futbolu boka batmayacaktı vs..
2014 yazında 2.5 milyon euro yu begenmedi ve gitti. Allah böyle topçuları bizden uzak tutsun.
Edit: elbette almeidanın o golü kaçırması tek başına etken degil. Almeida nın aptallığını vurgulamak için öyle bir örnek verdim.
yanlış bir meslek seçtiğine emin olduğum az insandan biridir. kesinlikle futbolcu olmamalıymış ve işin garibi kimsede bu arakadaşı uyarmamış.
http://www.zaytung.com/fo...erdetay.asp?newsid=321897
Bildiğin bok çuvalıydı karşı karşıya kaldımı direk ayının üstüne vururdu.kaç derbi kaçtı bunun yüzünden sonra ba ile görmez gelince alışamadık hatta bünye kaldırmadı geçen sene falan arkadaş rüyasında forvet olarak görmüş korkmuş psikolojisi bozuldu.
beşiktaş'ta başarılı olamadı.

mesela galatasaray'da olsa başarılı olurdu.
çünkü 4-4-2'ye uygun bir oyuncuydu kendisi.
hava topu alır,defansı yorar, top indirir, top saklar, kafa vuruşu yapar ve soğukkanlı davranırdı.

ama asla 4-5-1'in oyuncusu değildi.
çünkü ne bitiriciydi ne çok teknikti.
kendisi aslında tam bir kazmaydı ama şu aboubakar ı görünce geri dön demek istiyorum. aslında gomeze geri dön demek isterdim ama terör olaylarından dolayı diyemiyorum. almeida şu anda gözümde kibariye ile evli olan bana adriana lima gibi gözükmektedir.
akıllara simao ve fernandes'i de getirmiştir.
Finalde Biraz tutuk kalan isim.
Hugo nun da amina koyim tolga abinin de.
beşiktaş'tan sonra futbolu bırakma noktasına gelmiştir.
2.500.000 yavruyu beğenmeyip çekip giden iri çocuk.
sığır çobanı.
Bir ara real madrid e gidecek diye haber yapılıyordu.
Nerdeyse yillik 2.5 milyon euro verilip takimda kalmasi saglanacak kazmsydi.
bir guiza, kejman, van persie pişmanlığı değildir.
Yetenekli sayılmazdı ama beni en çok heyecanlandıran futbolcular arasındadır ne zaman ne yapacağı belli olmuyordu.
50 tanesi bir tane demba ba etmez.
bazı döneklerin hemen demba ba nın yerine koyduğu adamdır.

bunlar almeida gol kacirdiginda ana bacı sovup. demba ba gol attığında boynuma dola diyen adamlardır.
gol atınca deliriyodu.forvetsin olum sen senin görevin o zaten.
özledik reis.
pandev , demba ba ve emenikeden daha az ücret alıp kat kat verim sağlayacabilecek olan futbolcuydu. yazıklar olsun böyle bi adamı bitirdiniZ . adam portekiz milli takımının banko oyuncusuydu her sezon rahat 15gol de bankosu asistleri ve hava hakimiyeti de cabasıydı.

anti beşiktaslı olmama rağmen bu beşiktasa gelmis olan sevdiğim 3-5 futbolcudan biri.

diğerleri için

fabian ernst
burak yılmaz.