bugün

evet hiç kimse atatürk'ü sevmek zorunda değildir ve hiç kimse atatürk'ün yazdığı kitap olan nutukta yer alan olayların geçerliliğine inanmak zorunda da değildir.

atatürk'ü sevmiyorum ve nutukta yer alan bir çok şeyin doğruluğuna inanmıyorum, bu neden zorunuza gidiyor bunu da anlayabilmiş değilim.

ben gazi torunuyum ve atatürk'ü sevesiye kadar gazi olan dedemi severim, çocukluğunun bir kısmını savaş nedeniyle aylarca dağlarda geçirmiş büyükannemi severim ve şehit olan yüzlerce insanı, gaziyi severim.

atatürk ittihat ve terakki üyesiydi, hükümete darbe yapan da kendileriydi, savaşı başlatanlarda.

açtığım bir çok başlıkta olduğu gibi bu başlıkta da küfürlerin bini bin para olacak, işte siz kemalistler de böyle insanlarsınız küfürden başka söyleyebileceğiniz mantıklı hiç bir şey yok.

sıkıştığınız yerde küfür etmek sizlerin karakteristik özelliğiniz, ülkede milyonlar tarafından sevilmiyor olmanızın tek sebebi de budur.

atatürk'ü eleştirmek bir osmanlı torunu olarak benim en doğal hakkım. eleştirenlere ve eleştirilere söyleyecek adam akıllı cevaplarınız yoksa, en azından küfür etmek yerine susun da adam sansınlar.
bu cümleyi kuran kişinin akli dengesinden şüphe ederim.
doğru önerme. sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın. kimseyi 'bu yüzden sevilmiyorsun' diye yargılama hakkına sahip değilsin.

o kadar dar görüşlüsün ki, 'kemalistler küfür eder' diye bir yargıya ulaşmışsın. sevmiyorsan sevmiyorsun, içinde sevme o zaman. kimsenin inancın, davranışını, hislerinı yargılayamazsın.

belki biz de senin dedeni sevmiyoruz, bi şey diyoz mu? he?
kendi geçmişiyle değil de falancanın geçmişiyle yaşayan, büyüyen varlığın sorunu.
atatürk ün seviliyor olması ve atatürk ü sevmek ağrına giden kişi söylemi. tekrar, yine yeniden gündeme getirir ki bir kaç bok daha atabilsin. ve altına aynı cevaplar. sonra başka biri başka hınçlarla.
sevmese de olur, hatta sevmesin bir zahmet.
ne diyelim çok biriktirmişler, fırsat bu fırsat. nasılsa serbest artık onun hakkında atıp tutmak. her gün, biraz değiştirerek. yine mi bamya, yine mi pilav...
ama muhammed'i sevmek zorundasınız ile bitmesi gereken cümle. inanmıyorsanız bari saygı duyun diyenlerin cümlesi. kendilerinde saygı? ne gezer.
(bkz: sevmesen bile saygı duymak zorundasın)

açıp okuyun, tam tersi anlaşılırsa üzülürüm...
ipini kopartan şakirtlerin internetten atıp tutması kolay tabi bunu 3-5 okul büyüklüğündeki kalabalık önünde dile getirin yiyiyorsa bakın bakalım ordan sağ çıkabilir misiniz ? ayrıca sevmek değil saygı duymak zorundasın bu ülkede yaşıyan herkes duymak zorundadır yoksa bu topraklarda işiniz yok siktirip gidin.
sanki atatürk osmanlı devletine savaş açtıda osmanlıyı yıkıp yerine türkiye cumhuriyetini kurdu sorusunu akıllara getiren önermedir. atatürk, padişahın koruyamadığı toprakları, insanları korudu. atatürk, padişahın boyun eğdiği devletlerle savaştı. atatürk, dedenin verdiği mücadeleye sebep oldu be. *
tÜRK milletiniN düşmanları, emperyaLiSTLERiN iŞBiRLiKÇiLERi ve ŞAHSi MENFAATiNi MiLLETiN MENFAATiNiN ÜSTÜNDE TUTANLAR, bu milleti karanlıktan aydınlığa çıkaran, yoktan var eden yüce insanı, ulusal önderimizi, son türk büyüğümüz olan yüce ATAMIZI TARiH BOYUNCA SEVMEMiŞLERDiR...SEVMEZLER...
Doğrudur, bu tür insanların atamızı sevmesine gerek yoktur...
kendini türk olarak değil de osmanlı torunu olarak gören zavallı yazarın şahsi fikridir. zaten kendinin türk olduğunun farkında olsaydı atatürk'ü sevmek için binlerce nedenin olurdu.

not: işbu ve bunun gibi yazarlar islamiyet için yapılan büyük savaşların hz. muhammed*'in kazandığını yada istanbul'u fatih sultan'ın aldığını kabul eder ama nedense o büyük savaşları atatürk sayesinde kazandığımızı ve anadoluyu atatürk sayesinde geri aldığımızı, yunanı onun sayesinde yendiğimizi kabul etmezler. neymiş atatürk yenmemiş türk askeri yenmiş.. evet fatih çekti kılıcını bindi beyaz atına istanbulu tek başına fethetti ama aynı durum atatürk için geçerli değil..

lan çok komiksiniz.
evet sevmek zorunda değilsin. Ama saygı göstermek o kadar da zor değil. Orada yazılanlara inanıp inanmamak senin elinde. Kimse seni bu yüzden yargılamaz, yadırgamaz şakirt kardeşim. Ama kemalist lere küfürbazlar dersen, bunu da karaktere dayatırsan bu hakarete girer. Ben senin atan okyanus ötesinde tırsak gibi yaşayıp, kamerayı gördümü karı gibi aglıyor diyor muyum ? Tüm yobazlara burdan selam ederim.
tc vatandaşı olan herkes atatürk'ü sever. ama bazıları buna karşı çıkar. herkesin kendi görüşü fakat ülkesi için canını feda eden bir lideri sevmeyenleride kınıyorum.
doğru bir önermedir. kimse kimseyi zorla sevmek zorunda değil. tamam atatürk bu ülkenin kutsalıdır, yasalarla bile korunur lakin sevilmesi zorunluluk değildir. ama evet, saygı duymak zorunludur. en boktan görüşe katılmasan bile saygı duyman zorunlu olduğu gibi, bu da zorunludur.
evet kimse sevmek zorunda değildir. ben ise karakterimin temel özelliklerini mustafa kemal atatürk'ten almışımdır. siz onun bunun çoçukları bok atmayın yeter sizin sevginize atatürk'ün ihtiyacı yoktur.

atatürk kimseye de beni sevin dememiştir. her şeyi bu ülke için yapmıştır ve bu ülkenin hakettiği muasır medeniyet seviyesine çıkmasını istemiştir.**
Atatürk de zaten beni sevin demiyor ki ülkeniz için çalışın,yaşayın diyor.
Adam diyor ki "atatürk'ü sevmiyorum, gazi dedemi seviyorum"

Demezler mi adama "deden saklambaç oynarken mi gazi oldu" diye..

atatürk'ün başkomutanı olduğu savaş olmasaydi, deden gazi unvanini tarlada marul ekerken mi kazanacaktı.

En önemlisi dedenin adı ne olacaktı. Sen şimdi inandigin dine inanıyor olabilecek miydin yoksa boynunda haç mı olacakt?
O minicik kuş beyinleriyle kendi çaplarında kurmaya çalıştıkları planları bir celsede yıktığı için Atatürk'ü sevmeyen şakirt söylemi.
(bkz: hayır ben sorun ne onu anlayamadım)*
aslında her gün Atatürk duymaktan bazı insanları bıktıran durum olabilir. Bir de peygamberimizle mukayese yapanlar bulunmaktadır. Bunlar gerizekalıdır. Biri peygamberdir, diğeri askerdir. Gerçekten her gün forumlarda, sözlüklerde Atatürk asağı Atatürk yukarı bunların konuşulmasından gına gelmiş olabilir. Seviniz efendiler seviniz. Ama önce insanı seviniz ve yeni dünyada eski liderleri örnek alarak yenileri karşılaştırınız. Ne siz her gün atatürkü konusunca kendisi ihya oluyor ne de sız sevmiyorsunuz diye Atatürk atatürklüğünden bir şey kaybediyor.
zorunluluk olmadığından seviliyor zaten . ona saygı deniliyor
ülkesine tapan insana saygı duyulur ölünce arkasından dedikodu yabana da dindar demez
gıybet islamda en büyük günahtır . hucurat suresi . 12 .
büyük ihtimalle tarihe gömülen kemalistlerden ana avrat küfürlerle karşılık bulacak düşüncedir.
Belki sevmek zorunda değildir ama herkesin saygı göstermesi zorunludur. (bkz: )
ama saygı duymak zorundadır gerçeğidir.
Mustafa kemalin de hayatta olsaydı sonuna kadar savunacağı görüş.
klavye başında alnına silah dayayıp atatürk'ü sevmek zorundasın diyenlere karşı bir isyan cümlesi. kimse kimsenin atatürk'le ilgili duygularını bilmek zorunda da değildir.'hıh hiç kimse atatürk'ü sevmek zorunda değildir tımam mı yhaa' kalitesinde bir serzeniş. zaten insan kafası almadığından anlamadığı, bilmediği kişiyi neden sevsin ki? gerek yok. hiç gerek yok.