bugün

sanatçıların birbirleri arasında girdiği yarışma.
çilekeş in yeni albümündeki parçalardan bir tanesi. sözleri de verelim.

AÇ GÖZÜN O iŞTAHLA DOYMAZ
SAHiPSiZ SANMA
BU MEYDAN SANA KALMAZ

SANA KALMAZ!
SADAKAT iLE BOŞ PAKET DOLMAZ
MALDA MÜLKTE SAYGINLIK DURMAZ
KAN EMiNCE BÜYÜMEZ iNSAN

BU NE KOMPLEKS?
TEVAZU iLE ÖRTÜŞMEZ NEFRET
ELiNDE PATLAYAN KÖR CEHALET
YANINA KAR KALIR SANMA

MASKENLE GiZLEDiĞiN O SENSiN
iNKAR EDERSiN NE DiYE?
SÖYLE

KAÇ PARAYSA SAADET
SAT KENDiNi, KATLET!
MASUMiYET LAFTA KALIR
DiNMEYiNCE KOLPADAN REKABET
BU GAFLETiNiN SONU VAR SANMA

MASKENLE GiZLEDiĞiN O SENSiN
iNKAR EDERSiN NE DiYE?

KiMDiN, KiM OLDUN SÖYLE
iNKAR EDERSiN NE DiYE?
BU GAFLET, BU CEHALET YANINA KALMIŞ
KiMSE GÖRMEZ BELKi DE KANAR iÇiN
MASKENDE SAKLI O GERÇEĞiN
iNKAR EDERSiN
NE DiYE, SÖYLE

HESAP VER
masstival performansı limewire ye düşmüş şarkıdır.
Çok hoş bir klip çekilmiş olan şarkı.
http://www.youtube.com/watch?v=zm_5h0F56aU
daha çok bir rap şarkı adına benzeyen isim.
(bkz: it dalaşı)
klibiyle düşündüren çilekeş şarkısıdır. şöyleki; bu grup türkiye'nin en kaliteli albümlerinden birine imza atmış (katil dans) ve ilk albümüne oranla daha progresif bir tarza geçiş yaptığı için bazı müzik çevrelerince dışlanmıştır. kendilerini dışlayan bu çevreye karşı gösterilen klipteki tavır, birçok grubun canavar rockçı oldukları toy dönemlerinde gösterdikleri "fuck the piyasa" moduna uygun olmuş. oysa şarkı zaten sürüyle şey anlatıyor. yani bu kadar güzel söz yazıp bir tavır ortaya koyduktan sonra "bakın bu şarkıda biz böyle bişey anlatıyoruz" diyerek ikinci bir açıklamaya gerek bırakılması türk rock müzik piyasası açısından içler acısı bir durum ortaya koyuyor. grup ne kadar açık anlatsa da anlamayan insanların kör gözüne parmak sokmak gerekiyor. madem zor anlaşılıyor klipte ti'ye alınan sanatçı listesini yazarak kör gözlere bir parmak da ben sokmak istiyorum.

erotik oğlan : zakkum( çok başarılı bir benzetme olmuş, çocuk harbiden hakkını vererek oynamış. arada davulcu kardeşin dil darbeleri klibi hard core moduna sokmuş)

vokalci kardeş: emre altuğ( bu popçu abimiz çok başarılı gitar çaldığından erotik kliplerinin hepsinde o gitarı eline alıp karıya kıza doğru sallıyor. evlendi belki akıllanır diye umut ediyorum.

popstar: manga benzeşmesi. (bu noktada çeşitli çevrelerden itirazlar gelecek olsa da ve manga-çilekeş dostluğu zaman zaman ekranlarda yer bulsa da adım gibi eminim aynı ortamdan çıkan bu iki grup arasında ciddi bir gıcıklık var. ruhunu şeytana satan manda grubu artık müzik yapmaktan çok uzak bir noktada olduğu için midir bilinmez popstar olarak anılabilecek tek isim gibi geliyor. tabi bunun yanında sözlerde geçen "sadakat ile boş paket dolmaz" lafı içinde ikinci bir popstar adayı barındırıyor.

klibi izlemek isterseniz linki:

http://www.videoff.com/ci...s/cilekes-hit-dalasi.html