1. 1.
  bayanları yakından ilgilendiren bezdir. iştah olaylarını düzenler, ayarını bozduğunuzda şişmiş balona dönersiniz efendim..
  3 ... sour cherry
 2. 2.
  Aynı zamanda annelerin annelik içgüdüsünü sahip olmasını sağlayan hormonu da salgılar.
  2 ... fehimsiz ekmek
 3. 3.
  (bkz: şimdi bunların hijyenik olanları çıkmış)
  1 -1 ... pilotmont
 4. 4.
  cinsel olgunlaşma ve metabolizmayı düzenleyen organ. Ön hipofiz hipotalamusdan yaklaşık 60 dakikada bir salınan gonadotropin serbestleştirici hormonun etkisi altında testisin Leydig hücrelerini uyaran lüteinleştirici hormon (LH) ve spermatogenezi tetikleyen folikül uyarıcı hormon (FSH) salgılar, LH testosteron üretimini teşvik eder. Bu üçlü etkileşim sistemine hipotalamus hipofiz gonad ekseni denir.
  1 ... scarface
 5. 5.
  Hipofiz bezi cella turcicada yer alan bir endokrin bezdir. Adenohipofiz,neurohipofiz olmak üzere 2 kısımdan oluşur. adenohypophysisden gh,fsh,lh,tsh,acth gibi hormonlar sentezlenirken neurohipofizden adh ve oksitosin sentezlenir. Neurohipofize arka adenohipofize ön hipofiz lobu da denir. Hipofiz tümörlerinde hipofiz bezinin büyümesine bağlı olarak optica chiasma ya bası yapar buda görme bozukluğuna yol açar.
  ... doktoraslan
 6. 6.
  (bkz: sella turcica)
  ... polski
 7. 7.
  derinin renginin koyulaşmasını, büyüme ve gelişmeyi sağlayan bezdir.
  2 ... aura
 8. 8.
  nohut tanesi buyuklugundedir.
  2 ... bairam hoshtempo
 9. 9.
  süt salgılatıcı hormon olan prolaktin, hipofiz bezi tarafından salgılanmaktadır.
  1 ... linka
 10. 10.
  sella turcicanın üzerine oturmuş, nervus opticus ile komşu olan hormonal bezdir. hipofiz tümörlerinde bu sinir zarar görebilmektedir.
  2 ... roman kahramani