bugün

entry'ler (82)

derin tendon refleksi

Derin tendon refleksi (DTR) Artması piramidal lezyonlarda inhibitör etkinin kalkması sonucu
DTR Azalması / Kaybı refleks devresinin herhangi bir yerinden kesilmesi (kas hastalıkları, periferik sinir hasarı, arka ve ön kök lezyonları, motor nöron hastalıkları)sonucu olur.

facebook a stop download özelliği koymak

Youtube'a yeni getirilen stop download özelliğinin facebook'a koyularak bir videoyu açtığımızda videoyu beğenmezsek o videoyu durdurarak başka videolara yelken açmamızı sağlayacak özellik. Bu sayede diğer video'nun durdurulması sağlanarak yeni açtığımız videonun daha hızlı dolması sağlanacaktır. Bu işlem kotalı internet kullananlarında işine gelecektir ve bize sürekli sayfayı tazeletmek zorunda bırakılmayacaktır. *

atatürk maskeli arkadaş tarafından korkutulmak

Atatürk'ün bize bıraktığı mirasları b.mbok etmemizden dolayı onu karşısında gören kişinin ne diyeceğini bilememesinden kaynaklanan durumdur. Her yöne çekilebilecek bir başlık ve kötü yöne çeken insanlarda nedense dinden imandan bahseder ama şu anda onlara rahatça ibadet etmelerini sağlayan kişiden nefretle söz eder. Dinde en büyük günahlarden biridir nankörlük. Ayrıca Atatürk'ün Kuran-ı Kerim'i Türkçe'ye çevirmesi bu sayede insanların daha çok bu kutsal kitabı tanıması sağlanmıştır. Bu ve benzeri birçok örnekleri vardır. Şimdi merak ettiğim bir konu var Atatürk bu ülkeye ve insanlarına birçok hizmet vermişken onu eleştiren ve alaya alan entryler giren sizler ne halt yediniz.

yaran sınav cevapları

matematik sınav sorusu / gerçektir.
lütfen sonuna kadar okuyun.

soru, istanbul üniversitesi işletme fakültesinin işletme matematiği kitabından gerçek bir alıntıdır. hiç dokunulmadan ve yorumsuz şekliyle verilmiştir:

kitap adı: işletme matematiği
yazar: prof. dr. müh. yılmaz tulunay

sayfa: 173 soru :
amerika'ya lisansüstü çalışmalar yapmak üzere giden mehmet, iki kız arkadaş edinmiştir. bunlar mary ve nancy'dir. mehmet'e göre;

a-) mary olgun bir kızdır ve klasiklerden zevk almaktadır. böyle bir yerde onunla 3 saat birlikte olmak 12 dolara mal olmaktadır. diğer taraftan nancy daha çok popüler eğlenceleri yeğlemektedir. onunla böyle bir yerde 3 saat birlikte olmanın maliyeti de 8 dolardır.

b-) mehmet'in bütçesi gönül işlerine ancak ayda 48 dolar ayırmasına olanak vermektedir.
ayrıca, derslerinin ve çalışma koşullarının ağır oluşundan dolayı, kız arkadaslarına en fazla ayda 18 saatlik süre ve 40.000 kalorilik enerji ayırabilmektedir.

c-) mary ile her buluşmasında 5.000 kalori enerji harcayan mehmet, nancy için bunun iki katını harcamaktadır. eğer mehmet'in mary ile buluşmaktan beklediği mutluluğu 6 birim ve nancy ile buluşmaktan beklediği mutluluğun da 5 birim olduğunu biliyorsak, mutluluğunu maksimize etmek isteyen mehmet'in sosyal yaşamını nasıl planlaması gerekecektir?

grafik ve cebirsel yoldan bulunuz.

bir ögrencinin cevabi:

sayın hocam, bu mehmet şerefsizi buradan amerika'ya lisans üstü çalışma yapmaya gitti de herifin s...nin derdi bize mi düştü? biz burada tahsili bırakıp karıya, kıza dalsak bizi de böyle ballandıra ballandıra kitaplara yazar mısın? neyse geçelim sorduğunuz sorunun cevabına;

a-) bi kere bu mehmet ibnesinde iki hatuna ayrı ayrı zaman harcayacak g.. de, para da yok, sıkarrrr. ayrıca dünya piyasalarında saati 100 dolardan açılıp minimum 50 dolara kadar düşen tarifeler göz önüne alındığında, 3 saati 12 dolarlık ya da 3 saati 8 dolarlık karılardan hayır gelmez. muhtemelen mary 68, nancy 79 yaşındadır ve ikisinin de bu güne kadar yattıklarının haddi hesabı yoktur. bu durumda mehmet'in hem vakit darlığı, hem kadınların hali, hem de para yokluğu sebepleriyle bu iki orospuyla grup sexi yapması gerekir.
b) mehmet'in bütçesi (bu gönül işi tabirini ben anlamadım)sevişmek için ayda 48 dolara yetiyorsa zaten bu o.....çocugunun masturbasyon yapması daha uygun olur. böylelikle iki ay para biriktirip bu çuvalların yerine doğru dürüst bir karıya zıplar ve ayırdığı 40.000 kaloriyi hakkıyla harcar.

ama siz bu cevabı kabul etmeyeceğiniz için şöyle cevap verelim; mehmet’in bütçesi 48 dolara yettiği için ancak grup sex yapılacağından pazarlıkla miktar iskontosu alınır ve bütçe rahatlatılır.böylelikle ayda ayırdığı saati 3 saate bölersek 6 kez yapmış olur ve her sevişmede 40.000/6= 6700 (yaklaşık) kalori harcar. bu hayvan bir seferde kesintisiz 3 saat zıplayabiliyorsa zaten amerika’da kalması ve buralara dönmemesi hepimiz için hayırlı olur.
c-) mehmet mary ile her buluşmasında 5.000 kalori harcıyorsa yukarıdaki hesaba göre nancy'ye sadece 6.700 - 5.000 = 1.700 kalori kalır ki bu da nancy gibi falafoş bir motoru sadece gıdıklar. bu durumda birinden 6, diğerinden 5 birim zevk alan mehmet'in mutluluğunu maksimize etmesi için kendisini de birilerine d..dürmesi gerekir.
sonuç olarak bu işe alışan mehmet'in bundan sonraki sosyal yaşantısını kaşarlı bir ibne olarak planlaması gerekir. bu sayede ayda 48 dolar tasarruf sağladığı gibi üste para da kazanarak bütçeyi de düzeltir.uygulamayı daha sonra üzerinizde gösterebilirim.

saygılarımı arz ederim

facebook taki birinin izmir seri katili sanılması

Facebook'ta hesabı olan birinin yayınlanan robot resmine çok benzemesi üzerine yüzden fazla kişinin eklemesi ve mesaj göndermesi ile sonuçlanan hadisedir. Bu kişi birde işi gücü bırakıp hepsine mesaj yazmak zorunda kalmıştır. Trajikomik bir olaydır. Bu mesajlardan bazıları:
-Abi sen katil misin?
-dayı sen katilsin seni keserim haaa şeklindedir.Daha bir sürü var.
Katil sanılan kişi de profilinde ne düşünüyorsun kısmına:
-AMMA ÇOK SERi KATiL MERAKLISI VARMIŞ YA.NASIL BiR MiLLET OLMUŞUZ.SKTiĞiMiN ROBOT RESMi BENZiYOR DiYE EKLEYEN EKLEYENE.YAKLAŞIK 100 TANE ARKADAŞ iSTEĞi SiLDiM ÜZERiNE DEVAMI GELDi...ACABA SERi KATiL Mi SAPKIN YOKSA BU BENZERLiĞi SEVEN iNSANLARMI SAPKIN yazmıştır.
En son yazdığı şeyde:
- SiZ ADAMI KATiL EDERSiNiZ...:) olmuştur.
Merak edenler için buyrun buda link:
http://www.facebook.com/album.php?aid=163713&id=605896698

under the mountain

Yaklaşık 1-2 ay önce seyrettiğim bir filmdir. Yeni zelenda filmi olması dolayısıyla ön yargılı yaklaştığım, fantastik film olması dolayısıyla direk atladığım bir film olmuştur kendisi. Bir fantastik filmin bana göre insanları etkilemesi için gereken en önemli faktör olan özel efekt ve konunun akıcılığı gibi öğelerden mahrum bir filmdi. Konu idare eder düzeyde olması ve sam neill faktörü filmin artı yönleri.

eli yanan bir kişinin elini soğuk suya tutması

Yanlış olan bir harekettir. Eliniz yandığında elinizi soğuk değil ılık suya tutmalısınız. * Mekanizma ise şöyle işliyor: Eliniz yandığında vücut doğal olarak dengeyi sağlamak adına o bölgeyi soğutmak adına çeşitli önlemler alıyor. Siz elinizi soğuk suya tutarsanız yanık kısmın sıcaklığını düşürecek ve doğal olarak vücutta buna karşı orayı soğutarak tepki verecektir. Yani yanan kısmı ısıtya çalışacaktır. Bir nevi yangına körükle gitme olayıdır. Eğer ki ılık suya tutarsanız vücut ısınan kısmı soğutmaya yönelik önlemler alacak ve dengeyi sağlayacaktır.

beyazıt aksaray yolunda kağıda daire çizen adamlar

Bizim üniverstenin karşı yolunda da rastladığım insanların beyazıt aksaray versiyonudur. Önlerinde birkaç plastik zımbırtı renkli renkli bir sürü dairenin olduğu kuşe kağıt benzeri bir kağıt ve yanlarında sohbet ettikleri bir arkadaş. Bu tür şeyleri satmak için neden üniversite karşısını seçtiğini anlamadım bir türlü. Git bir ilkokul orta okul önünde ya da ne bileyim çok gezilen bir caddede kur tezgahını. Ha diyorsanız kardeşim o tamamen maske biz hastanenin güvenliği için sivil polis koyduk o zaman adama sorarlar simitçi,ayakkabı boyacısı gibi az dikkat çeken şeyler varken niye daire çizdiriyorsunuz adama kardeşim.

aşık olunmaması gereken birine aşık olmak

Çok kötü s.çmaktır. Bir insanın bana göre aşk denilen duygu patlamasında acı çekmemesi için hak eden birini bile sevmesi yeterli değildir ki hak etmeyen birini severseniz zaten ayvayı direk yersiniz. Neden derseniz acı çekmemenin bana göre tek yolu o aşkın karşılıklı yaşanmasıdır ve bitecekse de iki tarafın bıkkınlığı sonucu bitmesidir. aşık olan insan kördür, sağırdır, dilsizdir. Sevdiğine kötü şeyleri yakıştıramaz. O dönemde de zaten anlamaz karşısındaki insanın onun aşkına layık olup olmadığını. Siz onu ne kadar uyarırsanız uyarın o bildiği yolda ilerler ama; alacağı ders ona hayat boyu yeter ne kadar acı olsada...

yarın eve temizlikçi kadın gelecek sendromu

Erkekseniz ve anneniz ya da ablanız eve temizlikçi çağırdıysa sizi evden s.ktir etmeleriyle sonuçlanan tıbbi litaratüre henüz girmemiş sendrom. Evde 4 tane oda vardır * dersiniz lan bu kadın aynı anda 4 odada olamayacağına göre ben kendi odamda takılırım benim odama geldiğinde salona geçerim ama olmaz derler ki "kadın senin yanında rahat edemez". Yahu kardeşim ben ne yapacağım kadına anlamadım töbe estafurullah der başınız önünüzde çıkarsınız dışarı. Yazın sıcağında pişer kışın soğunda donarsınız eğer sığınacak bir arkadaş eviniz yoksa.

the pacific

Şu ana kadar tüm bölümlerini HD olarak indirdiğim ancak; daha bir tanesini bile izlemediğim dizidir. steven spielberg ile tom hanks duyduğum kadarıyla yapımcıları. * Gene duyduğum kadarıyla band of brothers dizisi gibi bu da on bölümden oluşak bir dizi.

rar dosyasına şifre koyana tokat atma isteği

insanın çileden çıkmasıyla karekterize durumdur. iki yerde karşınıza çıkar: torrent ve rapid gibi sitelerde. Rapid gibi sitelerin linkleri genelde forum sitelerinde olur ve bu sitelerde rar şifresi olarak ya yükleyen kişinin ya da sitenin adını koyarlar. * Bu sayede bu kişi ya da site reklamını kısa bir süre yapmaya çalışır ve akılda biraz daha kalıcı olmaya çalışır. Ancak genelde kopyala yapıştır yapıldığı için bu amaç biraz boşunadır. Diğer bir yer torrenttir ve ib.neliğn daniskasını burda görürürüz. Adam torrente dosya yükler ve dosyayı kimse password olarak raporlamadıysa tak indirirsiniz sonra sizden şifre ister bu eleman. Şifre için şu siteye gidin diye yönlendirir. Gidersiniz o site üyelik ister sonra kredi kartı numarası ve şifresi ister. bsg der kapatırsınız o siteyi ve dosyayı da silersiniz bir güzel. * Bu olay asıl insanı çileden çıkartır ve tokat atma isteği uyandırır.

kalp atışını hızlandıran olaylar

Sempatik sinir sistemi ni aktive eden olaylardır.

ps de pes oynarken sol başparmağın yorulması

Bu dertten birçok kişinin muzdarip olduğunu düşündüğüm hadisedir. Hatta bunu bırakın benim sağ ve sol elim tamamen yoruluyor pes oynarken. Heralde iyi bilmediğimden olsa gerek; çünkü bilen adam babalar gibi ardı ardına maçları yapıyor. Benim eller 2 maç sonra iptal.

anal seksten korkan türk kızı

Anal yoldan seks yapan kadında erkekte ki erkek derken yanlış olmasın erkeğe arkadan geçirilirse anlamında zevk alırlar. Fakat bu ciddi tıbbi sorunlara yol açabilir. Bu yüzden korkmaları normaldir. Ha amaç illa arkadan zevk alıyorum o zaman niye girmiyorum düşüncesiyse erkeklerde zevk alıyor o zaman bir kere siz deneyin sonra neden korktuklarını anlayın.

kafir e ateist diyen sonradan görmeler

kâfir Ar.

a. (kâ:fir) 1. din b. Tanrı'nın varlığını ve birliğini inkâr eden kimse. 2. ünl. Sevilen birine takılmak, sitem etmek için kullanılan bir seslenme sözü. 3. mec. Acımasız, zalim kimse. 4. hlk. Genellikle Müslüman olmayanlara verilen ad: �âfirin güçsüz noktaları, köprüleri, kaleleri öğreniliyordu.

ateist Fr.

sf. fel. Tanrıtanımaz.

Tdk dan alınmıştır. Kafirin bir numaralı tanımıyla ateistin tanımı arasında bir fark göremedim açıkcası.

kafir e ateist diyen sonradan görmeler

Her iki sözün de Türkçe olmadığını ve Türk Dil Kurumu sözlüğünde olduğunu düşünürsek Türkçe'ye zararının tartışılacağı durumdur.Eğer ki Türkçesi var da söylemiyorsak o yanlıştır bana göre de.
http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=verilst&kelime=kafir&ayn=tam
http://tdkterim.gov.tr/bts/?kategori=verilst&kelime=ateist&ayn=tam

arkadaş listeni davet et

birde arkadaş listeni davet etmeyeceksen katılma versiyonu vardır bunun.

ateistlerle ilgili önyargılar

Önyargılı kişilerin yapacağı durumdur ki bu kişiler kendisine özgü olmayan her düşünceye karşı ön yargılı olacağı için dert edilmesine gerek yoktur. Dünya üzerinde ateistim bana ön yargılı davranıyorlar diye yakınan insanlara müslümanları terörist olarak gösteren insanları, filmleri, haberleri ve yazılı sözlü yayınları; yahudileri kıran doğrayan almanları ve bunun gibi örnekleri göstermek gerekir. Hiç kimse hayatta yalnız değildir herkes tuttuğu bir taraftan ya da sahip olduğu bir düşünceden ötürü ön yargıya uğruyordur.

puta tapmanın bile allah a tapmaktan iyi olması

Allah dediğimiz varlığa tapan müslüman,hristiyan,yahudi gibi insanların aslında yanlış yaptığını doğrusunun hiçbir şeye tapmamak olduğunu eğer illa tapılacaksa gidin puta tapın daha mantıklıdır diyen başlık. Acaba neye göre mantıklı. insan kendini yaratan ve doğal olarak kendinden kat kat daha güçlü bir varlığa tapar ve sıkıntılı anlarında ondan yardım ister. Peki put gibi bir kendine faydası olmayan hatta varlığı bile sizin insiyatifinizde olan bir varlığa tapmanın neresi kendinizden daha güçlü gördüğünüz bir varlığa tapmaktan mantıklıdır anlayamadım. Herkesin inanmak ve inanmamak için sebebleri vardır ama bunları mantık çerçevesinde açıklaması en azından üzerinde bir süre düşünüp tasarlayarak yazması daha faydalı olur kanaatindeyim. ben gayet tarafsız olarak yazıyorum bunları. Her iki tarafada eşit mesafede olan biri olarak.