bugün

annemin yaptığı her tatlının üzerine * dökmesi sonucu önceleri nefret ettiğim ama cocostar adlı çikolata sayesinde sevdiğim bir meyve ve sanırım hindistanda çok yetişiyor.*
kırılması çok zor, sert kabuklu tropikal meyve.
en iyi kırma şekli: önce cevizin üzerine bulunan 3 adet delikten biri sivri bir şeyle (tornavida) delinir, sonra suyu bir bardağa boşaltılır. daha sonra suyu boşalmış ceviz bir poşete koyulur ve poşet yüksek bir yerden atılır. kırılan ceviz kabuklarından ayrılır ve afiyetle yenilir.
(bkz: malibu)
kırması oldukça zor tropik meyve.
bobreklerdeki tas ve kumun dusurulmesine yardimci olan, mide agrilarina iyi gelen tropikal meyvedir.
1967 yapımı filmin başrollerinde yine zeki müren yer almaktadır. rol arkadaşları ise sadri alışıkve filiz akın 'dır. filmin özelliği siyah beyaz olması ve tabii ki osman f. seden tarafından çekilmesi.
filmde zeki müren ve sadri alışık çok yakın dostlardır ayrıca da denizci. sadri hovarda bir tip. her limanda gönül eğlencesi bulabilmekte. filmin temelinde, keyifli dakikaların yanında, zeki ve filiz'in aşklarının dramı anlatılmakta. filmdeki şarkılar tabi ki zeki müren tarafından seslendirilmektedir.

kötü baba :kızımı bırakman için on bin.
gururlu aşık zeki: bu kadar mı?
kötü baba : yirmi bin.
ve yine zeki : paranın varlığı önemlidir miktarı değil.
kötü baba : niçin?

ve can alıcı sahne ve can alıcı cevap zekiden gelir: iğrenç suratınıza çarpmak için.
fakat nitekim filiz sahnenin sonuna tanık olmadan göz yaşları ile odasına kapanır.

hindistan cevizi ise zeki'nin filiz'e taktığı isimdir.
edit: favorilerimin arasında efendim.
100 gram hindistan cevizi 662 kalori demek. yiyin ve şişmanlayın. * *
biraz fazla miktarda alınırsa esrar gibi kafa yaptığını okumuştum. ama yalan söylemiyeyim doğruluğunu test etmek fırsat olmadı.
ayrıca afrodizyaktır.
nargilesi muhteşem aromadır.
marketten acgozlulukle alinan bu meyveyi acmak da guc ve yaninda alet edevat ister..
mesela hindistan cevizini kesemezsiniz (ben denedim kesilmiyor) ya da kiramazsiniz (sutu heba etmeyelim hem neyle kiracaksin degil mi?)..hal boyle olunca elimize alet edevat katagorisine giren tirbuson alinir ve hindistan cevizi ustunde bulunan uc icine gocmus noktadan delinmeye baslanir..sonra sutunu guzelce icebilirsiniz ama ustunuze dokmeyin.(dokuluyor, ben doktum)
satanik bir meyvedir.

http://jesusandmo.net/strips/2006-05-11.jpg
çizgi filmlere en cok konu olan meyvelerin basinda gelir. illa ki birinin başına düşecek mübarek...
tadi cok lezzetli olan ve genellikle tatlilarda kullanilan tropik meyve.
beyaz olan kısmı çiğnedikçe ağza müthiş bir tat gelir. ama çiğne çiğne bitmez o ayrı.
her şeyi güzel olan. tadına, kokusuna, her şeyine hayran bırakan...
abd'deki afro-amerikalıların beyazlaşmış siyahlar için, bunun dışı siyah ama içi bembeyaz anlamında kullandıkları tabir.

(bkz: condeleeza rice)
(bkz: barack obama)
(bkz: colin powell)
(bkz: kokusu tadından güzel olan yiyecekler)
bim'de satılır olmuş tropikal, dehşetengiz meyve. çizgi filmlerdeki gibi içindeki suyu/sütü beyaz falan değildir, su renginde acayip bir şeydir. ilk içtiğinde insan "bu ne lan?" tepkisi veriyor lakin inanılmaz bir enerji deposu kendisi. adam gibi oturup bir hindistan cevizini bitirmeniz mümkün değildir, oldu ki bitirdiniz 3 gün yemeden içmeden durabilirsiniz.

ayrıca sapasağlam, hayvan gibi bıçakları kırabilir. tornavida-çekiç eşliğinde delinmesi farzdır. annemin psikolojisi bozuldu lan, kadın ekmek bıçağını kırdı hindistan cevizinin içinde.
tadının lezizliği dışında kokusu her yere ayrı bir güzel giden meyve. yetişse alıp ekicem bir kenara o derece seviyorum. ayrıca ilginçtir içindeki sıvı kana enjekte edilirse ölümcül olabilen bir meyvedir. *
görünüşü, kokusu, tadı, suyu, her şeyi güzel olan bir meyvedir.
içindeki beyaz tabaka ölünesi tatlardandır. tadından bu kadar keyif alınan başka bişey var mı bilemiyorum!
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
bir palmiye türünün meyvesidir. güney doğu asya ve malezya adalarına özgü olduğu düşünülüyor. beyaz etli iç kısmı çiğ olarak yenir. ortasında bulunan ve ''hindistancevizi sütü'' olarak adlandırılan sıvısı içilir. yağlı bir meyvedir.
çok acıktığınız ve acil yemek yemek istediğiniz anlarda , sadece 50 gr yiyerek açlığınızı tamami ile saatlerce bastırdığınız bir tür tropikal mevye.
not: deneyimle sabittir.
senaryo ve yönetmenliğini osman f. seden' in yapmış olduğu 1967 yapımı bir sadri alışık filmi. başroller de zeki müren, filiz akın, sadri alışık, sevda ferdağ bulunmakta. sadri alışık bu filmde '' osman '' karakterini canlandırmakta.