bugün

şu aralar ülkemizdeki aydın geçinen tayfanın büyük çoğunluğunun içinde bulundukları durum.
(bkz: beraber yürüdük biz bu yollarda)
(bkz: salağa yatmak)
az görülür bir olay olsa da, ortak bir amaç için biraraya gelme zorunluluğunda olan siyasetçilerin takındıkları durumdur...
bir çeşit yeti.. seretonin yada adrenalin gibi beden de salgılanan ve henüz bulunmamış bi kimyasaldan kaynaklanıyor olabilir. ve fakat kerametinden sual olunmaz, dağıtırken herkese adil davranmamış..
bir cesit savunma mekanizmasi
(bkz: yok sayma)
uzun ve güçlü dostluklarda arada bir kırgınlık oluşması durumunda dostluğun devamı için seçilen bir yol. eğer bu yol seçilmezse yüzleşmek gerekecektir. bu da o ana kadar göz yumulan herşeyin açığa çıkmasıdır ve de normal koşullarda aşılabilinecek bir sorun karmaşaya dönüşebilir. iyisimi biraz zaman tanımak adına bir süre hiçbirşey olmamış gibi davranmak tercih edilesi bir seçenek olarak kullanılmalıdır.
onur öymen, önder sav gibi birtakım chp yöneticilerinin 22 temmuz 2007 genel seçimleri sanki hiç olmamış gibi davranmaları da bu duruma örnek gösterilebilir.

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=258008
sürekli olarak ilgi çekme derdinde olan ve insanlara emrivaki seslenişlerde bulunan şahsın bozduğu siniri onarmak için en iyisidir. susmak bazen en güzel tepkidir.
insanlar arası ilişkilerde söz konusu olduğunda çoğu zaman olgunluk, seviye ve medeniyet belirtisidir.
kimi ne göre bir olgunluk, kimi ne göre öküzlüktür. eğer ki bir şeylerin cevabı verilmesi gerekiyorsa ama hiç bir şey olmamış gibi davranılırsa bu bir nevi odunluktur. ama bazende de rencide etmemk içinde davranılıyorsa olgunluktur.
hiçbişey olmamışşa özel bir anlam taşımayan davranış.
kendini koruma ve garanti alma hissiden doğabilecek eylemdir.

- aşkım, beni ne zaman istedeceksin?
+ ne aşkı, ne istemesi!
- dün yattık ya, sevgilim.
+ ne var ki onda, herkes yatıyo. alla allah. bu da bişi mi?
- şerefsiz...
sandalye.. yağlı urgan boyna sarılmadan hemen önce, "bir tek"me ile devrilen...
sabah kalktığınızda yanınızda yatan yabancı kişiye günaydın demek ve giyinip çıkıp gitmek.

(bkz: ben kimim)
(bkz: sen kimsin)
(bkz: o kim)

(bkz: kimsin sen kimsin)
sevişmelerden sonra ortaya çıkabilecek pozisyon.

-ahhh ohhhhh harikasın irfan
+nalan aşkım sen de oyle...ohhhş!!
.

- ya benim sütyenim nerede amaannn yaa
+ben duş alacağım...
aldığın tekme yıllara dayanan dostundandır.seni nadir anlayan insanın tekmesidir.elinden ne gelir bu durumu devreye sokup gelen günleri aydınlatmak gelir.
yerine başkasını getirip yerleşirebilecek eski sevgilinin yapabildiği şey. aylar sonra geri döner, döndüğü zaman ne beklemektedir bilinmez. giden aynı kalırken, geride bırakılan feci halde evrim basamaklarında koşturmuştur. hiçbir şey eskisi gibi olamayacaktır, lakin en azından bir özür bile yetebilir * bazen.
olayları göz ardı etmektir.

hiçbir şey olmaış gibi davranabiliyorsa kişi, aslında hiçbir şey olmamış demektir.