bugün

ben kimse değilim, hiçkimseyim şeklinde bir türk filmi repliği vardı. telefon şakasında da kullanılmışlığı var bu repliğin.
kimsenin olmadığı bir evin duvarı gibiyim. dört bir yanımda sessizlik bazende soğukluk .ürküyorum ışıklar kapanınca bazende her açıldığında..sakin sokağımın stresli delisi yada çılgın bi semt'in ümitsiz bi şairi belkide yaşlılığın korkusunu atamamış biri. anlıyormusun bütün derdimi; aşkın en yoksul erkeğiyim ve de hiçbir umudu olmayan yanlız bir serseri...
dış kapıdan zile basılır, deniz seki arkadaşına gelmiştir, güya edebiyat yapacak:
- kim oooooo?
- hiç kimse değilim!
- zile basma bi daha, sonra da ziktir git! önce adam ol adam!
- ama ama... *
1997 çıkışlı başarılı bir albüm.

hiç kimse değilim, benim derdim, gülüme hasret iyi şarkılardı.

klip gelmedi.

albümün en kötü şarkılarına klip çekildi gitti. yazık oldu.

uzanıp ulaşamadığın çaren avucunda *
o ne güzel sözdür öyle.

hele bir de dinlenince tadından yenmiyor.
ey kalbim gibi durduk yere adamın ağzına eden bir şarkıyı da bulunduran, deniz seki'nin çıkış albümü. albüm kartonetinde dişlerini yaptırmadan önceki hali görülebilir.
sözü ve müziği yıldız tilbe'ye ait olan, deniz seki'nin de 1997 yılında yayınladığı ilk albümüne ismini veren çok güzel bir şarkı. yıldız tilbe de son albümünde seslendirmiş sanırım bu şarkıyı. albüme gelecek olursak, yıldız tilbe dışında, sezen aksu, altan çetin, seden gürel-aykut gürel gibi söz yazarı ve bestecilerin şarkılarından oluşan gayet başarılı bir albümdür.