bugün

bakın; bu çok büyük bir yanılsama.
psikoloğa gitmeniz, en az bir göz doktoruna gitmeniz kadar normal, lütfen bunu idrak edebilelim ve psikoloğa giden birini 'deli' diye etiketlemeyelim.
bedeninizle ilgili bir problem yaşadığınızda nasıl ki 'doktora gidiyorum' demekten çekinmiyorsanız, psikoloğa gittiğinizi söylerken de çekinmeyin, ruhunuzun da tedaviye ihtiyacı olabilir ve bu çok normal.
-karşılaştığım vakaların en yaygın şekilde terapiye gelme süreçlerini geciktirme nedenleri, maalesef ki bu.
ülkemizde bu da bi damgalama nedeni olmasaydı insanlar ruh sağlığı problemlerini destek alarak çözmek isteyebilirlerdi. böylece bu kadar sorunlu insanlar ve sorunlu aileler oluşmazdı.
Milletin vah vah kafayı mı yemiş, deli olmuş laflarını duymamak için psikologa gitme eylemini anaya babaya bile soylememe durumu.
Toplum baskısından kaynaklıdır. Millet ne der, el alem duysa ne der. Şeklinde, Evet.
ilk etapta aileye bile söyleyemiyor insan. Gözler sana çevrilecek, sorular sorulacak vesaire. E bir de anneler üzülüp takar biliyorum. Ben söylesem ben 1 o 5 uzulecekti Sırf o yüzden uyku sorunum için gittiğimi söylemiştim uzun süre. Sonra ağzımdan kaçırdım bölümü öylece öğrenmiş oldular.
Hayatımda hiç gitmedim ancak, davul zurna eşliğinde gitmenin de bir anlamı olduğunu düşünmüyorum.
En azından bir kaç kişi ile paylaşmak en iyisi. Bana kalırsa bu kişiler kesinlikle aileden olmamalı.
Merakımdan gittim, kadının yüzü mahkeme duvarı hayat enerjini düşürür,belliki oda dertli.iştahsızlık varmı yok,uykusuzluk varmı yok.hmm depresyondasın depresan ilacı yazıyorum.çıkarken reçeteyi attım.
Herkesin yaptığı eylemdir.
Meraklı ve dedikodu yapmayı çok seven bir toplum olarak(!!!)
insanlara yardım etmek yerine yangına körükle gitmek zorunda olunursa gizli gizli psikologa gitmek doğru ve yerinde olur.
insanların boş boş konuşmalarını engellemek istemektir...
Ülkemizde psikoloğa gitmenin hâlâ tabu olmasındandır. Halbuki bir diş hekimine gitmek, bir sınav kursuna gitmek, mesleki danışmanlık almak kadar makul ve doğal bir ihtiyaçtır. Bu durumu anormal ve pahalı karşılayanlar ise psikologların sadece sohbet muhabbet edip dert dinlediklerini sanarlar, oysaki kaliteli bir psikolog terapi yapar, destek verir, karşısındaki insanın içindeki özgüvenin açığa çıkarmasına yardımcı olur. Evet ülkemizde biraz lüks gözükebilir ama insanın hayatındaki büyük engelleri kaldırmasına yardımcı olması bence verilen paraya değer.
tc devletinde hâla psikoloğa giden delidir ön yargısı var bir aralar açık açık gittim 5 sene kadar adım deliye çıktı çevremde hâla arkamdan konuşanlar vardır ki ben böyle olacağını bilsem ya hiç gitmezdim yada sanki kótü birşey yapıyormuşum gibi gizli gizli giderdim.
3 kere yaptığım eylemdir. Antidepresanları da yakınımlarımdan gizli bir şekilde kullanmıştım. Herkese duyurmanın gereksiz olduğunu düşünüyorum. Zaten çoğu şeyde kendi başıma hareket ederim.
Hiç gitmedim gitmeyi düşünmüyorum psikologlar gelsin ben onları tedavi edeyim.