bugün

burger sattıkları için.
kapalı ve sıcak ortamlar olduğundan olabilir.
ısınıp telefonlarını şarj etmeye gidiyorlardır.
sadece avmler değil her yer dolu.
uçaklar, otobüsler, kafeler, restaurantlar, havaalanları, terminaller, sokaklar, caddeler, her yer dolu bu ülkede.

ayda üç şehir gezen ben istanbul a döndüğümde fark göremiyorum. türkiye'nin her yerinde insanlar faal ve belli noktalarda biriktikleri için sadece orası dolu gibi bir algı var sayılıyor. çünkü sen oradasın ve onu görüyorsun. allah'ın malatya sı, bartın ı, fethiye si, ordu su, karaman ı, konya sı kısaca tüm türkiye. her yerde faaliz, aktifiz ve her şeyin bulunduğu cadde ve avmlere sıra sıra gidiyoruz. o şehri ziyaret edip oraya giden, kafası esince zaman kendine ayıran, köylerden şehir merkezine inen, randevu olarak gösteren birçok insanımız var. buluşma noktası başka nasıl bir yer olabilir ki? tenha bir yer olamazdı herhalde. bunun parayla ilgisi yok sadece kişinin kendi zaman kavramıyla ilgisi var. terminal gibi bir yolcu gelir, bir yolcu gider. avm ye o gün maaşını almayan da yarın gelir, canı istemeyen başka bir gün gelir o yüzden bu sirkülasyon böyle sürer gider. Avmye de parasız gelen olmayacağına göre orda herkes zengin gibi görünür halbuki geldiği an paralıdır sadece bir de böyle düşün dostum.
kışın sıcak yazın serin olduklarından fakirler toplaşıyor.
millet kışın ısınmaya yazın serinlemeye doluşuyor.
işsizlikten..
her zaman söylerim avm'ye girişler ücretli olmalı. poşetin 0,25 kr, tuvaletin 1-2 tl olduğu yerde avm'lerin ücretsiz olması anlaşılır şey değil.

millet tuvalet parası vermemek için avm'ye giriyor arkadaş.
ben şahsen evime çıkan yokuşu 6 ay önce kazıp, sözde yol yapacak olan belediyem yapmadığından malaklar gibi çamura bulanarak gitmemek için avm nin ön kapısından girip, en üst kattaki arka kapısından evimin caddesine çıkıyorum. e5 e inen, avm dibindeki yokuş neden köy yolu gibi, hem de bu kadar yol uzmanı olduğumuz halde, onu sorgulasak?
Kış gününde bu tür kapalı ve ferah alanlarda, ısınmanın ücretsiz olarak sağlanması kalabalık olmalarında büyük etken.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.