bugün

Hayır motor.
vermeyincede orospu diyorlar yalnız. yani aklı sikinin ucuna yetişmeyen adamların lafını laf diye konuşalım mı şimdi? öehh. bunaltma sözlük.
görsel

Amme hizmetidir.
parayla veren orospu oluyor bedava veriyorsa zevkine genellikle kaşar, lastik diyorlar.

ben de bilmiyordum kızın birine lastik lastik diyorlar niye diyorlar diye düşünüyordum. sonra olay aydınlandı ben kızı emlakçı sanıyordum meğerse durum farklıymış.
Kime,kimlere verdiğine bağlı... Verirken ücret almasına.
Rus kızı değilseniz ya da beyaz tenli değilseniz amınız örümcek ağı bile tutsa her türlü orospu oluyorsunuz.
Bu kadar rahatsızsan sen de verdiğini almazsın kardeşim.Kafana silah dayamıyor ya.
Verme tabiri yanlış ,iki kişi birbirini isteyerek iliskiye giriyorsa bu başka kimseyi ilgilendirmez ve de bazı sıfatlar kullanılamaz.
Bakkal çikolata verdikten sonra artık o eski masumiyetini kaybetti. Bunu demiyoruz niye çünkü ünvanı bakkal onun işi o. seks işçisi dışında insan sevdiceğiyle seks yapması sonucu aklına bunu getiriyorsa, aklını gittiği yerlere götürmemelidir.
Her verene değil her isteyene verene deniyor.

Allahu ekber tanıma bak sözlüğe ceo yapın lan beni. Zall allahsız sana diyorum.
ne verdiğine bağlı.
bakış açısına göre değişir.
Bir daha vermiyorsa evet.
Yanıtı hayır olan soru cümlesi.

Zira bana veren cennete gider. Tanrıyım ben...

Alkış!
Parayla veriyorsa öyle denir.
her verene değil herkese verene zinakar kadın denir.
(bkz: beyin orospusu)
Sevmeden, tanımadan, para karşılığı seks yapan kim varsa orospudur. Kadın erkek farketmez.
denmiyor.

bir kadın, her önüne gelene veriyorsa, bu konuda haklı olunabilir. belki!

ama bir kadın senden hoşlanmış, beraberlik yaşamak istemiş ( aynı senin istediğin gibi ) ve sen o kadın senle yattı diye, arkasından bazı çirkin sıfatlar sıralıyorsan, sen adam değilsin!
Yav hadi veren orospu, alan ne oluyor peki ?
Öyle değil ki, yaşı gelipte vermeyene orospu diyoruz biz.
duygularla oynayana, kandırana, erkekleri birbirine düşürüp bundan zevk alana, ruhunu satan kişiye orospu denir, bedensel bir cinsel deneyim orospuluk tanımı olamaz, olsa olsa fahişe olur o da para karşılığında olur.
vermesi değil neyin karşılığı verdiği önemlidir. hangi çıkar? para? yemek? gezmek? iş? kariyer? rahat hayat?
saatine 200 lira alan fahişe ile ömür boyu rahat ederim diye hali vakti yerinde biriyle evlenen fahişe arasında fark yoktur.
Para veyahut değerli eşya karşılığı veriyor ise literatüre göre orospu deniyor.
ne verdiği ve de ne karşılığında verdiği oldukça önemli olmakla birlikte orospuluk kavramı oldukça geniştir. amacınız orospu olmaksa vermeye gerek kalmadan orospu olabilirsiniz (bkz: erkek orospusu)

cinsiyetten bağımsız olanı da vardır: (bkz: ilgi orospusu)